Tag: Bóle menstruacyjne

bóle menstruacyjne

Jak łagodzić bóle menstruacyjne domowymi sposobami?

Zdrowie Kobiety
Masaż brzucha z użyciem specjalnej mieszanki olejków może łagodzić bóle menstruacyjne. Masaż ten może być stosowany w razie potrzeby - jest on łagodny dla skóry, może być więc stosowany do każdego jej typu. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zrobić mieszankę olejków potrzebnych do masażu, łagodzącego bóle menstruacyjne.
bóle menstruacyjne

Jak zrobić masaż na bóle menstruacyjne?

Zdrowie Kobiety
Bóle menstruacyjne dotyczą głównie bólu w dolnej części brzucha, miednicy oraz okolic lędźwiowych. Skurcze mięśnia macicy, uniemożliwiają sprawny przepływ krwi przez mięśnie, co objawia się występowaniem bólu. Masaż ma na celu właśnie usprawnienie przepływu krwi. Aby uniknąć wzmożonego krwawienia, masaż podczas miesiączki powinien być wykonywany lekkimi technikami.
sposoby na bóle menstruacyjne

Jak uśmierzyć ból miesiączkowy naturalnymi metodami?

Zdrowie Kobiety
Miesiączkowy ból może być bardzo uciążliwy. Nie każdy jednak chce przyjmować środki farmakologiczne w jego uśmierzaniu. Na szczęście występują również produkty spożywcze, które nie zawierają syntetyków, a również są w stanie uśmierzyć ból menstruacyjny. Zapraszam do artykułu poniżej.
bóle miesiączkowe (menstruacyjne)

Sposoby na bóle miesiączkowe

Zdrowie Kobiety
Dokuczliwe skurcze menstruacyjne są bardzo częste podczas miesiączki, mogą pogarszać nasze samopoczucie i zakłócać życie codzienne. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które pomogą ci złagodzić bóle miesiączkowe.
czosnek

Jak uśmierzyć ból miesiączkowy za pomocą czosnku?

Zdrowie Kobiety
Czosnek w swoich właściwościach jest nieoceniony. Można go stosować podczas przeziębienia, na kaszel, ból gardła, jak również można go wykorzystać do uśmierzenia bólu miesiączkowego. Jedynym efektem ubocznym jest przykry zapach z ust.
bóle menstruacyjne

Jak złagodzić bóle menstruacyjne?

Bóle
Czy co miesiąc wijesz się z bólu, kiedy tylko dostajesz okres? Nie działają na ciebie żadne środki przeciwbólowe? A może twój żołądek ma ich już dosyć? Czy kiedykolwiek musiałaś wziąć zwolnienie ze szkoły lub z pracy, bo ból był tak silny, że nie mogłaś chodzić? Ze mną było tak jeszcze 5 lat temu. Wtedy postanowiłam zacząć testować różne metody, mające uwolnić mnie od bolesnych miesiączek. Sposoby, które opiszę poniżej, powinny złagodzić lub całkowicie uśmierzyć twoje bóle menstruacyjne.
bóle menstruacyjne

Jak poradzić sobie z bólem menstruacyjnym?

Zdrowie Kobiety
Comiesięcznie "trudne dni", są istotnie trudne nie tylko dla kobiety, ale i dla całego jej otoczenia. Dyskomfort, oraz działanie hormonów skutkują bardzo złym samopoczuciem, które może odbić się na bliskich. Może chociaż skuteczne uśmierzenie miesiączkowego bólu pomoże paniom zachować dobry humor i nastawienie, także przez te kilka dni w miesiącu.
bóle menstruacyjne

Domowe sposoby na bóle miesiączkowe

Bóle
Jeśli jesteś kobietą, w pewnym okresie swojego życia najprawdopodobniej będziesz doświadczała bólów miesiączkowych, które w określonych dniach każdego miesiąca będą przypominać Ci o Twojej kobiecości. W medycynie funkcjonuje termin "bolesna miesiączka” i określa się nią skurcze odczuwane jako tępy lub pulsujący ból w dolnej części brzucha. Większość kobiet odczuwa go przed lub w trakcie trwania miesiączki. U niektórych kobiet ból ten staje się nie do zniesienia.
Joga na bóle miesiączkowe

Jak złagodzić pms i bóle miesiączkowe za pomocą jogi?

Joga

Okazało się, że kilka pozycji jogi może pomóc w złagodzeniu bóli menstruacyjnych. Pozycje te mogą także pomóc ciału i umysłowi poradzić sobie ze stresem, lękiem i depresją. Dzieje się tak dlatego, że po ćwiczeniach organizm nasz robi się zrelaksowany i spokojny. Zrelaksowany umysł i ciało mogą również pomóc w łagodzeniu bólu menstruacyjnego. Aby przeciwdziałać objawom zespołu napięcia przedmiesiączkowego należy również zadbać o zdrową dietę, aby dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych witamin i minerałów.

 

Podczas ćwiczeń brzuch powinien pozostać miękki i aktywny tak, aby krwawienia miesiączkowe nie były zatrzymywane. Skręty i rewersy pozycji nie należy wykonywać, ponieważ mogą one odwrócić przepływ lub wcisnąć obszar brzucha i ingerować w naturalny sposób odprowadzania płynów miesiączkowych. Oto pozycje jogi, które nadają się do łagodzenia bóli miesiączkowych:

bóle menstruacyjne

Domowe sposoby na bóle menstruacyjne

Zdrowie Kobiety
Bóle menstruacyjne są utrapieniem niejednej kobiety. Niektóre z nas podczas miesiączki odczuwają bardzo intensywne skurcze, które uniemożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków. W wielu przypadkach tej dolegliwości towarzyszą również zawroty głowy, omdlenia oraz bóle w krzyżach. Jeśli ten problem dotyka również was na pewno wiecie, że niełatwo pozbyć się tych nieprzyjemnych objawów. Poniżej znajdziecie domowe, sprawdzone sposoby na walkę z bolesnymi bólami menstruacyjnymi.