Tag: Domowe sposoby miód na stawy

miód i cynamon

Właściwości lecznicze cynamonu i miodu.

Zdrowe Odżywianie
Miód i jego cudowne właściwości są znane od wieków. Po co sięgać po tabletki, skoro można najpierw spróbować pomóc sobie naturalnymi metodami. Miód w połączeniu z cynamonem daje nie tylko świetne walory smakowe, ale przede wszystkim zbawiennie działa na nasz organizm i wpływa na nasze zdrowie. Przeczytaj, na co może Ci pomóc cynamon i miód, jakie choroby zwalczy, jakie bóle uśmierzy.

Mało znany olejek, który łagodzi ból żył, mięśni i stawów

Choroby Układu Krążenia
Helichrysum zwana inaczej Helichrysum italicum czyli kocanka włoska, jest to wieloletnia krzewina, która osiąga około 50 cm wysokości. Olejek Helichrysum został przebadany przez wielu naukowców, którzy zgodnie twierdzą, że ma on właściwości regeneracyjne, poprawia krążenie oraz zmniejsza krzepliwość krwi, zapobiegając zapaleniom żył. Roślina ta ma również właściwości lecznicze, które łagodzą ból oraz działają na nasz organizm przeciwzapalnie.

Choroba zwyrodnieniowa stawów: Co musisz wiedzieć?

Kości, Stawy i Mięśnie
Choroba zwyrodnieniowa stawów jest formą zapalenia stawów, która dotyka głównie chrząstki. Towarzyszy jej powstanie wyrośli kostnych oraz proces zapalny w obrębie błony miaziowej oraz tkanek okołostawowych. Choroba objawia się przede wszystkim silnym bólem stawów i ograniczeniem ich funkcji ruchowej. Najczęściej atakuje kolana, biodra, kręgosłup, stawy palców rąk i stóp, ale może dotyczyć każdego stawu. Choroba kojarzona jest przede wszystkim z osobami w starszym wieku, jednak nie jest to główny wyznacznik i przyczyna choroby. Osoby w każdym wieku powinny dbać o zdrowie i obserwować swoje ciało, by w przypadku wystąpienia pierwszych objawów móc szybko podjąć działania profilaktyczne. Czynniki, które w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju choroby: