Tag: Cytryna a odżywianie

woda z cytryną

Woda z cytryną – właściwości.

Diety
Woda z cytryną pita jest zazwyczaj w letnie, upalne dni, aby przynieść sobie ulgę i nawodnić organizm. Zimą zaś dodajemy cytrynę do herbaty. Jednak mimo wszystko zaniedbujemy ten owoc, często nie zdając sobie sprawy z tego, że ma on naprawdę mnóstwo właściwości leczniczych. Picie wody z cytryną potrafi zdziałać cuda. Woda jest niezwykle potrzebna naszemu organizmowi. W połączeniu z cytryną tworzą duet doskonały. Jakie więc korzyści płyną z picia takiej wody? Odpowiedź poniżej.
cytryna

15 zaskakujących trików i faktów na temat cytryny

Owoce
Cytryna. Niezbędna w kuchni, idealna do napojów, przydatna w domowych porządkach. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie bez niej życia. Jednak co właściwie o niej wiemy? Po chwili zastanowienia odpowiemy – niewiele. Poniżej znajdziesz 15 zaskakujących faktów o cytrynie, które sprawią, że spojrzysz na nią jeszcze bardziej przychylnie, niż do tej pory. Daj znać w komentarzu, jeśli o czymś nie wspomnieliśmy.
cytryny

5 sposobów na wykorzystanie cytryny w kuchni

Podstawy gotowania
Czy wiesz, że jednym z najbardziej niezastąpionych produktów w kuchni jest niepozorna cytryna? Wykorzystasz ją m.in. przy gotowaniu ryżu, warzyw czy pieczeniu ciasta, gdzie zastąpisz nią maślankę. Do czego jeszcze przyda ci się cytryna w kuchni i jak zrobić delikatnego kurczaka? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.


Podobne porady

miód i cynamon

Właściwości lecznicze cynamonu i miodu

Zdrowe Odżywianie

Miód i jego cudowne właściwości są znane od wieków. Po co sięgać po tabletki, skoro można najpierw spróbować pomóc sobie naturalnymi metodami. Miód w połączeniu z cynamonem daje nie tylko świetne walory smakowe, ale przede wszystkim zbawiennie działa na nasz organizm i wpływa na nasze zdrowie. Przeczytaj, na co może Ci pomóc cynamon i miód, jakie choroby zwalczy, jakie bóle uśmierzy.

brzuch

Co jeść przy wzdęciach?

Choroby Układu Pokarmowego
Jedzenie sprawia przyjemność niejednemu z nas. Ciągle poszukujemy nowych doznań smakowych, aby dać ucztę swojemu podniebieniu. I mimo że niektóre potrawy zostawiają nas w tym błogim stanie na długo, to są również takie, które spowodują później wzdęcia, co chyba nie jest przyjemne dla nikogo. Jeśli często masz wzdęty brzuch, musisz przemyśleć co z tym zrobić i przeorganizować swoją dietę. Warto sięgać po te produkty, które nie będą powodowały wzdęć. Ich lista znajduje się poniżej.