Tag: Kupowanie akcji online

zakup akcji

Jak kupić akcje?

Inwestowanie dla Początkujących
Jeśli kiedykolwiek byłeś zainteresowany kupnem akcji, to ten artykuł jest dla ciebie. Akcje pozwalają wziąć część własności danej firmy i to bez kiwnięcia palcem. Innymi słowy, kupując akcje sprawiasz, że pieniądze same na ciebie pracują.


Podobne porady

gra na giełdzie

Jak zacząć grać na giełdzie?

Inwestowanie dla Początkujących
Gra na giełdzie to nie jest dobre określenie dla działań, które podejmujemy, aby pomnożyć nasze pieniądze. Jednakże ludzie bardzo często używają tego określenia, aby sprawić wrażenie, że wiedzą naprawdę dużo giełdzie i akcjach. Zanim więc zaczniesz grać na giełdzie, musisz wiedzieć, że to wcale nie jest gra, a ty możesz stracić naprawdę duże pieniądze. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek na początek.
Jak zainwestować w akcje?

Jak zainwestować w akcje?

Akcje i Obligacje
Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom. Są firmy, które swój zysk bardzo często inwestują w dalszy rozwój. Ale są też takie spółki, które dywidendy wypłacają w zasadzie co roku i to niemałe – można na nich zarobić dużo więcej niż na odsetkach z lokat bankowych. Takie spółki nazywane są „dywidendowymi”. Warto się im dokładnie przyjrzeć. Dywidenda dywidendzie bowiem nierówna.