Tag: Przydomowy ogródek

Ogród

Jak udekorować ogródek w zależności od pory roku?

Ogólne Planowanie Krajobrazu
Rozpoczynająca się nowa pora roku to nie tylko idealny pretekst, by zrobić porządek w przydomowym ogródku, ale również czas na odświeżenie jego formy. Wystarczy kilka prostych sztuczek, by nasz mały pas zieleni cieszył oczy. Również, gdy spadną już liście i pojawią się pierwsze płatki śniegu możemy wyczarować piękny widok za oknem i skorzystać ze sztucznych dekoracji.


Podobne porady

ogrody

Jak zmienić zwykłe podwórko w ogród marzeń?

Ogólne Planowanie Krajobrazu
Marzy Ci się wspaniały ogród jak ze snu, w którym można by było spędzać niemal cały wolny czas ze swoją rodziną? Chcesz coś zmienić, ale nie wiesz od czego zacząć i jak się w ogóle zabrać za sprawę? Zanim zatrudnisz szereg architektów, sprawdź poniższe porady.
ogródek warzywny

Jak zrobić ogródek warzywny?

Uprawa Warzyw
Chyba każda z nas chciałaby mieć swój ogródek warzywny, nieważne czy przy domu czy na działce mieszkaniowej. Warzywa ekologiczne są bardzo zdrowe. Poza tym, czas spędzony na działce może zregenerować nasze siły i pozwolić nam się zrelaksować. A nie ma to jak własne warzywa. Jak więc założyć sobie swój własny warzywniaczek?
ogródek

Jak założyć własny ogródek?

Ogrody Specjalne
Jest wielu ludzi, którzy pasjonują się ogrodnictwem. Jest to ich sposób na zrelaksowanie się oraz oderwanie od rzeczywistości. Praca w ogródku może połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki dobrodziejstwu natury możemy uprawiać w naszym ogródku wiele warzyw, owoców oraz kwiatów. Przyglądanie się rozwojowi roślin jest bardzo interesujące a zarazem satysfakcjonujące. Rośliny wymagają pielęgnacji dzięki czemu otrzymujemy efekt naszej pracy w postaci dojrzałego owocu, warzywa bądź pięknego kwiatka. W tym artykule znajdziesz wskazówki dla ogrodników pasjonatów bądź działkowiczów dotyczące zakładania własnego ogródka.
Ogród feng shui

Jak wprowdzić zasady feng shui w ogrodzie?

Ogrody Specjalne
Dobry projekt ogrodu zgodny z zasadami feng shui pomoże przyciągnąć do domu pozytywną energię i zachwyci wszystkie zmysły.
sad owocowy

Jak założyć sad na działce?

Drzewa
Oprócz ogromnej satysfakcji, jaka wiąże się z samodzielną uprawą drzew owocowych, własny sad daje nam też owoce zdrowsze niż te kupowane w sklepach. Aby jednak uniknąć przy tym błędów oraz zminimalizować straty z nich wynikające, musimy poznać kilka zasad istotnych na samym początku, czyli w momencie zakładania sadu. Decyzje, które w tym momencie podejmiemy, będą bowiem rzutować na całą jego przyszłość.
kwiaty na balkonie

Ogródek na balkonie - poradnik

Rośliny balkonowe
Zamiast zazdrościć innym posiadania ogrodu, urządź swoje małe ogrodowe królestwo na balkonie. Zadbaj o to, by był nie tylko piękny, ale też użyteczny! Z powodzeniem można tu uprawiać kwiaty, warzywa i zioła. Jak i co robić, by dobrze rosły? Jakie odmiany wybrać? Jak podlewać rośliny i zwalczać szkodniki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznasz już za kilka chwil.
4 główne grupy krwi

Co jeść w zależności od grupy krwi

Diety
Grupa krwi, którą posiadasz stanowi twój osobisty biochemiczny kod identyfikacyjny. Chociaż dla niektórych to zwykła literka lub dwie, tak naprawdę kryje się w nich twoje genetyczne dziedzictwo, które łączy cię z przodkami i pokazuje skąd pochodzisz. Istnieją 4 główne grupy krwi: A, B, AB oraz 0 z których każda może być albo ‘+’ albo ‘-‘. Twoja grupa krwi ma wpływ na twoją osobowość, zachcianki, a nawet zdrowie. Każda z głównych grup ma swój profil, możesz więc zorientować się, jakie są twoje genetyczne skłonności.