Tag: Noworodek

Łóżeczko dla niemowlaka

Łóżeczko dla niemowlęcia

Meble dla dzieci
Większość czasu niemowlę spędza w łóżeczku. Dlatego też rodzice poświęcają sporo czasu na znalezienie takiego modelu, w którym maluszek będzie bezpieczny. Ponadto mebel musi być wygodny i funkcjonalny. Na co zwrócić uwagę?
jak się komunikować z małym dzieckiem?

Jak porozumieć się z małym dzieckiem?

Zabawa z Niemowlakiem
Z pewnością nieraz zastanawiasz się, co twoje dziecko próbuje ci powiedzieć. Przeczytaj poniższe wskazówki, dzięki którym dowiesz się jak porozumieć się z niemowlęciem i małym dzieckiem.
śpiący noworodek

Jak uspokoić noworodka?

Sen Niemowlęcia
Nikt nie jest w stanie powiedzieć, ile tak naprawdę noworodki płaczą lub ile powinny płakać. Wszyscy wiemy, że to robią. Zanim będą umiały mówić lub kontaktować się z nami w jakiś inny sposób, płacz pozostaje jedyną formą komunikowania nam, że coś jest nie tak. W ten sam sposób reagują również na stres. Jednak płacz naszego dziecka wzbudza w nas silne emocje i chcemy pomóc naszemu maluszkowi. Chcemy wiedzieć, co ten płacz powoduje i uspokoić nasze dziecko. Oto kilka rad jak tego dokonać.
płaczące dziecko

Jak uspokoić płaczące dziecko ?

Sen Niemowlęcia
Karmisz swoje dziecko, zmieniasz mu pieluchy, usypiasz, poświęcasz mu każdą chwilę, kołyszesz, śpiewasz, a mimo to Twój maluszek wciąż płacze. Zanim załamiesz się sama przeczytaj poniższe porady, jak uspokoić płaczące dziecko.
Śpiące dziecko

Jak przygotować się do narodzin dziecka?

Pierwsze Dziecko
Narodziny dziecka to wyjątkowy moment dla rodziców. Niesie ze sobą wiele obaw, ale także wiele nadziei i radości. Warto odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia. Od tej pory trzeba będzie opiekować się nowym członkiem rodziny, karmić, przewijać i bawić się z nim. W tym artykule znajdziesz porady jak sprostać tym wyzwaniom.

9 rzeczy które świeżo upieczony tata musi wiedzieć o świeżo upieczonej mamie

Życie Rodzinne
Kiedy opuszczaliśmy szpital z naszym maluchem, tak jak większość nowych rodziców, zaczęliśmy rozglądać się za instrukcją obsługi dziecka. Niestety nigdzie takowej nie było. Podczas kiedy instrukcja obsługi niemowlaka była oczywistą potrzebą, to pewnie nie przeszło ci przez głowę, że przydałaby się także instrukcja do twojej żony. Nie martw się, jestem tu żeby Ci pomóc. Naszą pierwszą lekcją będzie 10 rzeczy, które świeżo upieczony tata musi wiedzieć o świeżo upieczonej mamie. Z pewnością niektóre z przedstawionych tu rzeczy wydają się do bólu oczywiste, jednak podczas opieki nad noworodkiem część naszego mózgu przestaje pracować, więc nie zaszkodziłoby, jeśli wszyscy świeżo upieczeni tatusiowie wydrukowaliby sobie te listę i czytali w odstępach co najmniej 5 minutowych.