Tag: Maści do oczu

krople do oczu

Jak stosować krople do oczu?

Choroby
Oczy są chyba najwrażliwszą częścią naszego ciała, wystarczy lekkie zatarcie lub zwyczajne zmęczenie, aby stały się podrażnione i czerwone. W takich sytuacjach często sięgamy po krople i maści do oczu, które niestety nie zawsze umiemy sobie prawidłowo zaaplikować. Odpowiednie użycie leków jest jednak niezmiernie ważne, gdyż w przeciwnym razie lekarstwa po prostu nie zadziałają lub nawet wywołają podrażnienie oka.


Podobne porady

obrzęki nóg

Jak radzić sobie z obrzękiem nóg?

Zdrowie i Medycyna
Obrzęk nóg jest uciążliwy szczególnie latem. Jego główne objawy to uczucie „ciężkich nóg” i opuchlizna. Z obrzękiem nóg nie mamy ochoty na letnie wycieczki, a buty, które rano były w sam raz - po południu wydają się za małe. Jak sobie z tym radzić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
zakrapianie oczu

Jak zakropić oczy?

Oczy i Wzrok
Zakrapianie oczu to czynność, której mało komu uda się w życiu uniknąć. Praca przy komputerze, alergia, zapalenie spojówek, syndrom suchego oka – to tylko niektóre przykłady, w których użycie kropel do oczu może okazać się koniecznością. Warto więc dowiedzieć się jak zakropić oczy z korzyścią dla siebie i bez straty dla kropel. Dwie najbardziej skuteczne metody opisuję poniżej.

Jak zakraplać oczy psu?

Zdrowie Psów
Infekcje oczu mogą być dla psów bardzo bolesne i wymagają uwagi oraz natychmiastowego, odpowiedniego leczenia. Jeśli weterynarz przepisał twojemu psu krople lub maść do oczu, to zakraplanie oczu psu będzie należało do twoich obowiązków. Poniższy artykuł wyjaśnia jak prawidłowo i bezpiecznie aplikować krople lub maść do oczu psa.
zespół suchego oka

Jakie krople na suche oko?

Oczy i Wzrok
Pieczenie, swędzenie, uczucie piasku pod powiekami, łzawienie to często sygnały, że oczy są wysuszone. Przy tego rodzaju dolegliwościach niezbędne są krople do oczu typu sztuczne łzy. Kupimy je w aptece bez recepty. Czym się kierować przy ich wyborze? Jakie preparaty najlepiej służą oczom? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
maść sterydowa

Maści sterydowe u niemowląt - jak stosować?

Zdrowie Dziecka
Wielu rodziców obawia się stosowania maści i kremów zawierających sterydy u najmłodszych dzieci. Czy słusznie? Przeczytaj ten krótki artykuł i dowiedz się, jak podawać tego rodzaju lekarstwa maluchom, kiedy zachować szczególną ostrożność oraz jak długo i jak często stosować takie preparaty. Trzeba bowiem pamiętać, że nieodpowiednio stosowane mogą powodować różne skutki uboczne.
miód i lawenda

Maść przyspieszająca gojenie ran - jak zrobić?

Ziołolecznictwo
Domowa apteczkę warto uzupełnić w naturalne środki lecznicze. Syropy, maści czy napary, których receptury przekazywane są często z pokolenia na pokolenie, mogą być równie skuteczne jak drogie apteczne środki. Dziś chciałabym zapoznać cię z przepisem na domowej roboty maść przyspieszającą gojenie się ran. W swoim składzie ma ona m.in. miód, olejek lawendowy i wosk pszczeli. Jej zrobienie nie powinno ci przysporzyć żadnych problemów. Z podanych w przepisie proporcji powstanie ok. 100 ml takiej maści.
Jak stosować krople do oczu

Jak należy stosować krople do oczu?

Oczy i Wzrok
Kiedy swędzą cię lub pieką oczy, bo masz alergię, z powodu oparów lub po prostu po zbyt długim czasie spędzonym przed ekranem, krople do oczu mogą pomóc złagodzić te dolegliwości. Jednak zakraplanie oczu jest trudniejsze niż się wydaje. Ciężko mi zakroplić oczy. Automatycznie zamykam je za każdym razem, gdy cokolwiek się do nich zbliża i nawet aplikacja eyelinera jest dla mnie wyzwaniem. Tak więc zakraplanie oczu zawsze było dla mnie koszmarem. Jednak dla ciebie może nie być to takie trudne. Oto kilka sposobów na to, jak złagodzić dyskomfort za pomocą kropli do oczu.