Tag: Jąkanie u dzieci

jąkanie się

Jak pomóc osobie, która się jąka?

Zaburzenia Lękowe
Jąkanie się jest zakłóceniem płynności mowy na tle nerwowym i emocjonalnym. Osoba, która się jąka, odczuwa przymus powtarzania albo wydłużania pierwszych sylab lub samogłosek, mimo, że jest w stanie bezbłędnie wymawiać poszczególne głoski. Trudność stwarza także wymawianie słów zaczynających się na spółgłoski: b, p, s, t, m, g. W większości przypadków jąkanie rozpoczyna się w dzieciństwie i jest częstsze u chłopców. Jąkanie może przybrać formy od lekkich do bardzo ciężkich, może być jedynie stanem przejściowym albo też trwałym. Czytając ten artykuł dowiesz się jak pomóc osobie jąkającej się.


Podobne porady

depresja

Jak pomóc osobie w depresji?

Depresje
Depresja może dopaść każdego z nas. Często staramy się pomóc osobie, znajdującej się w takim stanie, jednak nie zawsze nam to się udaje. Jest to dla nas bolesne i frustrujące. Ludzie popadają w depresję, ponieważ stawiają przed sobą zbyt duże wymagania, którym później nie mogą sprostać. Zaniedbują swoich bliskich, są zbyt pochłonięci własnym bólem. W stanie depresji mogą targnąć się na swoje życie, jedzą zbyt dużo lub zbyt mało, topią smutek w alkoholu lub sięgają po narkotyki - wszystko po to by pozbyć się bólu. Jeśli troszczysz się o kogoś, kto jest w depresji przeczytaj poniższe wskazówki. Dowiesz się jak pomóc.
anoreksja

Jak pomóc osobie cierpiącej na anoreksję?

Anoreksja
Anoreksja, bądź inaczej jadłowstręt psychiczny, to choroba dość często występująca wśród młodzieży. Głównie cierpią na nią nastolatki, dziewczynki, jednak trzeba powiedzieć, że chorują na nią również chłopcy. Anoreksja to bardzo trudna choroba do pokonania, ponieważ jej podłoże tkwi w psychice. Bez odpowiedniej terapii wyjście z tej choroby jest bardzo trudne, bądź niemożliwe. Choroba ta to nic innego jak zaburzenie odżywiania. Prowadzi do wyniszczenia organizmu, a tym samym do powolnej śmierci. Jak zatrzymać ten proces? W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak postępować z osobą chorą na jadłowstręt psychiczny.
agorafobia

Jak pomóc osobie cierpiącej na agorafobię?

Ataki Paniki
Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach coraz więcej jest dysfunkcji lękowych. Można słyszeć o coraz to nowszych fobiach. Jedną z nich jest agorafobia. Została ona zdiagnozowana po raz pierwszy dość dawno temu, jednakże mało kto zdaje sobie sprawę, na czym polega to zaburzenie oraz jak można je pokonać. Można powiedzieć, że fobie to produkt uboczny wcześniejszych, często traumatycznych wydarzeń. Fobia jest definiowana jako zaburzenie nerwicowe, które może trwać tymczasowo bądź długotrwale. Udowodniono, że 99% ludzi cierpi na różnego rodzaju zaburzenia nerwicowe (fobie, lęki). Z tego powodu powiedzenie, że każdy z nas ma jakąś chorobę psychiczną, nabiera nowego znaczenia. Niektórzy cierpią z tego powodu w mniejszym, a inni w większym stopniu. Jednak w tym artykule skupimy się głównie na agorafobii.
Otwarta książka

Jaką książkę warto kupić bliskiej osobie?

Prezenty na Urodziny
Książka jest klasycznym prezentem od wielu lat. Jednak bardzo łatwo jest „nie trafić” z prezentem w oczekiwania obdarowanego. Jest łatwy sposób żeby uniknąć takiej kłopotliwej sytuacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj!
pierwsza pomoc

Jak pomóc osobie poszkodowanej podczas wypadku?

Zdrowie i Medycyna
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie musiał udzielić pomocy osobie poszkodowanej podczas wypadku. Nie wmawiaj sobie, że możesz takiej osobie tylko zaszkodzić. Bierne oczekiwanie na pomoc ratowników może źle się skończyć dla poszkodowanego. Poniżej znajdziesz kilka rodzajów sytuacji oraz radę jak pomóc poszkodowanemu.
Chroniczny ból

Jak pomóc osobie cierpiącej na chroniczny ból?

Walka z Bólem
Chroniczny ból nikomu nie kojarzy się z czymś pozytywnym. Wyobraź sobie, że jesteś osobą, którą boli coś dłużej niż trzy miesiące. Jest wiele takich problemów, które wywołują przewlekły ból –  ból w plecach, artretyzm, migreny i tak dalej. Taki ból może być u danej osoby dominującym odczuciem. Niestety, jest też częstym zjawiskiem. Przewlekły ból to nie tylko problem natury fizycznej –  niekorzystnie wpływa również na psychikę chorego. Jeśli kochasz kogoś, kto cierpi na przewlekły ból, będzie trzeba przystosować się do ich sytuacji w razie potrzeby. Poza fizycznym odczuciem bólu istnieje 8 powodów wskazujących na to, że ci ludzie cierpią bardziej, niż się wszystkim wydaje.
Odpowiednia dieta

10 objawów niedoboru cynku, na które musisz uważać

Witaminy
Cynk jest użyteczny dla organizmu na wiele sposobów i bierze udział w licznych procesach, takich jak rozwój i podział komórek, metabolizm białek i węglowodanów oraz przekształcanie ich w energię. Pomaga również w korygowaniu problemów skórnych takich jak trądzik, czyraki, blizny (włączając rozstępy), a nawet wspomaga leczenie bolącego gardła. Cynk jest niezbędny dla niektórych funkcji metabolicznych. Zbyt niski poziom cynku w organizmie może być głównym powodem wystąpienia chorób genetycznych. U mężczyzn może z kolei powodować problemy z płodnością, a u dzieci nieprawidłowy rozwój i opóźnione dojrzewanie. Główną przyczyną niedoboru cynku jest niewłaściwe odżywianie się, ale może to być też następstwo operacji bariatrycznej, cukrzycy lub innych schorzeń.