Tag: Witaminy w winogronach

winogrona

Jakie właściwości mają winogrona?

Czerwone wino
Jak dużo winogron znajduje się w Twojej dicie w ciągu tygodnia? Jeśli niewiele, to trzeba to zmienić. Winogrona są świetnym składnikiem zdrowej diety. Już Hipokrates doceniał właściwości winogron porównując je do właściwości miodu. I miał rację. Winogrona są naładowane wartościowymi składnikami i niezwykle korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Chcesz wiedzieć więcej? Poniższy artykuł wszystko wyjaśnia.
winogrona

Właściwości zdrowotne winogron

Owoce
Winogrona są jednym z najbardziej znanych i smakowitych darów natury. Oprócz unikalnego smaku, winogrona są także bogate w wiele potrzebnych minerałów i substancji odżywczych. Winogrona można jeść na surowo lub można je przetwarzać np. na soki czy dżemy. Właściwości winogron:


Podobne porady

winogrona

Jak pielęgnować winogrona?

Pnącza
Winogrona to odporne rośliny, które kwitną wtedy, gdy inne obumierają. Jeśli już raz się przyjmą, trudno się ich pozbyć, ale jeśli chcesz mieć naprawdę żywą i kwitnącą winorośl bogatą w słodkie i pyszne owoce, warto zapewnić jej właściwą opiekę. Odpowiednie odżywianie i ochrona przed chwastami zwiększa szanse na obfite zbiory winogron.
winogrona

Maseczka z winogron na 4 sposoby

Maseczki Domowe
Maseczki winogronowe nadają się do każdego rodzaju cery. Winogrona regulują wydzielanie sebum, działają także rozjaśniająco. Cera po maseczce winogronowej zyskuje blask, staje się świeża i promienna. Aktywne składniki zawarte w tych owocach skutecznie walczą także ze zmarszczkami. Przeczytaj artykuł i poznaj 4 przepisy na domowej roboty maseczki winogronowe. Którą wybierasz?
maseczka z winogron

Jak zrobić maseczkę z winogron przeciw starzeniu się skóry?

Maseczki Domowe
Francuskie kobiety używają winogron do pielęgnacji od wieków, jako produkt przeciw starzeniu się skóry. Winogrona są pełne antyoksydantów, powodują, że skóra jest miękka i mniej podatna na starzenie. Są bardzo łagodne i nadają się do każdego rodzaju skóry. Poznaj tajemnicę piękna francuzek i przygotuj maseczkę w domu.
maseczka z winogron

Energetyzująca maseczka do twarzy z czerwonych winogron

Maseczki Domowe
Czerwone winogrona zawierają przeciwutleniacze takie jak flawonoidy, taniny i resweratrol. Przeciwutleniacze są idealne dla skóry i mają działanie wybielające. W winogronach znajdują się duże ilości aminokwasów, które są niezbędnie w procesie odbudowy komórek skóry. Owoce te zawierają również duże ilości witamin z grupy B, potas oraz żelazo. Z pomocą tej maseczki odmłodzisz skórę twarzy. Możesz ja stosować przed wielkimi wyjściami lub raz na tydzień, aby twoja skóra wyglądała świeżo i zdrowo.

Pestki z winogron i ich cudowne właściwości

Owoce

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak drogocenne działanie mają pestki z winogron. Okazuje się, że są one bogate w substancje, które są w stanie niszczyć komórki nowotworowe w organizmie. Tak wysokiej dawki silnych związków antyrakowych nie ma żaden inny owoc na świecie. Wiele badań przeprowadzonych przez naukowców, potwierdza, że ekstrakt z nasion winogron jest o wiele bardziej skuteczny niż standardowe leczenie, oparte głównie na chemioterapii, która ma za zadanie zabijać komórki nowotworowe.

 

 

Powody, dla których warto jeść ciemne winogrona

Witaminy
Prozdrowotne właściwości ciemnych winogron doceniał sam Hipokrates. Traktował je na równi z leczniczym działaniem miodu. W starożytnej medycynie winogrona wykorzystywano do leczenia zaparć, chorób układu pokarmowego oraz w celu odkażania skaleczeń i ran. Winogrona swoje lecznicze działanie zawdzięczają przede wszystkim dużej ilości składników odżywczych, które w nich występują. Lekarze zalecają je spożywać jako suplementy diety, a nawet jako naturalne preparaty wspomagające leczenie poważnych schorzeń. Poniżej tłumaczymy, dlaczego warto uwzględnić winogrona w codziennej diecie.