Tag: Dekoracje świąteczne ręcznie robione

lampion bożonarodzeniowy ze słoika

Jak zrobić lampion bożonarodzeniowy ze słoika?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Pomysł równie prosty, co efektowny. Kilka takich świątecznych słoików nada twojemu wnętrzu zupełnie nowego charakteru. A jak pięknie będą one wyglądać, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka... Ten projekt wart jest świeczki.
wieniec bożonarodzeniowy z książki

Jak zrobić wieniec bożonarodzeniowy ze starej książki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Być może niektórzy uznają to za barbarzyństwo, ale stare, zniszczone książki mogą nam posłużyć do celów innych, niż literackie. Jeśli posiadasz w swojej kolekcji książki, których żywot planujesz zakończyć w kominku lub na śmietniku – nie wyrzucaj ich! Pozwól im jeszcze raz zaistnieć w pełnym blasku czyniąc z nich oryginalną i elegancką dekorację bożonarodzeniową, na przykład taką jak ta zaprezentowana na zdjęciu obok.
ozdobne kule świąteczne

Jak zrobić kieliszki ze śniegiem jak szklane kule?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Niejeden z nas jako dziecko marzył o szklanej kuli z malowniczym widoczkiem w środku. Po jej potrząśnięciu ukazywały się setki płatków sztucznego śniegu, które delikatnie opadały na figurki umieszczone we wnętrzu. Niestety w tamtych czasach takie kule można było zobaczyć jedynie w amerykańskich filmach wyświetlanych w telewizji w okolicy Bożego Narodzenia. Teraz bez problemu kupimy je w chińskich centrach handlowych za kilkanaście złotych. Jeśli jednak chcesz mieć naprawdę oryginalne kule, a w tym wypadku kieliszki, ze śniegiem, zrób je według poniższej instrukcji.
choinki z materiału

Jak uszyć choinkę z dżinsu?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Lubisz styl retro, pin-up i rockabilly? Uwielbiasz łączyć niebieski dżins z czerwonymi elementami? Kochasz wszelkie akcesoria w groszki (najlepiej oczywiście białe na czerwonym tle)? Umiesz szyć na maszynie? W takim razie te choinki z dżinsu jest właśnie dla ciebie! Zakochasz się w nich od pierwszego wejrzenia, a i twoi znajomi na pewno będą pod wrażeniem oryginalnych dekoracji świątecznych. Jak zrobić takie cuda dowiesz się z poniższego artykułu.
choinki z papieru

Jak zrobić choinkę z papilotek do muffinek?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Moda na muffinki i cupcake’sy trwa w najlepsze. I pomyśleć, że kiedyś oglądaliśmy je jedynie w amerykańskich serialach, a na naszych stołach niepodzielnie panowały rodzime babeczki… Wraz z tym nowym trendem kulinarnym w prawie każdym domu pojawiły się papilotki przeznaczone do ich pieczenia. A czy wiesz, że wykorzystasz je nie tylko do tego? Chwila cierpliwości i wyczarujesz z nich oryginalne ozdoby bożonarodzeniowe. Czyż te choinki z papilotek nie są urocze? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak je zrobić!
śnieżna kula ze słoika

Jak zrobić śnieżne kule ze słoików?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Szklane kule ze śniegiem w środku uwielbiają i dzieci, i dorośli. Są tak magiczne, że czasem aż trudno oderwać od nich wzrok. Jeśli i ty chcesz mieć takie kule w swoim domu, zrób je sam. Nie chcesz specjalnie na ten cel kupować kul z przezroczystego szkła? Zatem skieruj swe kroki do piwnicy, spiżarni czy gdziekolwiek indziej, gdzie przechowujesz słoiki. Bo właśnie z nich powstaną te bajeczne śnieżne dekoracje.
choinka z papieru

Jak zrobić choinkę z czapeczki urodzinowej?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Szukasz prostych projektów bożonarodzeniowych dekoracji? Oto jeden z nich! Do zrobienia tej małej choineczki będziesz potrzebować tylko kilku rzeczy. A wykonasz ją dosłownie w kilka minut! Jeśli masz dzieci, koniecznie zaproś je do wspólnego tworzenia tej uroczej dekoracji świątecznej. Nie znudzą się podczas pracy i na pewno będą zachwycone efektem końcowym. Zatem do dzieła!
Elf z szyszki

Jak zrobić świątecznego elfa z szyszki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Świąteczne ozdoby są tradycją. Co rok dekorujemy nasze domu choinką, lampkami świątecznymi czy stroikami. Dekoracje można kupić lub miłośnicy własnoręcznych rozwiązań mogą wykonać je samodzielnie. Wystarczy kilka prostych materiałów, z których stworzysz wspaniałe ozdoby. Dziś przedstawiamy instrukcję na stworzenie świątecznego elfa z szyszki.
Jak zrobić świąteczne terrarium?

Jak zrobić świąteczne terrarium?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Zimowe terrarium jest ciekawym pomysłem na świąteczną dekorację. Możesz ozdobić nim zarówno stół świąteczny jak i postawić na szafce. Wykonanie zajmie ci niewiele czasu, materiały są łatwo dostępne, a efekt jest zachwycający. Zaangażuj do ozdoby swoje dzieci.i stwórzcie własny zimowy świat.
Jak zrobić kwiaty z filcu na choinkę?

Jak zrobić kwiaty z filcu na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Ozdoby choinkowe nie muszą być nudne. Jeżeli chcesz stworzyć je własnoręcznie, nie musisz również poświęcać na nie wiele czasu. Stwórz ciekawe i proste kwiaty z filcu, które ozdobią świąteczne drzewko. Z pewnością nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Potrzebujesz jedynie kilku materiałów. Wybierz ulubiony kolor i do dzieła.