Tag: Taśma malarska

Używanie taśmy malarskiej

Jak używać taśmy malarskie?

Malowanie i Tapetowanie
Taśma malarska może być twoim najlepszym przyjacielem podczas malowania jeśli tylko nauczysz się jej używać. Za jej pomocą możesz zabezpieczyć ramy drzwiowe, progi, listwy wykończeniowe jak również narysować na ścianie określone wzory. Gorzej jest z odklejaniem taśmy - często odkleja się ona razem z farbą. Jak temu zapobiec? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.


Podobne porady

okładki z taśmy pakowej

Jak zrobić okładkę na książkę z taśmy?

Projekty dla dzieci
Czy oprawiasz swoje książki w nudne brązowe okładki lub wydajesz wiele pieniędzy na nowe okładki z tworzyw sztucznych? Wcale nie musi tak być. Możesz stworzyć własne niepowtarzalne okładki i oprawić w nie swoje podręczniki. Jedyne czego będziesz potrzebować to taśma pakowa. Najlepiej jeśli będzie ona w kolorze, ale nawet zwykłą brązową taśmę możesz przecież ozdobić markerem. Oto wskazówki, jak zrobić okładkę z taśmy.
kwiat z taśmy izolacyjnej

Jak zrobić kwiat z taśmy izolacyjnej?·

Wyroby z papieru
Taśma izolacyjna kojarzy się z wieloma rzeczami. Jednak założę się, że na myśl ci nawet nie przyszło, że można z niej wykonać tego oto pięknego kwiatuszka. Możesz nim udekorować dosłownie wszystko i nie musisz się przejmować, że zakurzy się czy pobrudzi. Podoba się? To do dzieła!

Jak zrobić wygodny stojak na pędzle malarskie?

Inne zainteresowania
Lubisz malować? Jeśli tak, zapewne wiesz czym jest ból wiecznie brudnej od pędzli, szaroburej wody, którą trzeba ciągle wylewać, kubka z ogromną ilością pędzli, których w tej brudnej wodzie nie widać i ciężko trafić na ten, którego się potrzebuje. Pędzle wymoczone w wodzie rozwadniają farby, mieszają kolory i zanieczyszczają je. Prawdziwa udręka. A czasami po prostu chcemy odłożyć na chwilę pędzel, by użyć go później. Właśnie po to dobrze jest przygotować sobie w prosty sposób wygodny stojak na pędzle, który ułatwi nam pracę.

Jak ozdobić paznokcie taśmą washi?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Może wydawać się dziwne zaklejanie paznokci taśmą washi, jednak wyglądają one naprawdę super. Jeśli martwisz się o dopływ powietrza do płytki paznokcia to najlepiej będzie ściągnąć taśmę po kilku godzinach np. po zakończonej imprezie czy po powrocie do domu ze szkoły.
magnesy

Jak zrobić magnesy na lodówkę z taśmy washi?

Materiały i elementy dekoracyjne
Dziś pokażę ci jak w prosty sposób zrobić magnesy na lodówkę z taśmy washi. Przy ich pomocy przymocujesz do lodówki ulubione zdjęcia, rysunki wykonane przez twoje dzieci czy liściki z informacjami przeznaczonymi dla domowników. I nie będzie potem kłopotu z odklejeniem ich, jak wtedy, gdy przyklejałaś je taśmą. Jeśli masz dzieci, koniecznie zaproś je do wspólnej pracy, na pewno z chęcią ci pomogą.
mycie pędzli

W jaki sposób czyścić pędzle malarskie?

Narzędzia i Akcesoria
Inwestycja w dobrej jakości pędzle malarskie jest stratą pieniędzy, jeśli pędzle nie są po pracy odpowiednio wyczyszczone i przechowywane. Tak więc zainwestuj chociaż dwie minuty, by dobrze to zrobić.
taśma klejąca

15 sposobów wykorzystania taśmy klejącej

Nietypowe zastosowania
Taśma klejąca od lat wykorzystywana jest w wielu dziedzinach życia. Zarówno w pracach biurowych jak i w budownictwie jest to niezastąpiony element prac. Można z jej pomocą skleić elementy, uszczelnić przeciekające przewody czy naprawić połamane elementy. Jak się okazuje, taśma klejąca ma również zastosowanie do celów zdrowotnych. Jeżeli chcesz je poznać, koniecznie przeczytaj poniższe zastosowania taśmy klejącej.