Tag: Zdrowe odżywianie dieta

Małże

10 sposobów na zdrowsze odżywianie·

Inne zdrowe przepisy
Zacznij dbać już od dzisiaj o swoje zdrowie poprzez wprowadzenie do swojego menu zdrowszych produktów żywnościowych. Nie wiesz jakich? Poniżej znajdziesz listę.
zdrowa dieta w szkole

Zdrowa dieta w szkole - dlaczego ważna?

Odżywianie Dziecka
Przeciętnie każdy z nas zjada rocznie ok. 50 kg owoców, a warzyw jeszcze mniej, podczas gdy na stołach w Hiszpanii czy w Niemczech gości dwa razy więcej tych produktów. Zwyczaje żywieniowe dorosłych naśladują, niestety, najmłodsi. Nasze dzieci i młodzież spożywają symboliczną ilość warzyw i owoców, a 15 proc. stroni od nich w ogóle. Lubują się za to w słodkich napojach, kalorycznych smakołykach i daniach z barów szybkiej obsługi. Tymczasem niezbędnym dodatkiem do drugiego śniadania powinien być owoc lub surowe warzywa.
Choroba Alzheimera zapobieganie

8 nawyków żywieniowych, które ochronią nas przed chorobą Alzheimera

Zdrowe Odżywianie
Pokarmy, które spożywamy znacząco wpływają na zdrowie naszego mózgu. Nie istnieje jednak żadna magiczna potrawa lub suplement, która wspierałaby jedynie ten organ. Ciężko będzie znaleźć również wzór optymalnej diety, przeznaczonej wyłącznie do poprawy kondycji mózgu. Spróbujemy jednak przedstawić wam kilka pokarmów i wzorców żywieniowych (np. dieta MIND, dieta azjatycka, dieta wegańska lub dieta śródziemnomorska), które dostarczają mu wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Podstawowym wspólnym elementem tych diet jest fakt, że zawierają one w sobie wiele pokarmów roślinnych bogatych w przeciwutleniacze. Rośliny wytwarzają przeciwutleniacze, aby chronić się przed chorobami i skutkami promieniowania ultrafioletowego. Substancje te, które ludzkie ciało asymiluje np. podczas jedzenia warzyw, owoców, nasion, ziaren lub orzechów, wspierają również komórki w naszym ciele - w tym komórki mózgowe. Poza przeciwutleniaczami istnieje wiele innych produktów spożywczych, które mogą poprawić kondycję mózgu. Dotyczy to zwłaszcza produktów zawierających substancje, które potrafią redukować stany zapalne w mózgu oraz reszcie ciała. Poniżej przygotowaliśmy dla was 8 podstawowych wzorców żywieniowych, pomocnych w poprawie zdrowia naszego mózgu. Możesz wybrać jeden z nich lub zastosować kombinację kilku do stworzenia idealnego dla twoich potrzeb wzoru diety.
zdrowa zywność

Jak zdrowa żywność działa na nasz organizm?

Medyczne Badania Naukowe
Każdy z nas na pewno zadaje sobie pytanie czym tak naprawdę jest zdrowa żywność? W dzisiejszych czasach zdrowe odżywianie stało się po prostu modne, ludzie coraz częściej rezygnują z morderczych diet, których celem jest głodzenie się, aby zgubić zbędne kilogramy. Racjonalne odżywianie jest kluczem do sukcesu. Musimy uświadomić sobie, że jedzenie zdrowych produktów jest bardzo ważne, ponieważ nasz organizm potrzebuje paliwa, aby prawidłowo funkcjonować. Poniżej znajduje się kilka przykładów jak zdrowa żywność działa na nasze ciało.
zdrowe odżywianie dzieci

Jak zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania?

Zdrowe Odżywianie
Zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się nie jest zadaniem łatwym. Większość rodziców będzie potrzebować pomocy w realizacji tego ambitnego celu. Na szczęście wcale nie trzeba być dietetykiem, by posiąść potrzebną do tego wiedzę. Przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek, które pomogą zachęcić dzieci do zdrowego jedzenia i utrzymania odpowiedniej wagi ciała. Poznajcie kilka z nich.
zdrowe jedzenie

5 mitów na temat zdrowego jedzenia

Zdrowa Dieta
Istnieje wiele koncepcji dotyczących zdrowego jedzenia, które, powtarzane w wielu źródłach, wydają się prawdziwe. Niekiedy jednak dalekie są od prawdy, a my niepotrzebnie staramy się je wprowadzać w życie. Dlatego też przedstawiamy kilka mitów związanych z zasadami zdrowego żywienia, które należy obalić.

Pokarmy, które pozwolą utrzymać młode ciało

Odżywianie
Każdy z nas chce jak najdłużej utrzymać zdrowy wygląd i czuć się młodo. Jednak tryb życia jaki prowadzimy, brak snu, brak ruchu oraz ciągły stres sprawiają, że nasze ciało i skóra przedwcześnie się starzeją. Co zrobić, aby zatrzymać zegar biologiczny? Należy wprowadzić pewne nawyki żywieniowe, które pozwolą utrzymać młody wygląd bez ingerencji chirurgii plastycznej. A oto lista magicznych produktów spożywczych, które pozwolą zachować młodość i zdrowe ciało:

Jedenaście sposobów na mądre podjadanie

Zdrowa Dieta
Niemal każdy z nas ma tendencję do podjadania pomiędzy posiłkami. W wielu przypadkach nawyk ten może wymknąć się spod kontroli lub spowodować inne dolegliwości. Regularne podjadanie sprawia, że potrzebujemy więcej i więcej, co z kolei fatalnie odbija się na naszej wadze. Poniżej znajdziecie parę sposobów na to, jak podjadać mądrze i bardziej odpowiedzialnie.

Dziesięć potraw i produktów, które pomogą ci dożyć stu lat

Zdrowa Dieta

Na długość naszego życia wpływa wiele różnorodnych czynników. Najważniejszym z nich jest to, co każdego dnia dostarczamy do naszego organizmu, czyli przyjmowane pokarmy. To nie odkrycie, że żywność, którą spożywamy, znacząco oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie. Ale czy wiesz, które potrawy i produkty szczególnie wpływają na to, że możemy dożyć upragnionych stu lat? Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

Jak jeść tanio, smacznie i zdrowo?

Zdrowe Odżywianie
Jeśli należysz do osób o skromnym budżecie, a mimo to chcesz postawić na zbilansowaną dietę, to nic straconego! Ćwiczenia w domowym zaciszu nic cię nie kosztują, a zdrowe jedzenie to nie tylko półki z ekologiczną żywnością. W twoim sklepie spożywczym na pewno czai się wiele zdrowych produktów, które tylko czekają, aż ich spróbujesz. Oto dziesięć zdrowych i tanich przekąsek, które zasługują na twoją uwagę: Słodkie ziemniaki Słodkie ziemniaki zawierają dzienną dawkę witaminy A oraz C. Dodatkowo są również bogatym źródłem wapnia, potasu i żelaza, a wysoka zawartość antyoksydantów chroni nasze komórki przed procesami starzenia. Z badań wynika, że słodkie ziemniaki to produkt, który ma jednocześnie wysoką wartość odżywczą i jest w stanie uchronić nas przed chorobą nowotworową.