Tag: Choroby serca

serce

Jak zadbać o serce?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Serce to bardzo ważny organ w naszym ciele. Odpowiada ono za nasze życie. Dzięki niemu nasz układ krążenia działa prawidłowo. Przyczynia się to do transportu krwi oraz tlenu do wielu narządów wewnętrznych. W skrócie można powiedzieć, że serce daje nam życie. Bije non-stop. To od nas zależy czy będziemy wspierać serce w jego pracy, czy też mu przeszkadzać. Jest to nasz wybór, który wiąże się z trybem życia, czy też dietą. Jednakże jeśli chcemy żyć jak najdłużej, to powinniśmy dbać o stan naszego serca. Patrząc z perspektywy wieków, serce stało się symbolem miłości. Dlatego też teraz powinniśmy okazać sercu trochę miłości i zadbać o nie. Jak to zrobić? W poniższym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci zachować zdrowe serce przez wiele lat.
dieta na serce

Co jeść żeby mieć zdrowe serce?

Zdrowa Dieta
Szukasz sposobu, żeby zacząć zdrowy, przyjazny twojemu sercu styl życia? Zacznij od zrewidowania swojej diety. Ubogie w wartości odżywcze jedzenie może mieć niekorzystny wpływ na twoje serce, wagę i ogólne samopoczucie. A wystarczy zaledwie kilka drobnych zmian, żeby to, co jesz na długie lata zostało twoim sprzymierzeńcem. Nie musisz wcale włączać do diety egzotycznych owoców, importowanych orzechów, ani drogich suplementów. Wystarczy nieco więcej rozwagi w domu, sklepie, czy ulubionej restauracji, by znacznie zredukować ryzyko chorób serca.

Jakie są najczęstsze objawy nerwicy serca?

Zaburzenia Lękowe
Wszelkie zaburzenia nerwicowe są w naszych czasach uważane już za chorobę społeczną. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sami na nie cierpimy. Jedna z najczęściej występujących nerwic to zaburzenie, które potocznie nazywane jest nerwicą serca. Oto jego najczęstsze objawy.
serce

8 rzeczy, których nie wiesz o swoim sercu

Choroby Serca
Choroby serca są najczęstszą przyczyną zgonów w większości krajów. Aby im zapobiec bardzo ważny jest zdrowy tryb życia oraz obserwowanie i monitorowanie wszelkich objawów, które mogą świadczyć o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu tego narządu. Przeczytaj poniższe fakty dotyczące serca i już dzisiaj zacznij dbać o jego zdrowie.
zdrowie serca

Na czym polega koronarografia serca?

Choroby Układu Krążenia
Koronarografia to badanie oceniające przepływ krwi przez tętnice wieńcowe, czyli tętnice odpowiedzialne za ukrwienie serca. Nie robi się go w ramach standardowej profilaktyki chorób serca, tak jak np. EKG. Lekarze decydują się zlecić tego typu badanie zazwyczaj w przypadku chorych, których stan wymaga bardziej szczegółowej diagnostyki. Poniżej dowiesz się na czym polega koronarografia serca, jakie są wskazania do jej przeprowadzenia i jak przygotować się do badania.
niewydolność serca

Jak leczyć niewydolność serca?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Niewydolność serca jest jednym z najbardziej śmiertelnych schorzeń, bywa groźniejsza niż wiele nowotworów złośliwych. Codziennie aż 164 Polaków umiera z jej powodu. W dodatku choroby tej nie można wyleczyć. Stosując jednak właściwe leki w odpowiednich dawkach można złagodzić jej objawy.
migotanie przedsionków

Jak leczyć migotanie przedsionków?

Choroby Serca
Zdrowe serce bije równo. Gdy zwalnia lub przyspiesza – bije niemiarowo – mamy do czynienia z arytmią. Najczęstszym jej rodzajem jest migotanie przedsionków. To szybkie, chaotyczne skurcze przedsionków serca – prawego i lewego. Ich częstotliwość może wynosić od 350 do 700 na minutę. Migotanie przedsionków może pojawiać się nagle i ustępować samoistnie. Określane jest wtedy jako napadowe. Ale zdarza się, że trwa przewlekle. To przetrwałe migotanie przedsionków. Do powrotu normalnego rytmu serca potrzebne są leki lub wstrząs elektryczny tzw. kardiowersja. Więcej na ten temat dowiesz się z dalszej lektury.
rozrusznik

Rozrusznik serca, a urządzenia elektryczne – czy istnieje ryzyko?

Choroby Serca
Rozrusznik serca jest często jedynym sposobem na normalne funkcjonowanie. Wiele osób ma jednak obawy jak wpłynie on na ich codzienne życie. Czy to niewielkie urządzenie nie będzie nieprawidłowo "sprzęgać się" z elektroniką, z której korzystamy na co dzień? Czy mając rozrusznik możemy rozmawiać przez telefon lub normalnie korzystać ze sprzętu RTV/AGD?
zdrowe serce

Choroba wieńcowa - objawy i leczenie

Choroby Serca
Choroba wieńcowa, zwana też chorobą niedokrwienną serca, jest najczęściej występującym schorzeniem układu krążenia. Zazwyczaj prowadzi do tzw. dusznicy piersiowej lub zawału. Konsekwencje wieńcówki mogą być bardzo groźne dla naszego zdrowia i życia. Dlatego niezwykle ważne jest wczesne rozpoznanie objawów choroby i wdrożenie odpowiedniego leczenia.
kardiowersja

Na czym polega kardiowersja elektryczna?

Choroby Serca
Twoje serce nie pracuje miarowo? Cierpisz na migotanie przedsionków lub częstoskurcze nadkomorowe? Twój kardiolog może zlecić ci poddanie się zabiegowi o tajemniczo brzmiącej nazwie - kardiowersja elektryczna. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Czy niesie za sobą jakieś ryzyko? Tego dowiesz się z dalszej lektury.