Tag: Sposoby na bóle menstruacyjne

bóle menstruacyjne

Jak łagodzić bóle menstruacyjne domowymi sposobami?

Zdrowie Kobiety
Masaż brzucha z użyciem specjalnej mieszanki olejków może łagodzić bóle menstruacyjne. Masaż ten może być stosowany w razie potrzeby - jest on łagodny dla skóry, może być więc stosowany do każdego jej typu. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zrobić mieszankę olejków potrzebnych do masażu, łagodzącego bóle menstruacyjne.
bóle menstruacyjne

Jak zrobić masaż na bóle menstruacyjne?

Zdrowie Kobiety
Bóle menstruacyjne dotyczą głównie bólu w dolnej części brzucha, miednicy oraz okolic lędźwiowych. Skurcze mięśnia macicy, uniemożliwiają sprawny przepływ krwi przez mięśnie, co objawia się występowaniem bólu. Masaż ma na celu właśnie usprawnienie przepływu krwi. Aby uniknąć wzmożonego krwawienia, masaż podczas miesiączki powinien być wykonywany lekkimi technikami.
sposoby na bóle menstruacyjne

Jak uśmierzyć ból miesiączkowy naturalnymi metodami?

Zdrowie Kobiety
Miesiączkowy ból może być bardzo uciążliwy. Nie każdy jednak chce przyjmować środki farmakologiczne w jego uśmierzaniu. Na szczęście występują również produkty spożywcze, które nie zawierają syntetyków, a również są w stanie uśmierzyć ból menstruacyjny. Zapraszam do artykułu poniżej.
bóle menstruacyjne

Domowe sposoby na bóle miesiączkowe

Bóle
Jeśli jesteś kobietą, w pewnym okresie swojego życia najprawdopodobniej będziesz doświadczała bólów miesiączkowych, które w określonych dniach każdego miesiąca będą przypominać Ci o Twojej kobiecości. W medycynie funkcjonuje termin "bolesna miesiączka” i określa się nią skurcze odczuwane jako tępy lub pulsujący ból w dolnej części brzucha. Większość kobiet odczuwa go przed lub w trakcie trwania miesiączki. U niektórych kobiet ból ten staje się nie do zniesienia.
bóle menstruacyjne

Domowe sposoby na bóle menstruacyjne

Zdrowie Kobiety
Bóle menstruacyjne są utrapieniem niejednej kobiety. Niektóre z nas podczas miesiączki odczuwają bardzo intensywne skurcze, które uniemożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków. W wielu przypadkach tej dolegliwości towarzyszą również zawroty głowy, omdlenia oraz bóle w krzyżach. Jeśli ten problem dotyka również was na pewno wiecie, że niełatwo pozbyć się tych nieprzyjemnych objawów. Poniżej znajdziecie domowe, sprawdzone sposoby na walkę z bolesnymi bólami menstruacyjnymi.
Bóle miesiączkowe

Jak uśmierzyć ból menstruacyjny?

Bóle
Większość kobiet cierpi na bóle miesiączkowe. Czasami jest to lekki ból podbrzusza a czasami tak ostry, że żadne tabletki nie pomagają. Oprócz bólów brzucha możemy odczuwać bóle mięśni czy kręgosłupa. Poniżej przedstawiam kilka sposobów łagodzenia bólów menstruacyjnych. Należy jednak pamiętać, że każdy z nich będzie różnie działał na każdą kobietę. Jeśli jeden sposób nie pomoże, nie zniechęcaj się i wypróbuj kolejnego, aż znajdziesz coś, co będzie dla ciebie najlepsze.
Ćwiczenia rozciągające kręgosłup

Jak łagodzić bóle menstruacyjne za pomocą ćwiczeń rozciągających?

Zdrowie Kobiety
Skurcze menstruacyjne lub bolesne miesiączki to przypadłość, z którą zmaga się większość kobiet i która polega na rytmicznym kurczeniu się macicy, po to, aby mogła ona wydalić z organizmu krew i pozostałą tkankę menstruacyjną. Skurcze są powodowane przez prostaglandyny, czyli hormony produkowane przez organizm, prowadzące do skurczów mięśni, i zazwyczaj zaczynają się na 1-2 dni przed początkiem miesiączki i następnie trwają jeszcze przez kolejne 2-4 dni. Badania wskazują, że około 50% dorosłych kobiet cierpi z powodu takiego bólu i, że prawie 90% dojrzewających dziewczynek doświadcza skurczy menstruacyjnych.
Sposoby na menstruację

Najlepsze ziołowe sposoby na menstruację

Zdrowie Kobiety
Każdego miesiąca kobiety cierpią na bóle menstruacyjne i czują się, jakby coś rozrywało je od środka. Jednak menstruacja to tylko comiesięczne złuszczanie się ścianek macicy po tym, jak nie doszło do zapłodnienia. Niestety, towarzyszyć temu mogą skurcze, bóle głowy, wymioty, rozdrażnienie, przez co bardzo trudno jest wytrzymać te kilka dni. Od okresu dojrzewania do menopauzy kobieta średnio może mieć 400 cykli menstruacyjnych, podczas których mogą występować wszystkie nieprzyjemne objawy. Oto kilka ziołowych sposobów, które złagodzą objawy miesiączki.
wywar z cebuli

Jak zrobić leczniczy wywar z łupin cebuli?

Bóle
Jak wiemy, cebula posiada wiele zdrowotnych właściwości. Jednak leczniczej mocy otaczającej ją złotej łupiny również nie powinnyśmy ignorować. Z łupiny, którą zazwyczaj wyrzucamy możemy otrzymać herbatę o właściwościach antyseptycznych, moczopędnych, przeciwzapalnych i przeciwhistaminowych. Napar z łupin jest polecany przy problemach oddechowych, kardiologicznych i chorobach reumatycznych. Można go również stosować w czasie przeziębienia i grypy (jest doskonałym środkiem wykrztuśnym). Łupina cebuli zawiera imponującą ilość minerałów, witamin oraz mikroelementów: wapń, magnez, żelazo, potas, selen oraz chrom.Gdy wydobędziemy z niej zdrowotną esencję, uzyskamy skuteczny preparat na wiele dolegliwości. Zobacz, jak go zrobić:
menstruacja

6 problemów związanych z menstruacją, których nie należy ignorować

Choroby Endokrynologiczne
Menstruacja to jedna z tych rzeczy, z którymi my kobiety musimy żyć, ale nie oznacza to, że musimy biernie cierpieć. Jeśli twoje miesiączki w jakikolwiek sposób odbiegają od normy, może to wskazywać na poważniejszy problem. Uważaj na opisane poniżej objawy sugerujące, że coś jest nie tak.