Tag: Kaszel u dzieci

kaszel

Jak wyleczyć kaszel?

Zdrowie Dziecka
Kaszel występuje zazwyczaj w jednym z dwóch rodzajów – suchy i mokry. W zależności od tego jaki rodzaj kaszlu nam dokucza, możemy leczyć go na różne sposoby. Najlepszym sposobem, aby zdiagnozować rodzaj kaszlu, jest wizyta u lekarza. Jednakże, jeśli nie możesz udać się po poradę, możesz próbować leczyć go tak, jak robił to wcześniej lekarz. Jeśli jednak objawy nie miną, musisz wybrać się do specjalisty.
kaszlące dziecko

Jak leczyć kaszel u dziecka?

Choroby Układu Oddechowego
U dzieci kaszel wywołuje wiele różnych czynników, najczęściej związanych z przeziębieniem i grypą. Kaszel usuwa śluz i flegmę pomagając chronić płuca, ale może być również oznaką poważniejszych problemów zdrowotnych. Jeśli dziecko cierpi na ostry lub długo utrzymujący się kaszel, jego oddech jest świszczący lub towarzyszy mu gorączka, koniecznie skontaktuj się z lekarzem pediatrą.
W przypadku lekkiego kaszlu wystarczające mogą okazać się naturalne środki, które możesz przygotować w domu.


Podobne porady

domowe sposoby na kaszel

Naturalne sposoby na kaszel

Przeziębienia i Grypa
Oto kolekcja kilku naprawdę dobrych domowych, a przez to naturalnych sposobów na kaszel. Po co kupować jakieś specyfiki w aptece skoro w domu znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne do wytępienia tej nieprzyjemnej dolegliwości.
inhalacje na kaszel

Jakie inhalacje pomogą na kaszel?

Przeziębienia i Grypa
Kaszel, zarówno suchy, jak i mokry, to bardzo uporczywa dolegliwość. Na rynku farmaceutycznym istnieje dużo specyfików o działaniu przeciwkaszlowym lub wykrztuśnym. Istnieje jednak naturalny sposób radzenia sobie z kaszlem – inhalacje. Taki rodzaj kuracji jest skuteczny u każdego, kto jest przeziębiony, kaszle, czuje świszczenie w klatce piersiowej lub ma zatkany nos i zatoki. Inhalacje nie powinny być przeprowadzane jedynie u osób chorych na astmę.
kaszel

Jak leczyć kaszel?

Choroby Układu Oddechowego
Kaszel potrafi być bardzo męczący. Jest to forma obronna organizmu. Powstaje on na skutek gwałtownego wydalenia powietrza z dróg oddechowych, aby oczyścić je z zalegających substancji. Substancje te mają charakter drażniący, co wywołuje kaszel. Przyczyny kaszlu mogą być bardzo różne. Czasami jest to związane z zapaleniem płuc, a czasami z uczuleniem, nietolerancją organizmu na jakieś pyłki. Niekiedy kaszel nie musi świadczyć o chorobie. Może on być wynikiem zdenerwowania. Jest on wtedy swoistego rodzaju tikiem nerwowym. Należy również zaznaczyć, że przewlekle występujący kaszel jest oznaką palenia papierosów. W poniższym artykule znajdziesz kilka porad jak pozbyć się kaszlu. Oczywiście pamiętaj, że poniższe metody nie zastąpią wizyty u lekarza.
podbiał

Jak stosować podbiał w leczeniu suchego kaszlu?

Medycyna Naturalna
Właściwości lecznicze podbiału znane były już w starożytności. Już Dioskurides i Pliniusz polecali okadzanie dymem z liści podbiału chorych na astmę. W przypadku suchego uporczywego kaszlu zalecali picie naparów z tej rośliny. Nie zapomniano o nim w średniowieczu, ani tym bardziej w czasach nam bliższych. Podbiał potocznie zwany był końskim kopytem, bożym liczkiem czy też oślą stopą. We współczesnej medycynie podobnie jak w odległych czasach podbiału używa się jako środka rozluźniającego flegmę zwłaszcza przy chrypce i suchym kaszlu.
Domowe sposoby na przeziębienie u dziecka

Domowe sposoby na przeziębienie u dziecka

Dziecko a Zdrowie
Gdy u malucha pojawiają się pierwsze objawy przeziębienia, możesz spróbować zwalczyć chorobę bez pomocy tabletek. Często wystarczy 2-, 3-dniowa ziołowa terapia, by dziecko wróciło do formy. Jednak gdyby dolegliwości były nasilone (jak przy grypie), konieczne są silniejsze środki (lekarz doradzi jakie preparaty podać). A to kapie z noska, a to męczy kaszel... Dzieci łatwo się teraz przeziębiają. Domowe leki mogą temu zaradzić. Poniżej znajdziesz kilka przepisów ma domowe recepty.
Sposoby na kaszel i ból gardła

12 domowych sposobów na kaszel i ból gardła

Medycyna Naturalna
Gdy sezon przeziębień i grypy trwa w najlepsze, dobrze mieć pod ręką sprawdzone sposoby na kaszel. Po co jednak kupować kolejne syropy, skoro można skorzystać z dobrodziejstw natury i starych sprawdzonych sposobów naszych babć. Stworzyliśmy listę 12 naturalnych i domowych sposobów na walkę z kaszlem i bólem gardła. Większość z nich nadaje się do stosowania zarówno u dorosłych, jak u u dzieci. Sprawdź, który jest najlepszy dla ciebie.