Tag: Winogrona zdrowie

winogrona

Jakie właściwości mają winogrona?

Czerwone wino
Jak dużo winogron znajduje się w Twojej dicie w ciągu tygodnia? Jeśli niewiele, to trzeba to zmienić. Winogrona są świetnym składnikiem zdrowej diety. Już Hipokrates doceniał właściwości winogron porównując je do właściwości miodu. I miał rację. Winogrona są naładowane wartościowymi składnikami i niezwykle korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Chcesz wiedzieć więcej? Poniższy artykuł wszystko wyjaśnia.
winogrona

Właściwości zdrowotne winogron

Owoce
Winogrona są jednym z najbardziej znanych i smakowitych darów natury. Oprócz unikalnego smaku, winogrona są także bogate w wiele potrzebnych minerałów i substancji odżywczych. Winogrona można jeść na surowo lub można je przetwarzać np. na soki czy dżemy. Właściwości winogron:

Pestki z winogron i ich cudowne właściwości

Owoce

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak drogocenne działanie mają pestki z winogron. Okazuje się, że są one bogate w substancje, które są w stanie niszczyć komórki nowotworowe w organizmie. Tak wysokiej dawki silnych związków antyrakowych nie ma żaden inny owoc na świecie. Wiele badań przeprowadzonych przez naukowców, potwierdza, że ekstrakt z nasion winogron jest o wiele bardziej skuteczny niż standardowe leczenie, oparte głównie na chemioterapii, która ma za zadanie zabijać komórki nowotworowe.

 

 Podobne porady

winogrona

Jak pielęgnować winogrona?

Pnącza
Winogrona to odporne rośliny, które kwitną wtedy, gdy inne obumierają. Jeśli już raz się przyjmą, trudno się ich pozbyć, ale jeśli chcesz mieć naprawdę żywą i kwitnącą winorośl bogatą w słodkie i pyszne owoce, warto zapewnić jej właściwą opiekę. Odpowiednie odżywianie i ochrona przed chwastami zwiększa szanse na obfite zbiory winogron.
pestka awokado

Dlaczego nie należy wyrzucać pestki z awokado?

Owoce
Okazuje się, że pestka awokado to niezwykłe źródło witamin i składników mineralnych. Następnym razem obierając awokado zastanów się i tak szybko nie wyrzucaj pestki. Pestka zawiera potas, fosfor, przeciwutleniacze i rozpuszczalny błonnik. Substancje te mogą obniżyć poziom cholesterolu we krwi, poprawić pracę serca, wzmocnić naczynia krwionośne i układ nerwowy. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, jak sporządzić proszek z pestki awokado.

Pestki dyni - źródło leczniczych właściwości

Odżywianie
Większość dietetyków twierdzi, że dynia to jedno z najzdrowszych warzyw, które powinno być nieodłącznym elementem naszej diety. Jej spożywanie działa wyjątkowo pozytywnie na zdrowie, jak i urodę. Najwięcej dobroczynnych właściwości wykazują pestki dyni. Są źródłem cennych minerałów i witamin, które zapewniają prawidłową pracę organizmowi oraz wzmacniają jego odporność. Ponadto, wspomagają leczenie cukrzycy i bezsenności, poprawiają kondycję seksualną mężczyzn, a także przyspieszają spalanie tłuszczu.To tylko niektóre z cennych właściwości pestek dyni. Jak jeszcze wpływają na nasze zdrowie? O tym poniżej.

Niesamowite właściwości pestki awokado

Suplementy Żywieniowe
Dobroczynne właściwości awokado są dzisiaj powszechnie znane. Wiemy, że ten wyjątkowy owoc wzmacnia nasze zdrowie, a także pozytywnie wpływa na urodę. To za sprawą wielu cennych wartości odżywczych, które znajdziemy w awokado. Okazuje się jednak, że ich największe ilości zawiera nie sam owoc, ale jego pestka! Tłumaczymy, jak wpływa na nasze zdrowie oraz jak ją jeść.

Dlaczego warto jeść pestki arbuza?

Odżywianie
Pestki arbuza często lądują w koszu. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do ich jedzenia, ponieważ ich smak nie należy do najbardziej wykwintnych. Jednak warto pamiętać, że wydłubując je, rezygnujemy z wielu cennych właściwości, które wykazują pestki arbuza. Okazuje się, że to doskonałe źródło energii oraz prozdrowotnych składników odżywczych. Podpowiadamy, dlaczego warto jeść je regularnie.