Tag: Sposoby na lenistwo

lenistwo

Jak walczyć z lenistwem?

Rozwój Kariery Zawodowej
Lenistwo to stan ducha, w którym odkładamy nasze obowiązki na później oraz zaniedbujemy niektóre nasze sprawy. Oczywiście jeśli dużo pracujemy, to mamy prawo do odrobiny lenistwa. Problem zaczyna się wtedy, gdy lenistwo trwa zbyt długo. Charakteryzuje się ono wtedy apatią i brakiem motywacji do czegokolwiek. Lenistwo może wiązać się z przesadną skłonnością do odpoczynku, bądź zaniechaniem. Religia chrześcijańska potępia lenistwo umieszczając je na liście siedmiu grzechów głównych. Lenistwo w tej kategorii jest postrzegane jako słabość charakteru. Jak stwierdzić, że mamy do czynienia z lenistwem a nie np. z depresją czy też nerwicą? Jak przeciwdziałać lenistwu? Co zrobić, gdy bliska nam osoba ma ten problem? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.


Podobne porady

pies na materacu w basenie

Jak pokonać lenistwo?

Rozwój Osobisty
Często ludzie, których uważamy za leniwych, wcale tacy nie są. Zazwyczaj zdarza się, że osoby te czują się przytłoczone zajęciami, które ich zdaniem są zbyt trudne, by można było je wykonać w pojedynkę. Czasami jednak zdarzają się ludzie naprawdę leniwi, którzy powstrzymują się od zrobienia rzeczy, które muszą zostać wykonane. Przeczytaj poniższe wskazówki, wstań i zrób to, co masz zrobić.
Auto zimą

Jak utrzymywać tor jazdy w zakrętach?

Bezpieczna Jazda
Pokonywanie zakrętów, zwłaszcza ostrych i zwłaszcza zimą, bywa niebezpieczne i czasem wcale nietrudno wypaść z własnego pasa. Wymaga to sporego wyczucia, znajomości własnego auta oraz pokory.
kompleksy

Jak zaakceptować siebie?

Rozwój Osobisty
Niby śmieszne zagadnienie, bo każdy przebywa ze sobą tyle czasu, ze powinien się lubić. Tymczasem, okazuje się, że niejednokrotnie nawet za maską zarozumiałości i przesadnej pewności siebie, kryje się cała masa kompleksów i niezadowolenia z własnej osoby. Skąd się bierze takie negatywne nastawienie? Prawdopodobnie, głównie z wygórowanych ambicji, najpierw rodziców, których wymagań nie mogliśmy zaspokoić, a później swoich własnych wyobrażeń o przyszłości. Poczucie bycia gorszym pogłębia się, a staje się jeszcze mocniejsze, gdy poddamy się i przestaniemy dążyć do osiągnięcia celu. Im mniej się staramy i mniej osiągamy, tym gorzej o sobie myślimy i tracimy chęć do działania i tak koło się zamyka i pogrąża nas do końca. Najwyższy czas wziąć się w garść i pokochać siebie!
nieśmiałość

Jak przezwyciężyć nieśmiałość?

Stres
Nieśmiałość to zmora wielu ludzi. To uczucie przeszkadza w wielu codziennych sytuacjach. Przywykło się mówić, że introwertycy są osobami nieśmiałymi, jednakże nie zawsze jest to prawdą. Równie dobrze ekstrawertycy mogą być nieśmiali. Teraz przyjrzyjmy się jak definiuje się nieśmiałość. Jest to stan psychiczny, który pojawia się, gdy dana osoba jest, bądź wyobraża sobie, że jest oceniana. Objawia się to w różny sposób. Może to być, np. zażenowanie, skrępowanie, czy nawet uczucie lęku. Równocześnie nieśmiałość może objawiać się czerwienieniem się, przyspieszonym pulsem, czy napięciem mięśni twarzy. Niewątpliwie nieśmiałość utrudnia nam życie. Często pojawia się w sytuacjach, w których osoba nieśmiała jest w centrum uwagi. W tym artykule znajdziesz sposoby jak skutecznie zwalczać nieśmiałość.
rozmowa

Jak walczyć ze swoimi słabościami?

Rozwój Osobisty
Każdy człowiek posiada wady, swoje małe słabości. Pokonanie ich zależy od siły charakteru, samozaparcia oraz skali słabości, która nas dręczy. Jeśli nie potrafisz uporać się ze swoimi słabościami, ten artykuł jest dla Ciebie!
przytulanie siebie

Jak się zaakceptować?

Depresje
Akceptacja siebie to bardzo ważny element szczęśliwego życia. Każdy z nas jest inny, każdy ma jakieś wady i zalety. Świat jest różny. Dlatego też powinniśmy akceptować naszą różnorodność. Akceptacja samego siebie jest bardzo ważna, ponieważ bez niej nasze życie nie jest pełne. Łatwo nas wybić z równowagi. Łatwo nas urazić czy też poniżyć. Jeśli nie nauczymy się żyć w zgodzie ze sobą oraz akceptować naszej osobowości, charakteru czy też wyglądu, to nie nauczymy się akceptować oraz szanować innych. W takim wypadku życie nie będzie nas oszczędzać. Jest to dobry moment na to, żeby stanąć przed lustrem i powiedzieć do siebie „Akceptuje siebie takim, jakim jestem”. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które mogą ci pomóc w akceptacji siebie.
prokrastynacja

Jak leczyć prokrastynację i jakie są jej objawy?

Rozwój Osobisty
Każdy z nas spotkał się niejednokrotnie z sytuacją, gdy nieustannie odwlekamy wykonanie ważnego zadania, naukę czy pisanie pracy dyplomowej lub projektu. Z pozoru wydawać by się mogło, że wynika to z naszego lenistwa czy po prostu braku czasu. W rzeczywistości jednak całkiem możliwe, że cierpimy na prokrastynację.