Tag: Jasełka w szkole

Wianek

Jak zrobić sztuczny wianek?

Przebrania na Halloween
Poniżej przedstawiam instrukcję robienia sztucznego wianuszka. O ile latem nie ma problemów ze znalezieniem naturalnych gałązek i liści, to podczas chłodniejszych miesięcy pozostają nam sztuczne materiały. Taki wianuszek może być częścią kostiumu na bal przebierańców lub jasełek.


Podobne porady

ozdoba z mięty

Jak zrobić ozdobny wianek z mięty?

Uprawa Ziół
Słowo mięta pochodzi od greckiego słowa Mintho czyli imienia nimfy, która była kochanką Hadesa. Mięta jest dość popularną rośliną w Polsce. Oprócz orzeźwiającego zapachu ma również właściwości lecznicze. Może być uprawiana zarówno w przydomowym ogródku jak również w doniczce w mieszkaniu. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak zrobić wiosenną ozdobę właśnie z tej rośliny.
wianek z żołędzi

Jak zrobić wianek z żołędzi?

Materiały i elementy dekoracyjne
Nie ma chyba prostszego sposobu na naturalną, ekologiczną i niezwykle uroczą jesienną dekorację. Wianek z żołędzi możesz powiesić na ścianie, drzwiach lub zrobić z niego element jesiennego lub świątecznego stroika. Możliwości jest bardzo wiele, a trud włożony w wykonanie takiego wianka – znikomy.
Wieniec z orzechów

Jak zrobić wianek z orzechów?

Sztuka i akcesoria
Jesień to czas kiedy orzechów jest po prostu mnóstwo, szczególnie na wsi. Dlatego można je wykorzystać do ozdobienia naszych domów tworząc z nich piękne wieńce.
Wianek z kwiatów

Jak zrobić wianek z kwiatów?·

Noc Świętojańska
Wiosna już nadeszła a łąki są coraz bardziej kolorowe i pełne kwiatów. Poniżej przedstawiam prosty sposób na wykonanie z nich wianka na głowę. Może się przyda w noc świętojańską kiedy panny i kawalerowie puszczają wianki na wodę.

Jak zrobić wianek na głowę z liści?·

Akcesoria
Jesień bawi nas feerią barw i daje dużo możliwości wykonania ślicznych ozdób, dekoracji czy nawet modnych dodatków. Poniżej przedstawiam sposób wykonania wianka z kolorowych liści, który będzie idealnie pasował do panującej za oknem aury. Wianek ten wykonany jest ze sztucznych liści, jednak możesz go zrobić z powodzeniem z liści naturalnych. Należy jednak pamiętać, że prawdziwe liście szybko wyschną i nasz piękny wianek się rozpadnie.

Jak zrobić wianuszek z bez na choinkę?

Przepisy Bożonarodzeniowe
Takie bezowe wianuszki są częstą ozdobą choinek bożonarodzeniowych w Niemczech. Niektóre są całe białe a inne ozdobione dekoracyjnymi posypkami. Można je powiesić bezpośrednio na gałązkach drzewka lub na czerwonej wstążeczce.
Jak zrobić dekoracje walentynkowe

Jak zrobić drewniany wianek w kształcie serca?

Materiały i elementy dekoracyjne
Walentynki powoli się zbliżają, więc już dziś zobacz jaką dekorację możesz przygotować na tę okazję. Ręcznie wykonane ozdoby cieszą się największą popularnością i będą sprawiały radość.