Tag: Mięta właściwości

Mięta

Lecznicze właściwości mięty

Zioła
Zapach mięty zwykle przywodzi nam na myśl smaczne, zielone cukierki, odświeżającą gumę do żucia lub orzeźwiające drinki mojito. Często zapominamy jednak o tym, że to - dość pospolite i łatwe w hodowli - zioło posiada cały szereg znaczących, zdrowotnych właściwości. Dowiedz się, co mogą zdziałać te wonne, zielone listki i ciesz się dobrodziejstwem zawartych w nich składników każdego dnia!
domowy płyn antyseptyczny

Jak zrobić płyn ziołowy o właściwościach antyseptycznych?

Ziołolecznictwo
Przepis ten to kolejna próba podjętej przeze mnie walki z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak próchnica i parodontoza. Tym razem jest to płyn rozmarynowo-miętowo-anyżkowy. Warto wypróbować poniższy przepis z dwóch powodów: 1. Dostępność składników- chyba każdy ma w ogródku miętę i rozmaryn. 2. Mikstura jest bardzo prosta w przygotowaniu, a zarazem skuteczna. Dlatego ją gorąco polecam!
mięta

Jakie są właściwości olejku miętowego?

Aromaterapia

Mięta i olejek z mięty pieprzowej mają wiele właściwości zdrowotnych. Wspomagają trawienie, ułatwiają oddychanie, poprawiają krążenie krwi, mają właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. Możliwości ich wykorzystania są setki. Poniżej znajdziesz 13 najczęstszych dolegliwości, na które pomoże ci olejek z mięty pieprzowej.

 

 

Mięta właściwości

6 sposobów jak wykorzystać miętę

Przyprawy
Nie wiesz, co zrobić z obfitością mięty, która rośnie w twoim ogrodzie?Mięta jest bardzo aromatyczna i orzeźwiająca. Oto kilka prostych i szybkich sposobów na jej wykorzystanie:
rosliny lecznicze

5 roślin o zaskakujących właściwościach leczniczych

Ziołolecznictwo
Dawniej ludzie zajmujący się medycyną korzystali z dostępnych w naturze roślin i ziół do leczenia chorób. Dziś wciąż mamy wokół siebie mnóstwo roślin, które mają niezwykłe lecznicze właściwości. Znajdziemy je zarówno na łące, polu, czy w ogrodzie, ale można je równie dobrze nabyć w sklepie. Poniżej podajemy listę naturalnych leków. Przed wykorzystaniem ich jednak należy skontaktować się z lekarzem.
leczenie ziołami

Jakie zioła powinny znaleźć się w domowej apteczce?

Ziołolecznictwo
W dzisiejszych czasach, gdzie mamy łatwy dostęp do leków na niemal każdą dolegliwość i chorobę, zaczynamy doceniać domowe sposoby leczenia, stosowane przez nasze babcie i prababcie. Leki maja wiele skutków ubocznych, a ich długotrwałe stosowanie może przynieść więcej szkód niż korzyści. Dodatkowo nie każdy może stosować wszystkie leki. Na niektóre możemy być uczuleni, inne będą źle wpływać na nasz organizm. W takich chwilach skłaniamy się ku ziołolecznictwu. Jest to znacznie bezpieczniejsza metoda leczenia, posiadająca niewiele skutków ubocznych, a jednocześnie niezwykle skuteczna. Wystarczy poznać tajemnice ziół i rozróżniać które pomoże na jaką dolegliwość.
insekty

Posiadając tą roślinę nie będziesz mieć problemu z insektami i pająkami

Szkodniki, Choroby, Problemy
Insekty należą do gatunku bezkręgowców, posiadają chitynowy szkielet zewnętrzny i trzyczęściowe ciało (głowa, tułów i odwłok), trzy pary nóżek, złożone oczy i parę antenek. W większości przypadków są malutkie, nie licząc chrząszczy i żuków, które mogą przybrać spore rozmiary. Większość insektów żywi się padliną, roślinami i mięsem.

Mięta: Oczyszcza krew, leczy gardło, ujędrnia skórę

Medycyna Naturalna
Mięty nikomu specjalnie zachwalać i szczegółowo przedstawiać nie trzeba. Jest znana przede wszystkim ze swoich walorów smakowych, ale duże uznanie zyskała także dzięki rozmaitym zdolnościom leczniczym. Doskonale komponuje się zarówno z deserami, drinkami i napojami, jak i mięsami czy warzywami. Ponadto wprost idealnie wpływa na nasz organizm. Stanowi skuteczne remedium na schorzenia układu pokarmowego, w tym przede wszystkim dolegliwości żołądkowe, wzdęcia i mdłości. Pozytywnie oddziałuje też na drogi oddechowe, poprawiając ich funkcjonowanie. Poza tym oczyszcza krew, uzdrawia gardło, leczy migrenę, ujędrnia skórę, znieczula oraz eliminuje skurcze, swędzenie i zaczerwienienia. Przyjrzyjmy się aromatycznej mięcie nieco bliżej.