Tag: Krwotok z nosa

krwotok z nosa

Jak zatrzymać krwotok z nosa?

Choroby
Krwotok z nosa może być spowodowany uszkodzeniem naczyń krwionośnych. Szczególnie często występuje on u dzieci w wieku 2-10 lat. Krwawienie z nosa może być wywołane przez nadmierne wysuszenie błon śluzowych, uraz nosa lub często związane jest ze stanem chorobowym organizmu. Krwawienie z nosa zazwyczaj samo ustępuje, ale z naszą pomocą możemy zatrzymać je szybciej.
krwotok z nosa

Jak powstrzymać krwotok z nosa?

Krwotoki i Krwawienia
To może być straszny widok, gdy bez powodu zaczynasz krwawić z nosa. Krwawienie z nosa jest częstym zjawiskiem zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Istnieje kilka powodów, dla których twój nos zaczyna krwawić. Należą do nich zakażenia błony śluzowej nosa lub uszkodzenie nabłonka. Również nagłe uderzenie w nos może wywołać krwawienie. Krwawienie z nosa może być również spowodowane przez skrajne zimno lub suchość. Zbyt mocne wydmuchiwanie nosa podczas kataru również może być przyczyną krwawienia ze względu na uszkodzenie niektórych naczyń włosowatych. Krwawienie z nosa można jednak łatwo zatamować. Poniżej znajdziesz na to kilka sposobów.
krwotok z nosa

Co robić w przypadku krwotoku z nosa?

Dziecko a Sport
Krwawienie z nosa to częsta i niezbyt groźna przypadłość. Zwłaszcza w dzieciństwie mało ostrożne zabawy i biegi sprawiają, że maluchy często wracają do domu z czerwoną chusteczką przy nosie. Zatamowanie krwotoku z nosa nie jest niby trudnym zadaniem, jednak wbrew pozorom często popełnimy przy tym błędy. Warto więc przypomnieć sobie podstawy pierwszej pomocy, ponieważ z krwawieniem z nosa z pewnością spotkamy się jeszcze nieraz.


Podobne porady

krwawienie z nosa

Jak zatrzymać krwawienie z nosa ?

Krwotoki i Krwawienia
Nos zbudowany jest z wielu małych naczyń krwionośnych, które są bardzo wrażliwe nawet na niewielkie uszkodzenia, dlatego krwawienie z nosa to dolegliwość bardzo powszechna. Dotyczy osób w różnym wieku, może mieć różne nasilenie i rozmaite przyczyny: wysuszenie błony śluzowej nosa, alergia, katar, urazy mechaniczne, wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia krzepliwości krwi, brak niektórych witamin. Częstych i obfitych krwotoków nie należy lekceważyć, ponieważ mogą być objawem poważnej choroby. W takim przypadku należy jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą. Niewielkie krwawienia, których przyczyną jest wysuszenie błony śluzowej nosa lub przeziębienie można łatwo zatrzymać domowymi sposobami. Oto kilka z nich:
krwawienie z nosa

5 domowych sposobów na krwawienie z nosa

Krwotoki i Krwawienia
Krwawienie z nosa to częsta, lecz nie poważna przypadłość. Krwawienie następuje, gdy setki drobnych naczyń krwionośnych wewnątrz nosa zostaną pobudzone, wypychając z nich krew. Zwykle takie krwawienie trwają przez kilka sekund do maksymalnie 10 minut. Wydawać się może, że podczas krwawienia tracimy dużo krwi, w rzeczywistości jest to niewielka ilość. Krwawienia z nosa można łatwo zatamować stosując domowe środki, chyba że są skutkiem poważniejszych przyczyn. Oto kilka sposobów na zatamowanie krwawienia z nosa.
krwaw

6 technik, które pomogą szybko zatrzymać krwawienie z nosa

Kontuzje Sportowe
Krwawienie z nosa to dość powszechne zjawisko. Krew z nosa może się puścić, zarówno dzieciom jak i dorosłym z różnych powodów. Może to być wynik urazu nosa, alergia, przeziębienie. Krwawienie z nosa nie powinno być zjawiskiem niepokojącym. Karetkę powinno się wzywać, gdy krwawieniu towarzyszy duszność, zaburzenia rytmu serca, zawroty głowy, bóle głowy i utrata przytomności. W pozostałych przypadkach zastosuj jedną z technik, które szybko zatrzymają krwawienie z nosa.
krwawienie z nosa u dzieci

Jak naturalnym sposobem zatrzymać krwawienie z nosa u dzieci?

Krwotoki i Krwawienia
Krwawienie z nosa jest częstym problemem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jest to zazwyczaj spowodowane niewielkimi obrażeniami nosa, nadmiernym dmuchaniem nosa, długotrwałym narażeniem organizmu na działanie ciepła albo dłubanie w nosie, które najczęściej dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym. Choć samo krwawienie może być bardzo przerażające, to bardzo rzadko się zdarza, aby krwawienie z nosa było groźne dla życia. W rzeczywistości, najczęściej krwawienie można zatrzymać w domu za pomocą kilku naturalnych sposobów.