Tag: Wzdęcia brzucha

wzdęcia

Jak leczyć wzdęcia?

Choroby Układu Pokarmowego
Zarówno wzdęcia, jak i gazy, sprawiają, że czujemy się nieco zakłopotani. Czasami nie jesteśmy w stanie pomóc sobie w żaden sposób, co sprawia, że czujemy się niezręcznie. Ponadto gazy mogą stanowić bardzo bolesny problem. Jesteśmy ludźmi i problem ze wzdęciami jest rzeczą naturalną, nie możemy się go pozbyć, ale możemy go zredukować za pomocą naturalnych domowych sposobów i produktów, które możemy znaleźć w lodówce i szafkach kuchennych.

11 produktów powodujących wzdęcia

Odżywianie
Tak jak dużo produktów jest w stanie zmniejszyć uczucie wzdęcia, tak kilka innych potrafi doprowadzić do jego powstania. Każdy z nich działa jednak w inny sposób. Niektóre zwiększają objętość gazów w brzuchu powodując, że wygląda on na rozdęty. Mimo, że efekt ten jest tylko chwilowy, to i tak powoduje on uczucie dyskomfortu i sprawia, że twoje spodnie wydają się trochę za ciasne. Z kolei inne produkty ze względu na swój skład powodują, że uczucie wzdęcia nie znika tak szybko. Spowodowane jest to odkładaniem się tłuszczu w jamie brzusznej.
wzdęcia jelit

Jak zrobić napój na wzdęcia i gazy?

Zaburzenia Genetyczne
Gdy czujesz, że zaraz eksplodujesz lub ulecisz w górę niczym balon, sprawdź przepis na napój przeciwko wzdęciom. To naturalny sposób na wzdęcia, który jednocześnie oczyszcza organizm z toksyn. Nie warto kupować leków, co do których nie jesteś pewna czy nie mają skutków ubocznych. Przygotuj domowy napój przeciw wzdęciom i uwolnij się od tego nieprzyjemnego uczucia.
wzdęcia domowe sposoby

Jak pozbyć się wzdęcia za pomocą sody oczyszczonej?

Choroby Układu Pokarmowego
Wzdęcia brzucha są spowodowane przez nagromadzony gaz w jelicie. Sprawia on, że czujesz się pełny i ściśnięty. Wzdęcia powodują również skurcze żołądka, biegunkę, zaburzają oddech, odbijanie się od żołądka itp. Przejadanie się, zaparcia, niestrawność to tylko kilka z przyczyn wzdęcia. Istnieje wiele naturalnych środków stosowanych do usuwania gazów w żołądku i tym samym wzdęcia. Oto jeden z nich z wykorzystaniem sody oczyszczonej.
wzdęcie

7 produktów łagodzących wzdęcia

Choroby Układu Pokarmowego
Wzdęcia mogą być naprawdę kłopotliwe. Podczas wzdęć nie tylko brzuch staje się ogromny, lecz także twoja twarz staje się opuchnięta i masz wrażenie, że wyglądasz grubo. Wzdęcia są spowodowane retencją wody, a czasami przez uwięziony w żołądku gaz. Na szczęście kilka produktów pomoże ci zredukować wzdęcie. Znajdziesz je poniżej.