Tag: Robienie wianuszka

Wianek

Jak zrobić sztuczny wianek?

Przebrania na Halloween
Poniżej przedstawiam instrukcję robienia sztucznego wianuszka. O ile latem nie ma problemów ze znalezieniem naturalnych gałązek i liści, to podczas chłodniejszych miesięcy pozostają nam sztuczne materiały. Taki wianuszek może być częścią kostiumu na bal przebierańców lub jasełek.


Podobne porady

wianek z żołędzi

Jak zrobić wianek z żołędzi?

Materiały i elementy dekoracyjne
Nie ma chyba prostszego sposobu na naturalną, ekologiczną i niezwykle uroczą jesienną dekorację. Wianek z żołędzi możesz powiesić na ścianie, drzwiach lub zrobić z niego element jesiennego lub świątecznego stroika. Możliwości jest bardzo wiele, a trud włożony w wykonanie takiego wianka – znikomy.
Wieniec z orzechów

Jak zrobić wianek z orzechów?

Sztuka i akcesoria
Jesień to czas kiedy orzechów jest po prostu mnóstwo, szczególnie na wsi. Dlatego można je wykorzystać do ozdobienia naszych domów tworząc z nich piękne wieńce.
wianek z bukszpanu

Jak zrobić świąteczny wianek z bukszpanu?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Wianek z bukszpanu to idealna dekoracja świąteczna. Można go powiesić na drzwiach, zrobić z niego bazę pod stroik lub udekorować nim krzesła dla gości w sposób pokazany na zdjęciu obok. Poniżej dowiesz się jak szybko zrobić taki wianek.
wianek komunijny

Jak zrobić wianek komunijny?·

Fryzury Komunijne
Ceny dodatków komunijnych są często równe dodatkom ślubnym. Poniżej przedstawiam instrukcję robienia wianka komunijnego - wygląda ślicznie a jego cena nie zrujnuje twojego portfela.
Wianek z kwiatów - mniszek lekarski

Jak zrobić wianek z żywych kwiatów?·

Noc Świętojańska
Robienie wianków jest bardzo proste. Z pewnością robiłaś ich wiele z mniszka lekarskiego kiedy byłaś mała. Jeśli nie pamiętasz jak to się robi to poniżej zamieszczam instrukcję. Tą metodą można robić wianki na noc świętojańską kiedy nie ma się pod ręką taśm ani sznurków do ich związania.

Jak zrobić wianek na głowę z liści?·

Akcesoria
Jesień bawi nas feerią barw i daje dużo możliwości wykonania ślicznych ozdób, dekoracji czy nawet modnych dodatków. Poniżej przedstawiam sposób wykonania wianka z kolorowych liści, który będzie idealnie pasował do panującej za oknem aury. Wianek ten wykonany jest ze sztucznych liści, jednak możesz go zrobić z powodzeniem z liści naturalnych. Należy jednak pamiętać, że prawdziwe liście szybko wyschną i nasz piękny wianek się rozpadnie.

Jak zrobić wianek - koronę z kwiatów?

Inne projekty i wyroby
"Kwiaty we włosach potargał wiatr..." śpiewał w swym niezapomnianym przeboju Krzysztof Klenczon. Co jak co, ale z tak misternie zrobionym wiankiem jak ten, wiatr nie poradziłby sobie zbyt łatwo. Przypomina on bardziej kwiecistą koronę niż delikatny wianuszek upleciony naprędce z polnych kwiatów. Do jego zrobienia, poza kwiatami, np. zerwanymi z własnego ogródka, będą potrzebne jeszcze specjalne akcesoria florystyczne. To właśnie dzięki nim wianka nie potarga wiatr. No chyba że - trzymając się dalej wątków z piosenek - zawieje “10 w skali Beauforta”.