Tag: Nogi spuchnięte

opuchnięte nogi

Jak leczyć opuchliznę nóg?

Choroby Serca
Opuchlizna stóp i kostek może być spowodowana przez problemy z krążeniem wynikające głównie z siedzącego trybu życia, długiej jazdy samochodem czy samolotem, zbyt wysokiej temperatury, nadwagi, miesiączki, zażywania tabletek hormonalnych jak również z powodu niewydolności krążenia, zapalenia żył kończyn dolnych, choroby wątroby, choroby nerek i wielu innych. Poniżej przedstawiam różne sposoby na opuchliznę nóg. Jeśli sposoby te zawiodą, należy bezzwłocznie udać się do lekarza.
spuchnięte nogi

Najlepsze domowe sposoby na opuchnięte nogi

Choroby Układu Krążenia
Bezbolesne puchnięcie stóp i kostek jest bardzo częstym problemem w dzisiejszych czasach, zwłaszcza u osób starszych. Jest to spowodowane nadmiernym gromadzeniem się płynu w stopach, kostkach i nogach, czyli tzw. obrzęk. Takie puchnięcie pozbawione bólu może rozprzestrzeniać się na łydki, a nawet sięgać ud. Najlepsze naturalne sposoby na opuchnięte nogi:
nogi

5 objawów na nogach, które mówią o chorobach organów wewnętrznych

Inne Choroby
Stare powiedzenie mówiące, że wnętrze człowieka jest ważniejsze niż jego wygląd jest na pewno prawdziwe, jeśli chodzi o miłość. Jednak jeśli mowa o zdrowiu, okazuje się, że wygląd zewnętrzny wiele może nam powiedzieć o tym, co dzieje się wewnątrz naszego ciała. Aby poznać stan naszych naczyń czy nerwów, musimy poddawać się skomplikowanym badaniom. Dlatego też obserwacja swojego ciała może odgrywać ważną rolę w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia potencjalnych chorób. Wiele z nich można rozpoznać po wyglądzie nóg.


Podobne porady

język

Jak w minutę sprawdzić stan zdrowia organów wewnętrznych?

Medyczne Badania Naukowe
Czy wiesz, że możesz określić stan zdrowia swoich organów wewnętrznych w jedną minutę? Badanie jest bezpłatne i możesz je wykonać we własnej kuchni. Wszystko, czego potrzebujesz to łyżeczka, torebka foliowa i 60 sekund. Za pomocą tego zestawu możesz zorientować się, czy wszystko jest w porządku z twoim układem oddechowym, pokarmowym, hormonalnym i wydalniczym.