Tag: Kaszel u dzieci

kaszel

Jak wyleczyć kaszel?

Zdrowie Dziecka
Kaszel występuje zazwyczaj w jednym z dwóch rodzajów – suchy i mokry. W zależności od tego jaki rodzaj kaszlu nam dokucza, możemy leczyć go na różne sposoby. Najlepszym sposobem, aby zdiagnozować rodzaj kaszlu, jest wizyta u lekarza. Jednakże, jeśli nie możesz udać się po poradę, możesz próbować leczyć go tak, jak robił to wcześniej lekarz. Jeśli jednak objawy nie miną, musisz wybrać się do specjalisty.
kaszlące dziecko

Jak leczyć kaszel u dziecka?

Choroby Układu Oddechowego
U dzieci kaszel wywołuje wiele różnych czynników, najczęściej związanych z przeziębieniem i grypą. Kaszel usuwa śluz i flegmę pomagając chronić płuca, ale może być również oznaką poważniejszych problemów zdrowotnych. Jeśli dziecko cierpi na ostry lub długo utrzymujący się kaszel, jego oddech jest świszczący lub towarzyszy mu gorączka, koniecznie skontaktuj się z lekarzem pediatrą.
W przypadku lekkiego kaszlu wystarczające mogą okazać się naturalne środki, które możesz przygotować w domu.


Podobne porady

syrop na kaszel

Jak zrobić syrop na kaszel?

Przeziębienia i Grypa
Kaszel i katar to coś czego nikt z nas nie lubi, ale gdy wszyscy wokół są przeziębieni, ciężko ich jednak uniknąć. Gdy byłam dzieckiem moja mama zawsze trzymała w lodówce syrop na kaszel domowej roboty. Był on bardzo smaczny i skuteczny. Poniżej podaję wam przepis na ten specyfik.. Można go łatwo przygotować i jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i dzieci.
syrop z cebuli na kaszel

Jak zrobić syrop z cebuli na kaszel?

Przeziębienia i Grypa
Być może twoja babcia wspominała ci o dobroczynnym działaniu syropu z cebuli. Jest to skuteczne, domowe lekarstwo na kaszel. Do jego wykonania potrzebujesz zaledwie dwóch składników. Oto sekretna receptura:
domowe sposoby na kaszel

Naturalne sposoby na kaszel

Przeziębienia i Grypa
Oto kolekcja kilku naprawdę dobrych domowych, a przez to naturalnych sposobów na kaszel. Po co kupować jakieś specyfiki w aptece skoro w domu znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne do wytępienia tej nieprzyjemnej dolegliwości.
podbiał

Jak stosować podbiał w leczeniu suchego kaszlu?

Medycyna Naturalna
Właściwości lecznicze podbiału znane były już w starożytności. Już Dioskurides i Pliniusz polecali okadzanie dymem z liści podbiału chorych na astmę. W przypadku suchego uporczywego kaszlu zalecali picie naparów z tej rośliny. Nie zapomniano o nim w średniowieczu, ani tym bardziej w czasach nam bliższych. Podbiał potocznie zwany był końskim kopytem, bożym liczkiem czy też oślą stopą. We współczesnej medycynie podobnie jak w odległych czasach podbiału używa się jako środka rozluźniającego flegmę zwłaszcza przy chrypce i suchym kaszlu.
Domowe sposoby na przeziębienie u dziecka

Domowe sposoby na przeziębienie u dziecka

Dziecko a Zdrowie
Gdy u malucha pojawiają się pierwsze objawy przeziębienia, możesz spróbować zwalczyć chorobę bez pomocy tabletek. Często wystarczy 2-, 3-dniowa ziołowa terapia, by dziecko wróciło do formy. Jednak gdyby dolegliwości były nasilone (jak przy grypie), konieczne są silniejsze środki (lekarz doradzi jakie preparaty podać). A to kapie z noska, a to męczy kaszel... Dzieci łatwo się teraz przeziębiają. Domowe leki mogą temu zaradzić. Poniżej znajdziesz kilka przepisów ma domowe recepty.

Trzy skuteczne domowe sposoby na kaszel

Choroby
Katar, chrypka, trudności z oddychaniem i nieustający kaszel. To klasyczne objawy wiosennego przeziębienia. Szczególnie męczący może być kaszel, który często nie pozwala nam złapać oddechu. Jak sobie z nim radzić? Najlepiej udać się do lekarza, który fachowo oceni sytuację. Ponadto, warto skorzystać również z naturalnych metod. Zapewniamy, że przyniosą one pożądane efekty. Oto trzy naprawdę skuteczne.