Tag: Depresja w ciąży leczenie

Depresja w ciąży

Jak radzić sobie z depresją w ciąży?

Emocje w ciąży
Zmiany nastroju są czymś naturalnym, a wręcz osławionym. Kobieta potrafi przechodzić od niepohamowanej radości do prawdziwej rozpaczy, zaledwie w kilka minut. Nie jest to wielki powód do zmartwienia, a nawet u niektórych wywołuje rozbawienie i stanowi obiekt do żartów. Jeśli jednak przygnębienie utrzymuje się dłużej, powyżej dwóch tygodni powinny zostać podjęte pewne kroki, aby przerwać ten stan. Ważne jednak, aby kobietę obserwowały najbliższe osoby i interweniowały w razie potrzeby, ponieważ ona sama - jeśli popadnie w depresję, może nie zdawać sobie z tego sprawy lub bagatelizować problem.


Podobne porady

depresja

Jak radzić sobie z depresją?

Depresje
Zanim termin „depresja” wszedł do powszechnego użycia, ludzie zwykle lekceważyli objawy tej choroby. A depresja to bardzo ciężkie schorzenie, które może całkowicie odebrać chęć do życia i uniemożliwić normalne funkcjonowanie, przez co zwykłe czynności, takie jak chociażby wstanie z łóżka, czy zjedzenie śniadania wydają się bardzo trudne. Prawdziwy jest niestety fakt, że wiele osób cierpiących na depresje pozostaje nieleczonych, czy to ze względów finansowych, czy też z powodu zwykłego lekceważenia objawów choroby. Jednak radzenie sobie z depresją jest możliwe nawet bez profesjonalnej pomocy. Musisz się jednak nauczyć jak zapanować nad tą chorobą. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak złagodzić objawy depresji. Pamiętaj jednak, że profesjonalne leczenie jest bardzo cenne i jeżeli to tylko możliwe, warto się mu poddać.
depresja poporodowa

Jak sobie radzić z depresją poporodową?

Emocje w ciąży
Szacuje się, że niemal połowa wszystkich kobiet odczuwa przygnębienie po porodzie. U większości z nich złe samopoczucie psychiczne jest chwilowe i trwa zaledwie kilka dni. Jednak jeśli ten stan przeciąga się do kilku tygodni lub nawet kilku miesięcy, wówczas mamy do czynienia z prawdziwą depresją poporodową. Jeśli czujesz, że ciebie ona dotyczy to z pewnością wiesz już, że musisz z nią walczyć. Poniżej przedstawiam kilka sposobów:
depresja poporodowa

Jak walczyć z depresją poporodową?

Emocje w ciąży
Wiele matek krótko po urodzeniu zdrowej i wyczekanej pociechy, zamiast cieszyć się z potomka zadręcza się własnymi uczuciami, które nie są zbyt wesołe. Płaczliwość, zmęczenie, rozkojarzenie i niecierpliwość są najczęstszymi objawami delikatnej depresji poporodowej. Młoda matka odnosi wrażenie, że utraciła coś ważnego, jednak sama nie potrafi określić czego jej tak naprawdę brakuje. Codzienne obowiązki stają się dla kobiety nie lada wyzwaniem, a świadomość własnych problemów pogłębia depresję, ponieważ młoda mama wmawia sobie, że jest złą matką.
depresja

Jak walczyć z depresją?

Stres
Depresja to często spotykane zaburzenie psychiczne. Coraz więcej ludzi ma objawy depresyjne, bądź wczesno-depresyjne. Czym jest to spowodowane? Składa się na to wiele czynników. W zależności od osoby przyczyn trzeba szukać gdzie indziej. Często zdarza się tak, że przyczyny wywodzą się z wczesnych lat życia. Dokładnie chodzi tutaj atmosferę w rodzinie oraz poglądy, którymi nasiąkamy w domu rodzinnym. Bywa tak, że rodzice uczą nas skrywania własnych emocji, ponieważ za ich pokazanie możemy zostać ukarani. Jest wiele dysfunkcyjnych rodzin. Dorastanie w nich nie ułatwia nam życia. Mogą wiązać się z tym różnego rodzaju depresje, obniżone poczucie własnej wartości, czy stany lękowe oraz problemy w kontaktach międzyludzkich. W tym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące radzenia sobie z depresją.
Odzież ciążowa

Jak kupować odzież ciążową?

Odzież ciążowa
Ciąża jest wspaniałym okresem, dla jednych kobiet nieco cięższym niż dla innych, jednak zawsze wspaniałym. Kobieta obserwuje zmiany zachodzące w swoim ciele i z niecierpliwością oczekuje przyjścia na świat swojego dziecka. Stajemy się coraz większe i większe, aż w końcu okazuje się, że nasza dotychczasowa garderoba nijak nie chce się już na nas zmieścić i czas wybrać się na zakupy.

Jak wybrać poduszkę ciążową?

Dolegliwości w ciąży
Ciąża jest związana z różnymi dolegliwościami oraz bezsennością, związaną między innymi z problemem znalezienia sobie wygodnej pozycji. Aby było nam nieco wygodniej powinnyśmy zainwestować w poduszkę ciążową, która sprawi, że nasz sen będzie znacznie lepszej jakości. Poduszek ciążowych jest jednak bardzo dużo, zatem jak wybrać tą najlepszą?
cukrzyca ciążowa

Jak leczyć cukrzycę ciążową?

Zdrowie Kobiety
Kiedy przyszła mama dowiaduje się, że ma cukrzycę, zwykle jest bardzo zaskoczona. Myśli: „Jak to? Przecież nigdy nie miałam problemów z za wysokim poziomem cukru ani nie objadałam się słodyczami!”. Pojawia się też lęk: jak to odbije się na maluszku, czy będzie zdrowy? A może też zachoruje na cukrzycę? Nawet gdy badania wykazały, że masz zbyt wysoki poziom cukru, nie panikuj. Na szczęście współczesna medycyna potrafi sobie poradzić z tym problemem. Jeśli będziesz przestrzegać pewnych zasad, maleństwo urodzi się zdrowe.