Tag: Porto zabytki

Porto w Portugalii

Co zobaczyć w Porto?·

Europa
Porto to zarazem nazwa portugalskiego miasta, które dało nazwę wyśmienitemu winu. Miejsce z pewnością egzotyczne i warte zobaczenia. Charakteryzuje się pięknymi i starymi kamienicami, zachwycającymi krajobrazami nad rzeką Douro oraz mnóstwem winiarni. Co szczególnie warto zobaczyć, wybierając się w podróż do Porto?
Porto

Co zwiedzić w Porto?·

Portugalia
Zwiedzanie Porto najlepiej jest zacząć od przejścia na drugą stronę rzeki Douro do Vila Nova de Gaia. Z tego miejsca roztacza się wspaniała, niezapomniana panorama na miasto. Warto również już w pierwszym dniu pobytu kupić w którymś z biur turystycznych lub hotelu karnet Passe Porto, który uprawnia do bezpłatnej jazdy środkami komunikacji publicznej oraz do wielu zniżek na wstępy do różnych muzeów i atrakcji w mieście.


Podobne porady

Plaża Algarve

Co zwiedzić w Algarve?·

Portugalia
Algarve to jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych regionów w Portugalii. Ciepły klimat, wpływy arabskie i cudowne plaże sprawiają, że miejsce to jest ulubioną destynacją tysięcy turystów z całego świata.
grillowane sardynki

Jak zrobić grillowane sardynki?

Dania rybne
Grillowanie to według mnie najlepszy sposób na przygotowanie ryby. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku większych, tłustych ryb, jak na przykład sardynki portugalskie. Ryby takie są bardzo zdrowe ze względu na większą zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3. Przyrumienione na grillu wyśmienicie smakują, zachowując soczystą i miękką konsystencję. Jak zawsze w przypadku potraw z grilla, tak i tutaj kluczowe znaczenie ma odpowiednia marynata. Zachęcam cię do wypróbowania zamieszczonego poniżej przepisu. Gwarantuję, że nie pożałujesz.