Tag: Bóle przedmiesiączkowe

bóle menstruacyjne

Jak łagodzić bóle menstruacyjne domowymi sposobami?

Zdrowie Kobiety
Masaż brzucha z użyciem specjalnej mieszanki olejków może łagodzić bóle menstruacyjne. Masaż ten może być stosowany w razie potrzeby - jest on łagodny dla skóry, może być więc stosowany do każdego jej typu. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zrobić mieszankę olejków potrzebnych do masażu, łagodzącego bóle menstruacyjne.
bóle menstruacyjne

Jak zrobić masaż na bóle menstruacyjne?

Zdrowie Kobiety
Bóle menstruacyjne dotyczą głównie bólu w dolnej części brzucha, miednicy oraz okolic lędźwiowych. Skurcze mięśnia macicy, uniemożliwiają sprawny przepływ krwi przez mięśnie, co objawia się występowaniem bólu. Masaż ma na celu właśnie usprawnienie przepływu krwi. Aby uniknąć wzmożonego krwawienia, masaż podczas miesiączki powinien być wykonywany lekkimi technikami.
bóle menstruacyjne

Domowe sposoby na bóle miesiączkowe

Bóle
Jeśli jesteś kobietą, w pewnym okresie swojego życia najprawdopodobniej będziesz doświadczała bólów miesiączkowych, które w określonych dniach każdego miesiąca będą przypominać Ci o Twojej kobiecości. W medycynie funkcjonuje termin "bolesna miesiączka” i określa się nią skurcze odczuwane jako tępy lub pulsujący ból w dolnej części brzucha. Większość kobiet odczuwa go przed lub w trakcie trwania miesiączki. U niektórych kobiet ból ten staje się nie do zniesienia.
bóle menstruacyjne

Domowe sposoby na bóle menstruacyjne

Zdrowie Kobiety
Bóle menstruacyjne są utrapieniem niejednej kobiety. Niektóre z nas podczas miesiączki odczuwają bardzo intensywne skurcze, które uniemożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków. W wielu przypadkach tej dolegliwości towarzyszą również zawroty głowy, omdlenia oraz bóle w krzyżach. Jeśli ten problem dotyka również was na pewno wiecie, że niełatwo pozbyć się tych nieprzyjemnych objawów. Poniżej znajdziecie domowe, sprawdzone sposoby na walkę z bolesnymi bólami menstruacyjnymi.
Bóle miesiączkowe

Jak uśmierzyć ból menstruacyjny?

Bóle
Większość kobiet cierpi na bóle miesiączkowe. Czasami jest to lekki ból podbrzusza a czasami tak ostry, że żadne tabletki nie pomagają. Oprócz bólów brzucha możemy odczuwać bóle mięśni czy kręgosłupa. Poniżej przedstawiam kilka sposobów łagodzenia bólów menstruacyjnych. Należy jednak pamiętać, że każdy z nich będzie różnie działał na każdą kobietę. Jeśli jeden sposób nie pomoże, nie zniechęcaj się i wypróbuj kolejnego, aż znajdziesz coś, co będzie dla ciebie najlepsze.
Ćwiczenia rozciągające kręgosłup

Jak łagodzić bóle menstruacyjne za pomocą ćwiczeń rozciągających?

Zdrowie Kobiety
Skurcze menstruacyjne lub bolesne miesiączki to przypadłość, z którą zmaga się większość kobiet i która polega na rytmicznym kurczeniu się macicy, po to, aby mogła ona wydalić z organizmu krew i pozostałą tkankę menstruacyjną. Skurcze są powodowane przez prostaglandyny, czyli hormony produkowane przez organizm, prowadzące do skurczów mięśni, i zazwyczaj zaczynają się na 1-2 dni przed początkiem miesiączki i następnie trwają jeszcze przez kolejne 2-4 dni. Badania wskazują, że około 50% dorosłych kobiet cierpi z powodu takiego bólu i, że prawie 90% dojrzewających dziewczynek doświadcza skurczy menstruacyjnych.


Podobne porady

bóle menstruacyjne

Jak złagodzić bóle menstruacyjne?

Bóle
Czy co miesiąc wijesz się z bólu, kiedy tylko dostajesz okres? Nie działają na ciebie żadne środki przeciwbólowe? A może twój żołądek ma ich już dosyć? Czy kiedykolwiek musiałaś wziąć zwolnienie ze szkoły lub z pracy, bo ból był tak silny, że nie mogłaś chodzić? Ze mną było tak jeszcze 5 lat temu. Wtedy postanowiłam zacząć testować różne metody, mające uwolnić mnie od bolesnych miesiączek. Sposoby, które opiszę poniżej, powinny złagodzić lub całkowicie uśmierzyć twoje bóle menstruacyjne.
bóle miesiączkowe

Olejek na bóle miesiączkowe

Medycyna Naturalna
Bóle miesiączkowe są jedną z najczęstszych dolegliwości ginekologicznych wśród kobiet. Niektóre badania wskazują, że ponad 80% młodych kobiet cierpi z powodu miesięcznego bólu. Czy trzeba sięgać bo leki przeciwbólowe praktycznie w każdym miesiącu? Nie! Oto doskonały sposób na ból wprost z natury.