Tag: Biegunka u dorosłych

biegunka

Jak leczyć biegunkę?

Dolegliwości w ciąży
Istnieje żywność i napoje, dzięki którym możesz wyleczyć biegunkę i uniknąć jej w przyszłości. Rozwolnienie może być spowodowane poprzez bakterie, które dostały się do naszego układu pokarmowego wraz z jedzeniem lub piciem. Biegunka może być też wywołana różnego rodzaju lekami (antybiotyki). Również część produktów spożywczych może nasilić rozwolnienie. Przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą ci zatrzymać biegunkę.
Biegunka

Jak uniknąć biegunki?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Te osoby, które miały kiedyś biegunkę z pewnością wiedzą jak ciężką jest ona dolegliwością i z pewnością chciałyby jej uniknąć w przyszłości. Poniżej przedstawiam podstawowe zasady, które należy stosować, aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia biegunki.
Biegunka

Jak leczyć biegunkę domowymi sposobami?

Choroby Układu Pokarmowego
Biegunka jest czymś naprawdę okropnym. Cały czas jesteś pod presją, że w każdej chwili może cię zaskoczyć. Wszystko wydaje się jeszcze w miarę łatwe jak jesteś podczas ataku biegunki w domu, gorzej, gdy masz w planach jakieś wyjście czy wyjazd. Wydawać by się mogło, że nic się nie da zrobić i trzeba zmienić wszystkie plany. Otóż nie! Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się jak pozbyć się tego cuchnącego problemu naprawdę szybko.
ból brzucha

Jak wyleczyć biegunkę?

Choroby Układu Pokarmowego
Biegunka to choroba objawiająca się wodnistym stolcem i wypróżnianiem więcej, niż trzy razy dziennie. Może być spowodowana zatruciem pokarmowym (spożycie produktów przeterminowanych, nieświeżych, rozmrażanych i zamrażanych ponownie, niewłaściwie umytych warzyw i owoców, niedosmażonych/niedogotowanych potraw), alergią pokarmową, stresem, grypą żołądkową (czyli zarażeniem się wirusem). Biegunce mogą towarzyszyć wymioty lub bóle brzucha. Normalną biegunkę możemy wyleczyć sami, natomiast jeśli trwa dłużej, niż trzy dni, powinniśmy udać się lekarza lub szpitala. W jaki sposób możemy sami wyleczyć biegunkę? Odpowiedzi udzielamy poniżej.
Dieta na biegunkę

Jaka dieta przy biegunce?

Choroby Układu Pokarmowego
Przydarzyła ci się biegunka? Być może zjadłaś coś niewłaściwego albo przeżywasz stres. W czasie rozwolnienia ciężko zjeść cokolwiek nie pogarszając sprawy. Podstawowa dieta oparta na bananach, ryżu, sosie jabłkowym i tostach to dobry początek. Poniżej kilka wskazówek odnośnie diety przy biegunce.
Biegunka

Jak leczyć rozwolnienie?

Choroby Układu Pokarmowego
Chyba każdy wie czym jest rozwolnienie. Ta dość kłopotliwa przypadłość dopada nas z różnych powodów, najczęściej z powodu jedzenia (np. cały dzień jedliśmy tylko owoce), czasem z powodu przyjmowanych leków, a zdarza się też i tak, że biegunka dopada nas w sytuacjach stresowych. Tymczasem zgodnie z opinią Światowej Organizacji Zdrowia, mówimy o biegunce, gdy w ciągu doby pojawią się trzy luźne stolce, lub przy każdym wypróżnieniu pojawia się śluz lub krew.
Biegunka

Jak zwalczyć biegunkę domowymi sposobami?

Inne Choroby
Biegunka to przypadłość z którą chyba każdy z nas miał już do czynienia. Kiedy nas dopada jest już za późno aby wymyślać jak skutecznie z nią walczyć. Ciężko również będzie nam wyjść gdziekolwiek z domu, aby zasięgnąć porady u innych. Warto zatem zapoznać się ze sposobami walki z biegunką jeszcze zanim dotknie nas ten problem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak można zwalczyć ją domowymi sposobami!
Domowe sposoby na biegunkę

Domowe sposoby na biegunkę

Choroby Układu Pokarmowego
Biegunka nie jest chorobą, jednak potrafi być niezwykle uciążliwa. Każdemu z nas przytrafiła się choć raz i z pewnością każdy wie, jak potrafi osłabić organizm. A wszystko ze względu na to, że prowadzi do szybkiego odwodnienia organizmu. Nie musisz jednak pędzić do lekarza kiedy tylko zauważysz, że biegunka spotkała i ciebie. W pierwszej kolejności wypróbuj kilka domowych środków, które są skuteczne i zadziałają równie dobrze jak leki, a nie mają skutków ubocznych.