Tag: Leczenie skaleczeń

Leczenie ran i zadrapań

Jak szybko wyleczyć ranę?

Kontuzje Sportowe
Poniżej przedstawiam 7 sposobów i wskazówek, dzięki którym rany i zadrapania wyleczą się o wiele szybciej. Nie są one z pewnością dla ciebie nowością, jednak to właśnie one najlepiej się sprawdzają.


Podobne porady

sztuczna rana

Jak zrobić sztuczną ranę?

Przebrania na Halloween
Skaleczona ręka lub policzek to wspaniały dodatek do halloweenowego kostiumu. Jego wykonanie nie musi być tylko umiejętnością profesjonalistów. Sztuczna rana jest prosta do wykonania i możesz ją zrobić z pomocą rzeczy, które z pewnością masz w domu. Poniżej znajdziesz instrukcję, która poprowadzi cię krok po kroku do wykonania profesjonalnego skaleczenia.
sztuczna rana

Jak zrobić sztuczną ranę na Halloween?

Przebrania na Halloween
Wykonanie sztucznych ran za pomocą specjalistycznych materiałów (np. zestawu blizn) nie jest rzeczą trudną. Prawdziwą sztuką jest zrobić je wykorzystując to, co mamy pod ręką. Dzięki temu tutorialowi dowiesz się jak zrobić takie rany za pomocą kosmetyków codziennego użytku. Przekonasz się, że to szybki i prosty sposób na wzbogacenie niejednej halloweenowej kreacji.
Napar szczawiowy

Jak zrobić napar ze szczawiu?

Ziołolecznictwo
Ze szczawiu możemy przyrządzić smaczny napar, który pomoże przy dolegliwościach wątroby i nerek. Taką herbatką można również płukać jamę ustną w przypadku owrzodzenia, jak również przemywać czyraki i trudno gojące się rany.

Zioła na rany - jakie wybrać?

Ziołolecznictwo
Gojenie się ran przyspieszą okłady z arniki, pięciornika, żywokostu i nagietka. Ich lecznicze właściwości znane są medycynie naturalnej od wieków. Pamiętajmy, że nieżalenie od tego z jaką raną mamy do czynienia powinna zostać oczyszczona, odkażona i opatrzona. Warto poznać naturalne sposoby przyspieszające proces gojenia się ran. Okaleczenia, zadrapania i stłuczenia to problemy, które mogą spotkać nas każdego dnia. Zioła doskonale wpływają na proces gojenia się ran. Żywokost potrafi zagoić ranę nie pozostawiając blizny, z kolei arnika uśmierza ból. Osoby z trudno gojącymi się ranami i problemami z trądzikiem mogą szukać ratunku w nagietku. Natomiast pięciornik tamuje krwawienie i ma drobne właściwości ściągające.
blizna na twrzy na halloween

Jak zrobić sztuczną ranę na twarzy na Halloween?

Przebrania na Halloween
Chcesz naprawdę zaskoczyć swoich znajomych na Halloween? Daruj sobie oklepane ciuszki i zrób coś, co naprawdę nimi wstrząśnie. Przyjdź na imprezę halloweenową z wielką, krwawiącą blizną. Dzięki temu tutorialowi poznasz tajniki mistrzów charakteryzacji i dowiesz się jak ją wykonać. Twoi znajomi nie uwierzą, że nie jest prawdziwa!