Tag: Taśma malarska papierowa

Używanie taśmy malarskiej

Jak używać taśmy malarskie?

Malowanie i Tapetowanie
Taśma malarska może być twoim najlepszym przyjacielem podczas malowania jeśli tylko nauczysz się jej używać. Za jej pomocą możesz zabezpieczyć ramy drzwiowe, progi, listwy wykończeniowe jak również narysować na ścianie określone wzory. Gorzej jest z odklejaniem taśmy - często odkleja się ona razem z farbą. Jak temu zapobiec? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.


Podobne porady

pisanka

Jak zrobić pisankę za pomocą taśmy malarskiej i farbek?

Pisanki
Technika ozdabiania jajek może wydawać się banalna, ale efekt jest niesamowity. Takie pisanki mogą z łatwością wykonać dzieci w niemal każdym wieku. Poniżej znajdziesz instrukcję.
okładki z taśmy pakowej

Jak zrobić okładkę na książkę z taśmy?

Projekty dla dzieci
Czy oprawiasz swoje książki w nudne brązowe okładki lub wydajesz wiele pieniędzy na nowe okładki z tworzyw sztucznych? Wcale nie musi tak być. Możesz stworzyć własne niepowtarzalne okładki i oprawić w nie swoje podręczniki. Jedyne czego będziesz potrzebować to taśma pakowa. Najlepiej jeśli będzie ona w kolorze, ale nawet zwykłą brązową taśmę możesz przecież ozdobić markerem. Oto wskazówki, jak zrobić okładkę z taśmy.
wazon z butelki

Jak zrobić wazon z butelki i taśmy?

Projekty dla dzieci
Bardzo prosty sposób na zamienienie zwykłej butelki w ozdobny wazon. Nie trzeba dużo czasu, materiałów, ani pieniędzy, by zrobić coś fajnego. Tylko zobacz.

Jak zrobić wygodny stojak na pędzle malarskie?

Inne zainteresowania
Lubisz malować? Jeśli tak, zapewne wiesz czym jest ból wiecznie brudnej od pędzli, szaroburej wody, którą trzeba ciągle wylewać, kubka z ogromną ilością pędzli, których w tej brudnej wodzie nie widać i ciężko trafić na ten, którego się potrzebuje. Pędzle wymoczone w wodzie rozwadniają farby, mieszają kolory i zanieczyszczają je. Prawdziwa udręka. A czasami po prostu chcemy odłożyć na chwilę pędzel, by użyć go później. Właśnie po to dobrze jest przygotować sobie w prosty sposób wygodny stojak na pędzle, który ułatwi nam pracę.

Jak ozdobić paznokcie taśmą washi?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Może wydawać się dziwne zaklejanie paznokci taśmą washi, jednak wyglądają one naprawdę super. Jeśli martwisz się o dopływ powietrza do płytki paznokcia to najlepiej będzie ściągnąć taśmę po kilku godzinach np. po zakończonej imprezie czy po powrocie do domu ze szkoły.
magnesy

Jak zrobić magnesy na lodówkę z taśmy washi?

Materiały i elementy dekoracyjne
Dziś pokażę ci jak w prosty sposób zrobić magnesy na lodówkę z taśmy washi. Przy ich pomocy przymocujesz do lodówki ulubione zdjęcia, rysunki wykonane przez twoje dzieci czy liściki z informacjami przeznaczonymi dla domowników. I nie będzie potem kłopotu z odklejeniem ich, jak wtedy, gdy przyklejałaś je taśmą. Jeśli masz dzieci, koniecznie zaproś je do wspólnej pracy, na pewno z chęcią ci pomogą.
mycie pędzli

W jaki sposób czyścić pędzle malarskie?

Narzędzia i Akcesoria
Inwestycja w dobrej jakości pędzle malarskie jest stratą pieniędzy, jeśli pędzle nie są po pracy odpowiednio wyczyszczone i przechowywane. Tak więc zainwestuj chociaż dwie minuty, by dobrze to zrobić.