Tag: Ozdoby choinkowe krok po kroku

Mikołaj z pomponów

Jak zrobić bałwana z pomponów?·

Choinka
Ten bałwan zrobiony z białych pomponów, filcu i wstążek nigdy się nie roztopi. Będzie on wspaniałą zabawką dla dziecka. Wystarczy dodać do jego kapelusza kawałek wstążeczki a może służyć również jako ozdoba choinkowa.
Śnieżynka z kleju

Jak zrobić śnieżynkę z kleju?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Takie śnieżynki pięknie się prezentują na oknie lub na choince. Są bardzo proste jednak z uwagi na gorący klej powinny być wykonywane jedynie przez osoby dorosłe.

Jak zrobić bałwana z kapsli?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Takie słodkie bałwanki możesz zawiesić na swoim drzewku bożonarodzeniowym. Będą tanią i bardzo ładną dekoracją. Plusem jest również fakt, iż sposób ich wykonania jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych umiejętności.

Jak zrobić aniołki z papilotek do muffinek?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Marzy ci się choinka przystrojona własnoręcznie wykonanymi ozdobami? Nie masz zbyt wiele czasu lub talentu do robienia skomplikowanych projektów? Zrób urocze aniołki z papilotek. Spodobają się one szczególnie miłośnikom stylu retro.

Jak zrobić renifery z kapsli?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Rudolf Czerwononosy to chyba najbardziej znany na świecie renifer. Pewnie i twoje dziecko słyszało opowieść o tym sympatycznym zwierzątku. Jeśli chcesz, możecie wspólnie zrobić sympatyczne Rudolfki z kapsli. Dziecko na pewno z radością powiesi je potem na choince.

Jak zrobić kolibry z masy solnej i wykałaczek?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Kolibry to bardzo wdzięczne ptaszki, które podobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Choć nie kojarzą się w ogóle z zimą i nie występują w naszych szerokościach geograficznych, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ten motyw przy ozdabianiu choinki. Nie musisz przecież poprzestawać na bombkach, gwiazdkach, aniołkach czy bałwankach. Zaletą tych ozdób jest to, że tak naprawdę możesz z nich korzystać cały rok. Wystarczy tylko powiesić je - zamiast na choince - w oknie czy w innym dowolnie wybranym miejscu.

Jak zrobić bombki z brokatem w środku?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Bombki choinkowe ozdobione brokatem robią duże wrażenie na dzieciach. Niestety, bardzo szybko może okazać się, że w brokacie są nie tylko choinkowe ozdoby, ale również ręce i ubrania twojego dziecka. Jak tego uniknąć? To proste, wystarczy zrobić bombki z brokatem w środku. Twoja pociecha na pewno będzie zachwycona efektem finalnym.

Jak zrobić bombkę z pinezek i styropianowej kuli?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Nie czarujmy się, nie każdy został obdarzony talentem pozwalającym na robienie pracochłonnych i skomplikowanych ozdób choinkowych. W dzisiejszych czasach nie wszyscy mają też ma na to czas. Nie powinno więc nas dziwić, że powstaje coraz więcej projektów łatwych w wykonaniu dekoracji. Do zrobienia opisywanych przeze mnie dziś bombek nie potrzeba wyczucia artystycznego, cierpliwości czy czasu. Jest to typowa ozdoba “last minute”, idealna dla wszystkich zabieganych osób. Jej wykonanie jest bajecznie proste, poradzą sobie z tym nawet dzieci.

Jak zrobić modułową gwiazdę z papieru na choinkę?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Gwiazdka ta wykonana jest ze złożonych razem 8 kwadratowych karteczek. Jej zrobienie jest dość proste jednak wymaga trochę czasu i cierpliwości. Gwiazdki najlepiej robić z jednokolorowego papieru - takie będą najładniej się prezentować na drzewku.
renifer z korka po winie

Jak zrobić renifera z korka?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Przygotowania do Bożego Narodzenia czas zacząć! Jednym z jego elementów, przynajmniej w tych domach, w których niepodzielnie panują dzieci, jest wspólne robienie ozdób na choinkę. Moja dzisiejsza propozycja to uroczy reniferek zrobiony z korków po winie. Jak widać świąteczne drzewko można udekorować ozdobami wykonanymi z zupełnie niepotrzebnych rzeczy. Twoje dzieci na pewno będą zachwycone, gdy zawiśnie na nim malutki korkowy Rudolf Czerwononosy.