Tag: Kwiaty ozdobne

Wiszący ogród - kokedama

Jak zrobić wiszący ogród - kokedama?·

Florystyka
Kokedama są bardzo popularne w Japonii i są kulkami ziemi pokrytymi mchem z rosnącą w środku rośliną. Czasami są wieszane na sznurkach jednak zwykle leżą na tackach lub talerzach.

Monstera: Uprawa, wymagania i pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Monstera nie bez powodu wiedzie prym wśród roślin ozdobnych i cieszy się ogromną popularnością w gronie dekoratorów wnętrz czy miłośników flory. Przejść obok niej obojętnie trudno, bo rozmiary, jakie osiąga, są naprawdę okazałe. Wzrok przyciągają jej skórzaste, przypominające kształtem serce, liście. Do jej atutów zaliczyć należy także fakt, że nie jest zbyt chimeryczna i wymagająca w uprawie. Jakie warunki należy spełnić, aby monstera pięknie rosła w mieszkaniu? Kiedy najlepiej ją przesadzać i w jaki sposób rozmnażać? Jak często ją nawadniać i czym nawozić? Niezbędne wskazówki znajdziecie poniżej.

Czosnek ozdobny: Uprawa i pielęgnacja

Ozdobne
Czosnek ozdobny to idealna roślina dla początkujących ogrodników – nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, a zachwyca ogromnym i barwnym kwiatostanem. Duże „puchate” kule widoczne są z daleka i sprawiają, że ogród czy rabata zyskują niepowtarzalny styl. Czosnek ozdobny to roślina końca wiosny, ale żeby móc się nią cieszyć, do ziemi należy wsadzić jej cebulki już wczesną jesienią. Poznaj najpiękniejsze odmiany i wskazówki dotyczące uprawy czosnku.

Drzewka ozdobne, które warto mieć w domu

Rośliny doniczkowe
Wraz z nadejściem jesieni coraz mniej możemy cieszyć się zielenią i odpoczynkiem w ogrodzie czy na balkonie. To jednak świetny moment, by za pomocą roślin zaaranżować przestrzeń w domu. Wnętrzarskim hitem są obecnie ozdobne drzewka uprawiane w donicach. Dzięki nim każda przestrzeń stanie się bardziej wyrazista – możesz postawić na rośliny delikatne i „ażurowe”, kwitnące lub tropikalne, które wprowadzą do mieszkania nieco egzotyki. Bez względu na gatunek ożywią wnętrze i ułatwią relaks. Podpowiadamy, jak uprawiać w domu najciekawsze drzewka ozdobne.

Celozja: Fantastycznie zdobi i dobrze znosi suszę

Ozdobne
Celozję - znaną również pod nazwą grzebieniotka - można śmiało zaliczyć do grona roślin, obok których trudno przejść obojętnie. Uwagę zwracają przede wszystkim fantastyczne, przypominające nieco wyglądem pióropusze, kwiatostany. Te ostatnie zachwycają feerią niesamowitych barw i tworzą finezyjne kompozycje z innymi kwiatami. Celozja ślicznie zdobi ogrodowe rabaty, ale dobrze rośnie również w doniczkach i tym samym stanowi efektowną ozdobę balkonów czy tarasów. Całkiem dobrze znosi suszę. Niestety, celozja należy do grona roślin nieco wybrednych i ma określone wymagania. Jakie warunki należy jej zapewnić, aby bujnie rosła? Jak często ją podlewać, aby wypuszczała piękne kwiatostany? Jak najlepiej ją rozmnażać? Dlaczego celozja ma szerokie zastosowania? Podpowiadamy.

Monstera: Jak ją pielęgnować, by miała piękne liście?

Rośliny doniczkowe
Jeśli prześledzić zdjęcia roślin doniczkowych pokazywane w mediach społecznościowych, to te prezentujące urokliwą monsterę wysuwają się na absolutne prowadzenie. Okazałe - zdobione finezyjnymi "dziurami" i imponujących rozmiarów - liście są choćby absolutnym hitem Instagrama. W końcu nie od parady monstera otwiera zestawienie najbardziej popularnych kwiatów. Czego zatem warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej roślinie? Dlaczego brak wspomnianych dziur na jej liściach jest niepokojącym symptomem i świadczy o błędach popełnianych w pielęgnacji? Czego dowodem są ciemne plamy obecne na roślinie? Na którym parapecie postawić najlepiej doniczkę z monsterą? Jak często ją podlewać i czym najlepiej nawozić? Odpowiedź na te i inne pytania oraz garść cennych informacji można znaleźć poniżej.