Tag: Wysypka u dzieci na nogach i rękach

Wysypka u dziecka

Jak rozpoznać wysypkę u dziecka?·

Wysypki
Zastanawiasz się co to za wysypka na ciele Twojego dziecka? Niemowlaki i dzieci mają często wysypki związane z infekcjami, alergiami czy wysoką temperaturą, jednak większość z nich jest łatwo i szybko uleczalna. Poniżej dowiesz się jak rozpoznać najczęstsze choroby skóry u dziecka, jednak pamiętaj, że artykuł ten ma charakter wyłącznie informacyjny i koniecznie musisz zgłosić się z dzieckiem do lekarza w celu rozpoznania choroby i podjęcia leczenia.


Podobne porady

alergia pokarmowa, leczenie alergii pokarmowej, alergia leczenie

Jak leczyć alergię pokarmową?

Alergie
Nie ma nic lepszego niż rozkoszowanie się każdym daniem, na które najdzie nas ochota. Na taki luksus nie każdy może sobie jednak pozwolić. Istnieje na świecie bardzo liczna grupa osób, które cierpią na alergie pokarmowe różnego pochodzenia. Osoby takie muszą bardzo ostrożnie dobierać to, co jedzą, gdyż reakcja alergiczna może wystąpić nawet podczas spożycia maleńkiej porcji alergenu. Niektóre przypadki, wliczając w to najostrzejsze formy alergii na orzechy, mogą okazać się śmiertelne. Alergię pokarmową rozpoznać można łatwo, ale sporo czasu zajmuje zidentyfikowanie jej przyczyny (nawet w oparciu o testy alergiczne). Jest jednak wiele sposobów radzenia sobie z nią. Oto kilka z nich. Pomogą ci one złagodzić ból, zmniejszyć swędzenie i zredukować obrzęk na twarzy lub rękach.
grzybica skóry

Jak zapobiegać grzybicy skóry?

Choroby
Grzybica skóry to choroba zakaźna wywoływana przez mikroskopijne grzyby. Jest ona dość uciążliwym schorzeniem. Ostatnio zanotowano wzrost zachorowań na różnego rodzaju infekcje grzybicze. Jest to związane z predyspozycjami genetycznymi oraz czynnikami środowiskowymi. Grzyby występują w różnego rodzaju ciepłych, wilgotnych miejscach. U człowieka są to przeważnie różnego rodzaju fałdy skóry czy np. stopy. Wyróżniamy kilka rodzajów grzybic, w zależności od miejsca występowania. Grzybica może występować w układzie pokarmowym, narządach rodnych oraz na skórze. W tym artykule zajmiemy się ostatnią lokalizacją, czyli skórą.
Wysypka

Domowe sposoby na wysypkę

Wysypki
Wysypka może być spowodowana różnymi czynnikami. Nie należy jej nigdy bagatelizować i trzeba jak najszybciej udać się do lekarza na konsultację. Wysypka może być przyczyną alergii, podrażnienia ale również zakażenia wirusowego czy bakteryjnego. Poniżej przedstawiam domowe sposoby, które złagodzą swędzenie i zaczerwienienie skóry.
opalanie

Leki a słońce - na co trzeba uważać?

Skóra
Zanim położysz się na leżaku, przeczytaj etykiety lekarstw, które przyjmujesz. Mechanizm powstawania zmian jest prawdziwą reakcją alergiczną. Zmienione pod wpływem słońca cząsteczki leków łączą się z białkami skóry, tworząc alergeny uczulające. Powstałe na skórze zmiany mogą mieć charakter tymczasowy, ale istnieje też ryzyko, że się utrwalą. Dowiedz się więcej na ten temat zanim będzie za późno.
trądzik

Wysypka, trądzik, rumień - jakie mogą mieć przyczyny?

Skóra
Wiek dojrzewania masz już dawno za sobą, a tymczasem co rusz pojawiają się wypryski na twarzy? A może bez względu na to, ile w siebie wetrzesz balsamów i kremów, twoja skóra jest sucha? Myślisz: taka moja uroda i machasz na to ręką, tymczasem twoje ciało w ten sposób może sygnalizować chorobę. Kłopoty skórne mogą maskować różne choroby, począwszy od alergii, przez choroby bakteryjne i wirusowe, po poważne kłopoty z tarczycą, wątrobą, a nawet nowotwory. Dlatego nie lekceważ ich, zwłaszcza gdy zaobserwujesz, że towarzyszą im dodatkowe dolegliwości.

Jak się leczy półpaśca?

Wysypki
Przyczajony w organizmie wirus może zaatakować w wieku dorosłym, wykorzystując chwilowe osłabienie spowodowane stresem lub przemęczeniem. Gorączka, ból mięśni, gardła i głowy to początkowe symptomy towarzyszące chorobie, dlatego mylone są z przeziębieniem. Po 3 dniach w dolnej części pleców pojawiają się czerwone plamy, a później bolesna, piekąca, swędząca wysypka. Herpes varicella to ten sam wirus, który wywołuje ospę wietrzną. Grudkowata wysypka (rumień) może pojawić się z przodu, wzdłuż jednego z żeber, na twarzy (często na czole), rzadziej na plecach. Bywa, iż rumień w ogóle nie występuje, a wirus atakuje np. serce, oko lub ucho. Powikłania mogą być bardzo groźne, może dojść nawet do poważnych zaburzeń kardiologicznych, utraty wzroku czy słuchu.
Wysypka na ciele

Wysypka na ciele - sprawdź co może oznaczać

Wysypki
Bardzo ważne, aby wszyscy, a szczególnie rodzice, bacznie obserwowali każdą wolno pojawiającą się wysypkę skórną, która może przekształcić się w zagrażający życiu stan. Poniżej opisano siedem najczęściej spotykanych wysypek, które łatwo zaobserwować i których nie można ignorować. Jeżeli są niezakaźne istnieją duże szanse, że można je leczyć naturalnymi sposobami lub lekami dostępnymi bez recepty.