Tag: Zajady na ustach

zajady

Jak leczyć zajady?

Rany i Zranienia
Zajady pojawiają się, gdy skóra na naszych usta staje się bardzo sucha i zaczyna się łuszczyć. Mogą pojawić się przebarwienia, kąciki ust pękają, tworzy się stan zapalny i odczuwamy ogólne złe samopoczucie. Artykuł ten pomoże ci zapoznać się z problemem i podpowie jak wyleczyć zajady.
zajady

Domowe sposoby na zajady

Choroby Wirusowe
Zajady to pękanie skóry w kącikach warg. Powodem powstawania zajadów jest infekcja bakteryjna lub grzybicza. Najczęściej zajady pojawiają się jako efekt wysuszenia i podrażnienia warg, powstałego na skutek zbyt długiego wystawiania ust na słońce lub zimne powietrze. Istnieją domowe sposoby leczenia zajadów. Oto one:
zajady

Jak walczyć z zajadami?

Pielęgnacja cery
Zajady są prawdziwą zmorą, dotykają zarówno dorosłych, jak i dzieci, pojawiają się o każdej porze roku i zawsze wyglądają źle. Każdy chyba zna to uczucie, gdy wstaje rano, a zaschnięte ranki nie pozwalają nawet ziewnąć, bolą i pieką, a przy próbie uśmiechu odczuwamy wrażenie jakby nasze usta miały się rozerwać. Zajady to maleńka, ale i męcząca infekcja, na którą na szczęście istnieją sposoby.


Podobne porady

zajady

Jak się pozbyć zajadów?

Choroby
Wiele z nas zamartwia się tym, że często ma zajady. Są to małe pęknięcia w kącikach ust. Niewielkie zajady to informacja o dużych problemach, jakie dopiero zaczynają się dziać lub od dawna dzieją w naszym organizmie.
kąciki ust

Co robić, gdy pękają kąciki ust?

Pielęgnacja skóry
Pęknięcia skóry w kącikach ust oznaczają stan zapalny skóry, dlatego lepiej przyspieszyć ich gojenie. Najprostsze i najtańsze są domowe sposoby. Ważne jest również to, by nie dotykać ust brudnymi rękoma i zadbać o zrównoważoną dietę. Nie czekaj, aż kąciki ust zagoją się same. Kilka sprawdzonych sposobów na tzw. zajady znajdziesz poniżej.
zajady

Dlaczego powstają zajady?

Skóra
Traktujemy je raczej w kategoriach irytującej przypadłości, a nie problemu zdrowotnego. Najpierw w kąciku ust tworzy się czerwona plama, następnie skóra pęka i powstaje bolesna nadżerka. Przypomina o sobie za każdym razem, gdy weźmiemy do ust coś kwaśnego, słonego lub po prostu szeroko ziewniemy. My, laicy, mówimy, że mamy zajady; w języku medycznym ta dolegliwość jest określana mianem zapalenia kątów ust. Na ogół nie stanowi ona powodu do niepokoju – po 2-3 dniach pęknięcia znikają bez śladu. Gdy jednak długo nie chcą się goić lub wciąż nawracają, warto przyjrzeć im się bliżej i skonsultować się z lekarzem. Mogą bowiem być sygnałem choroby.