Tag: Suchy lód

suchy lód

Jak zrobić suchy lód?

Dekoracje na Halloween
Suchy lód będzie atrakcją na każdej imprezie. Szczególnie przydatny jest podczas Halloween, kiedy za jego pomocą możemy stworzyć parujące napoje i dymiące czaszki.
suchy lód na Halloween

Jak wykorzystać suchy lód na Halloween?

Dekoracje na Halloween
Suchy lód (zestalony dwutlenek węgla) służy zarówno do chłodzenia produktów spożywczych jak i do otrzymywania gęstego dymu wykorzystywanego do efektów specjalnych - jak np. dymiące napoje, kotły, czaszki itp. Poniżej dowiesz się jak bezpiecznie stosować suchy lód w Halloween.


Podobne porady

suchy szampon

Jak zrobić suchy szampon do włosów?

Pielęgnacja włosów
Co prawda nic nie odświeży włosów tak jak porządne mycie, ale czasem po prostu jest ono niemożliwe. Jeśli jesteś na kempingu lub nie masz dostępu do łazienki lub bieżącej wody, nie oznacza to, że musisz męczyć się z tłustymi włosami. Możesz samodzielnie przygotować suchy szampon do włosów, który przynajmniej doraźnie rozwiąże twoje problemy. Oto co będzie ci potrzebne:

Suchy olejek - zastosowanie

Skóra sucha i wrażliwa
Jeśli nie miałaś jeszcze do czynienia z tzw. suchym olejkiem - koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, czym ten kosmetyk różni się od tradycyjnego olejku, czy balsamu, a ponadto poznasz najpopularniejsze suche olejki, dostępne na naszym rynku.
suchy szamopon

Jak zrobić suchy szampon w domu?

Pielęgnacja włosów
Niewiele osób ma tego świadomość, ale skrobia kukurydziana była kiedyś wykorzystywana w medycynie. Doktor Edward Gual opisał przypadek pacjenta, który cierpiał na łojotok, łupież oraz wypadanie włosów, ale niestety jego skóra nie reagowała na żadne leki. Dzięki skrobi kukurydzianej i oleju kukurydzianym problemy skórne zostały zlikwidowane. Zarówno mąka, jak i skrobia kukurydziana występują w postaci proszku, dlatego idealnie nadają się do nowoczesnych suchych szamponów.
suchy szampon

Jak zrobić domowy suchy szampon?

Stylizacja fryzur
Suche szampony znane są już i stosowane od ponad 40 lat. Pochłania on nadmiar sebum i ułatwia układanie włosów w dowolną fryzurę. Niestety nie nadaję się do codziennego stosowania. Szampon chwilowo maskuje przetłuszczanie się włosów, a następnego ranka włosy trzeba umyć zwykłym szamponem. W wyjątkowych sytuacjach warto go mieć przy sobie, gdy nie ma czasu odświeżyć się przed ważną wizytą, spotkaniem. Spróbuj sporządzić go w domowy naturalny sposób.
kaszel domowe sposoby

Jak leczyć suchy kaszel domowym sposobem?

Choroby Układu Oddechowego
Terapia ta usuwa również zalegające w organizmie substancje, które spłycają oddech i blokują wykrztuszanie. Bywa, że kaszel jest dość bolesny. Kurczenie mięśni przy jednoczesnym wydychaniu powietrza na szczęście pomaga w wykrztuszaniu. Suchy kaszel może zostać wyleczony poprzez używanie szałwii, a badania potwierdzają, że jest to naprawdę skuteczne.
suchy szampon

Jak zrobić suchy szampon do ciemnych włosów?

Pielęgnacja włosów
Jeśli jesteś zapracowaną mamą z małymi dziećmi w domu prawdopodobnie masz niewiele czasu dla siebie lub nie masz go wcale. Bywają sytuacje, że brakuje czasu na podstawowe zabiegi higieniczne jak na przykład umycie włosów. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi suchy szampon do włosów. Wystarczy że naniesiesz odrobinę kosmetyku na włosy, wetrzesz i ułożysz włosy tak jak zwykle. Suchy szampon do włosów przygotujesz samodzielnie w domu. Przepis jest przeznaczony dla włosów ciemnych, ale jeśli masz jasne włosy wystarczy że pominiesz jeden składnik w trakcie przygotowywania szamponu.