Tag: Rany

opatrywanie ran

Jak opatrywać rany?

Pierwsza Pomoc
Drobne skaleczenia oraz rany pacjent może leczyć samodzielnie. W większości przypadków nie wymagają one hospitalizacji. Przy znajomości reguł postępowania pierwszej pomocy, można samemu opatrzyć ranę lub nawet zatamować krwotok. Czytając ten artykuł dowiesz się jak opatrzyć różne rodzaje ran.
Leczenie ran i zadrapań

Jak szybko wyleczyć ranę?

Kontuzje Sportowe
Poniżej przedstawiam 7 sposobów i wskazówek, dzięki którym rany i zadrapania wyleczą się o wiele szybciej. Nie są one z pewnością dla ciebie nowością, jednak to właśnie one najlepiej się sprawdzają.
skaleczenie

Co zrobić, żeby rany się szybciej goiły?

Rany i Zranienia
Wystarczy chwila nie uwagi, żeby na naszej skórze pojawiła się rana. I choć organizm ma swoje mechanizmy, które pozwolą na jej wygojenie, możemy proces ten przyspieszyć. Jak? Stosując wypróbowane domowe sposoby opisane poniżej. Jeżeli podejrzewasz, że możesz mieć uczulenie na którykolwiek ze składników danego przepisu, zrezygnuj z jego stosowania i wypróbuj kolejny. W przypadku głębokich, poszarpanych lub sączących się ran koniecznie skonsultuj się z lekarzem.
Jak zrobić maść przyspieszającą gojenie się ran

Jak zrobić maść przyspieszającą gojenie się ran

Problemy z cerą
Rany często trudno się goją. Bez względu na to czy są spowodowane zadrapaniem, skaleczeniem czy zabiegiem chirurgicznym, powinniśmy zadbać o to, aby jak najszybciej się zagoiły i co równie ważne, aby nie pozostały nieestetyczne blizny. Aby to osiągnąć stosuj specjalne maści przyspieszające proces gojenia się ran. Możesz kupić gotową maść w aptece lub zrobić ją samodzielnie w domu. Dokładny przepis znajdziesz poniżej.
cukier leczenie ran

Jak leczyć rany białym cukrem?

Rany i Zranienia
Cukier nie jest taki zły jak myślisz. Najnowsze badania wykazały, że może być on stosowany w leczeniu ran. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak stosować cukier w leczeniu otwartych ran.