Tag: Witaminy w winogronach

winogrona

Jakie właściwości mają winogrona?

Czerwone wino
Jak dużo winogron znajduje się w Twojej dicie w ciągu tygodnia? Jeśli niewiele, to trzeba to zmienić. Winogrona są świetnym składnikiem zdrowej diety. Już Hipokrates doceniał właściwości winogron porównując je do właściwości miodu. I miał rację. Winogrona są naładowane wartościowymi składnikami i niezwykle korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Chcesz wiedzieć więcej? Poniższy artykuł wszystko wyjaśnia.
winogrona

Właściwości zdrowotne winogron

Owoce
Winogrona są jednym z najbardziej znanych i smakowitych darów natury. Oprócz unikalnego smaku, winogrona są także bogate w wiele potrzebnych minerałów i substancji odżywczych. Winogrona można jeść na surowo lub można je przetwarzać np. na soki czy dżemy. Właściwości winogron:


Podobne porady

Szaszłyki z kurczaka i winogron

Jak zrobić szaszłyki z kurczaka i winogron?

Potrawy z grilla
Miłośnicy letniego grillowania wiedzą, że bez szaszłyków nie ma przyjęcia. Są bardzo proste w wykonaniu i nie wymagają wiele wysiłku, a do tego trudno im się oprzeć. Szaszłyki z kurczaka i winogron stanowią idealną propozycję na upalny dzień, ponieważ są bardzo lekkie, a mięso wręcz rozpływa się na podniebieniu. Warto przygotować je dzień wcześniej i odstawić na noc do lodówki z przyprawami. Ten prosty zabieg sprawi, że mięso będzie bardzo soczyste i aromatyczne.

Jak zrobić winogrona z alkoholem?

Drinki Alkoholowe
Zamiast drinków owoce z alkoholem? Czemu nie! Moja dzisiejsza propozycja to białe winogrona nasączone białym winem i obtoczone w cukrze. Te nietypowe przekąsko-drinki na pewno przypadną do gustu twoim znajomym. Możesz zrobić je w dwóch wersjach, serwując również czerwone winogrona nasączone czerwonym winem.
maseczka z winogron

Jak zrobić maseczkę z winogron przeciw starzeniu się skóry?

Maseczki Domowe
Francuskie kobiety używają winogron do pielęgnacji od wieków, jako produkt przeciw starzeniu się skóry. Winogrona są pełne antyoksydantów, powodują, że skóra jest miękka i mniej podatna na starzenie. Są bardzo łagodne i nadają się do każdego rodzaju skóry. Poznaj tajemnicę piękna francuzek i przygotuj maseczkę w domu.
nasiona winogron

Korzyści lecznicze płynące z jedzenia nasion winogron

Diety
Wielu ludzi podczas jedzenia winogron wypluwa i wyrzuca ich nasiona. Jest to ogromny błąd. Zapewne zaskoczy was fakt, że są one niesamowicie korzystne dla naszego zdrowia. Te małe skarby zawierają w sobie naturalne składniki lecznicze, które pomogą nam zachować urodę i młody wygląd, a nawet stracić trochę wagi. Poniższy tekst pokaże wam, jakie korzyści płyną z jedzenia pestek winogron.

Pestki z winogron i ich cudowne właściwości

Owoce

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak drogocenne działanie mają pestki z winogron. Okazuje się, że są one bogate w substancje, które są w stanie niszczyć komórki nowotworowe w organizmie. Tak wysokiej dawki silnych związków antyrakowych nie ma żaden inny owoc na świecie. Wiele badań przeprowadzonych przez naukowców, potwierdza, że ekstrakt z nasion winogron jest o wiele bardziej skuteczny niż standardowe leczenie, oparte głównie na chemioterapii, która ma za zadanie zabijać komórki nowotworowe.

 

 

Domowy sok z winogron - przepis i właściwości

Odżywianie
Dojrzałe i pyszne winogrono możemy zrywać i jeść już w sierpniu. Pod koniec wakacji znajdziemy jego piękne okazy na wielu podwórkach i w sadach. W jaki sposób praktycznie wykorzystać te zdrowe owoce? Możemy przyrządzić z nich wino lub pyszne przetwory. My polecamy zaprawić soki z winogron. Świetnie sprawdzą się podczas jesiennych i zimowych wieczorów. Są nie tylko pyszne, ale i bardzo zdrowe. Oto powody, dla których warto je zaprawić i pić regularnie.