Tag: Mięso mielone z bakłażanem

Zapiekanka z mięsa mielonego i bakłażana

Jak zrobić zapiekankę z mięsa mielonego i bakłażana?

Dania z wieprzowiny
Poniżej przedstawiam przepis na zapiekankę z mięsa mielonego i bakłażana z serem żółtym. Jest to bardzo smaczna i aromatyczna potrawa. Farsz z sosem jest bardzo soczysty zaś bakłażan nadaje potrawie niepowtarzalny smak i aromat. Danie najlepiej zapiekać w małych (250 ml) naczyniach, jednak można użyć również większych. Z podanej ilości składników otrzymasz 6-8 porcji.


Podobne porady

Stek w marynacie

Jak zrobić marynatę do mięsa?

Dania z drobiu
Mięsa same w sobie są średnio smacznym produktem. Cała magia ich smaku zależy od poprawnego przygotowania i przyprawienia. Zdecydowanie najlepszym sposobem na przyprawienie mięs jest przygotowanie marynaty i leżakowanie w nich nawet kilka godzin. Dzięki temu mięsa naciągają smak i pozostają soczyste. Wystarczy już jedynie poprawna obróbka termiczna i możemy obserwować zachwyt na twarzach naszych gości.
Zapiekanka z bakłażana

Jak zrobić zapiekankę z bakłażana?

Dania wegetariańskie
Ta zapiekanka jest przepyszna i rozpływa się w ustach. Każdy kto lubi bakłażana powinien wypróbować to danie, tym bardziej, że jest proste i szybkie do zrobienia.
Bakłażan nadziewany mięsem

Jak zrobić bakłażana nadziewanego mięsem?

Dania z wołowiny i cielęciny
Nadziewany kebab mięsem to danie typowo tureckie. Do jego przygotowania możesz użyć dowolnego rodzaju mięsa. Podawaj na gorąco ze świeżą natką pietruszki lub sałatą.

Jak zrobić zapiekanego bakłażana z parmezanem?

Dania wegetariańskie
Ten bakłażan jest nie tylko z parmezanem. W jego skład wchodzi również ser ricotta, mozzarella i ser żółty, zatem ma wspaniały, serowy smak. Możesz podawać go z makaronem, ryżem lub pieczywem.
warzywa strączkowe

Jakie warzywa zamiast mięsa?

Warzywa
Dietetycy oraz lekarze zachęcają do zmiany nawyków żywieniowych. W naszej diecie jest za dużo mięsa! – mówią. Jego białko obciąża pracę nerek i wątroby, a zawarty w nim tłuszcz przyczynia się do powstawania miażdżycy oraz nowotworów jelita grubego. Dlatego powinniśmy jeść mięso nie częściej niż trzy razy w tygodniu. Co jeść w zamian? Najlepiej ryby, a także rośliny strączkowe. Te ostatnie z powodzeniem mogą zastąpić kotlet schabowy.
pulpety z mięsa mielonego bez jajka

Jak zrobić pulpety z mięsa mielonego bez jajka?

Szybkie i proste dania
Pulpety to ulubione danie nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Jednak zrobienie pulpetów bez użycia jajek może być prawdziwym wyzwaniem. Jeśli przepis jest nieodpowiedni, mięsne kulki mogą być suche i rozpadać się podczas smażenia. Nie obawiaj się jednak. Podana poniżej receptura powstała na skutek wielu doświadczeń, które poskutkowały przepisem na idealne pulpety z mięsa mielonego bez dodatku jajek. Przekonaj się sama i daj mi znać jak ci smakowało.
krojenie bakłażana

Jak przygotować bakłażana do pieczenia?

Podstawy pieczenia
Bakłażan, zwany też oberżyną, bakmanem lub… gruszką miłosną był uprawiany przez Hindusów już przed czterema tysiącami lat. Co ciekawe, roślina ta nie jest warzywem, za które jest z reguły uważana, ale owocem, bliskim krewnym ziemniaka oraz pomidora. Oberżyny mają wyjątkowy smak, który doskonale komponuje się z wieloma dodatkami. Nim jednak zabierzemy się za przyrządzanie konkretnej potrawy warto zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi przygotowania bakłażana do dalszego przetwarzania. Dzięki temu pozbędziemy się m.in. charakterystycznej goryczki.