Tag: Mleko migdałowe

Mleko migdałowe

Jak zrobić mleko migdałowe?

Drinki i Napoje Bezalkoholowe
Mleko migdałowe jest pyszne i zdrowe. Mleczko migdałowe pomaga się uspokoić przy stanach napięcia nerwowego oraz ma mnóstwo witaminy E, B i kwasu foliowego, dlatego jego picie jest zalecane dla kobiet w ciąży. Nie musisz go kupować - możesz zrobić je sama i mieć pewność co do składników z jakich jest zrobione (w przeciwieństwie do sklepowego). Oto przepis ze zdjęciami:
Jak zrobić domowe mleko migdałowe

Jak zrobić domowe mleko migdałowe

Produkty Mleczne
Jeżeli cierpisz na nietolerancję laktozy lub nie lubisz smaku mleka krowiego to znasz na pewno alternatywy takie jak mleko sojowe, mleko kokosowe lub mleko migdałowe. Jeżeli nie chcesz jednak kupować sklepowych produktów, które pełne są dodatków chemicznych, możesz przygotować takie mleko własnoręcznie w domu. Dokładny przepis i listę potrzebnych składników znajdziesz poniżej.
alternatywy dla mleka

Jakich alternatyw dla mleka musisz spróbować?

Zdrowe Odżywianie
Mleko krowie reklamowane jest tak często jako "bardzo zdrowe i naturalne", że zapominamy o jego minusach. Nie oznacza to, że nam szkodzi, ale często zawiera ono antybiotyki i dużo tłuszczu. Ponadto niektóre osoby cierpią na nietolerancję laktozy. Warto więc zapoznać się z dziesięcioma najlepszymi i najsmaczniejszymi alternatywami mleka, których warto spróbować.
mleko migdałowe

Jak zrobić mleko migdałowe w domu?

Owoce
Mleko migdałowe szybko zyskuje na popularności. Posiada ono imponujące wartości odżywcze w przeciwieństwie do mocno przetwarzanego mleka krowiego. Mleko migdałowe jest doskonałe,aby utrzymać w zdrowiu kości i skórę, obniżyć cholesterol, poprawić trawienie oraz zgubić kilka kilogramów. Jednak większość producentów mleka migdałowego dodaje do niego wiele zbędnych substancji. Lecz takie mleko można przygotować w domu. Nie jest to zbytnio trudne i skomplikowane. Oto kilka wskazówek jak zrobić mleko migdałowe.

Które mleko jest najzdrowsze i najmniej kaloryczne?

Zdrowa Dieta
Mleko jest ważnym składnikiem diety. Szacuje się, że posiada około 60 składników odżywczych, których ludzki organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć. Najczęściej spożywane jest mleko krowie, w mniejszym stopniu kozie oraz owcze. Dieta wegańska wyklucza mleko z codziennego jadłospisu, jednak na rynku istnieją roślinne zamienniki, które zawierają mnóstwo dobroczynnych składników. Które mleko jest najzdrowsze? Ile poszczególne rodzaje posiadają w sobie kalorii? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.