Tag: Wzdęcia

wzdęcia

Jak leczyć wzdęcia?

Choroby Układu Pokarmowego
Zarówno wzdęcia, jak i gazy, sprawiają, że czujemy się nieco zakłopotani. Czasami nie jesteśmy w stanie pomóc sobie w żaden sposób, co sprawia, że czujemy się niezręcznie. Ponadto gazy mogą stanowić bardzo bolesny problem. Jesteśmy ludźmi i problem ze wzdęciami jest rzeczą naturalną, nie możemy się go pozbyć, ale możemy go zredukować za pomocą naturalnych domowych sposobów i produktów, które możemy znaleźć w lodówce i szafkach kuchennych.
jak leczyć gazy?

Jak leczyć gazy?

Choroby Układu Pokarmowego
Gazy to niezwykle uciążliwa przypadłość, która może całkowicie zniszczyć życie towarzyskie. Wystąpieniu gazów zwykle towarzyszy uczucie wzdęcia, bóle brzucha połączone z uczuciem kłucia, zaburzenia wypróżniania się. Niestety nie ma jednej, uniwersalnej metody leczenia gazów, ponieważ różne są przyczyny ich występowania. Do najczęstszych należą: zła dieta, zespół jelita nadwrażliwego oraz alergie pokarmowe. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą pomóc w zwalczaniu gazów.
wzdęcia

Jak leczyć wzdęcia brzucha?

Choroby Układu Pokarmowego
Wzdęcia to nie choroba - tak mówi wiele osób, ale jest to pewnie ta grupa, która nie cierpi z ich powodu. Wzdęcia mogą być bardzo dokuczliwe i bolesne. Dokuczają zwłaszcza wtedy, gdy jesteś na diecie kapuścianej, ale tworzą się też po wielu innych potrawach. Poniżej znajdziesz wskazówki na temat tego jak leczyć wzdęcia i kilka informacji o przyczynach ich powstawania..
problemy z trawieniem

Jak poprawić trawienie?

Choroby Układu Pokarmowego
Zaburzenia trawienia objawiają się zaparciami, odbijaniem, wzdęciami brzucha czy gromadzeniem się gazów w żołądku i jelitach. Uważaj więc na to co jesz i w jaki sposób to robisz. Zwiększ więc swój metabolizm i dbaj o siebie i swoje jelita. Jak to zrobić? Oto kilka skutecznych i pomocnych wskazówek.
zaparcia

Jak pozbyć się zaparć, skurczów i wzdęć?

Choroby Układu Pokarmowego
Często towarzyszy Ci to nieprzyjemne uczucie? Dochodzi do tego że w każdym miejscu, o każdej porze dnia myślimy tylko o tym, że nie istnieje dla nas komfort. Na szczęście to uleczalna choroba, która wynika tylko z naszego zaniedbania. Można ją wyleczyć, a na efekty wystarczy poczekać kilka tygodni.
Wzdęcia

Jak pozbyć się wzdęć?

Choroby Układu Pokarmowego
Wzdęcia jest to przypadłość niezwykle uciążliwa i trudna do całkowitego wyeliminowania. Bardzo często pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach i stanowią wyjątkowo krępujący problem. Wiele osób ma styczność z tą dolegliwością, która jest naturalną reakcją organizmu na nadmiar gazów w jelitach. Nie ma recepty, która pomoże je całkowicie wyeliminować, ale istnieją sposoby na złagodzenie dolegliwości. Zapraszam do zapoznania się poradami.
Ból brzucha

Jak sobie radzić z dolegliwościami żołądkowymi?

Choroby Układu Pokarmowego
Wiele osób cierpi na różnego rodzaju dolegliwości żołądkowe, które objawiają się dla nas niekiedy w bardzo przykry i wstydliwy sposób. Problemy żołądkowe mają często osoby przepracowane, narażone na ciągły stres, czy też takie, które najzwyczajniej nie prowadzą najzdrowszego stylu życia. Jeśli masz już dosyć uciążliwych problemów żołądkowych i pragniesz zmienić coś w swoim życiu, oto kilka porad, jak sobie z nimi radzić.
wzdęcia

Jak zapobiegać wzdęciom?

Choroby Układu Pokarmowego
Każdy z nas wie, co to są wzdęcia. Prawdopodobnie większość z nas miało z nimi do czynienia. Jak można je zdefiniować? Trzeba to po prostu poczuć. A tak na poważnie jest to nadmiar gazów, które gromadzą się w przewodzie pokarmowym a dokładnie w jelitach. Skutkuje to zwiększoną objętością brzucha, jednakże nie u wszystkich osób. Często również odczuwa się wtedy uczucie pełności. Przeważnie problem ten dotyka kobiety po 40 roku życia. Większość chorych udających się do gastrologów także cierpi z tego powodu. W związku z powszechnością tego typu dolegliwości warto jest zająć się tym tematem. W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat sposobu radzenia sobie ze wzdęciami.
Trawienie

Jak poprawić pracę układu pokarmowego?·

Choroby Układu Pokarmowego
Coraz więcej osób ma problemy z układem pokarmowym, które objawiają się bólami żołądka, biegunką, zaparciami, uczuciem pełności, wrzodami zgagą czy refluksem. Jak zatem poprawić pracę układu pokarmowego i uniknąć tych wszystkich dolegliwości?
Duży brzuch

5 sposobów na wzdęcia

Zdrowe Odżywianie
Każdy z nas ma takie dni podczas których czujemy się jak nadmuchane baloniki. Ok. – trzecia porcja pysznego deseru o godzinie 22 nie jest najlepszym pomysłem. Jednak jeśli jesteś na diecie i regularnie ćwiczysz a nadal nie mieścisz się w swoje ulubione jeansy? Co wówczas? Jedną z głównych przyczyn wzdęć jest nie to ile jemy ale co jemy. Niektóre pokarmy są ciężkostrawne dla żołądka i jelit – przechodzą one do jelita grubego gdzie żywią się nimi bakterie oraz wytwarzają się pęcherzyki gazu które powodują wzdęcia. Jeśli marzysz o płaskim brzuchu – przeczytaj poniższe wskazówki.