Tag: Ból pleców

ból kręgosłupa

Jak pozbyć się bólu kręgosłupa?

Bóle Pleców

Większości z nas raz na jakiś czas dokucza ból kręgosłupa. Odczuwamy przeszywający ból w dolnej części pleców. Jeśli nieraz budzisz się z bólem kręgosłupa, który nasila się podczas wykonywania codziennych czynności, przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą ci go uśmierzyć.

 

Ból kręgosłupa wiąże się z ciężkim promieniowaniem wzdłuż całej powierzchni pleców, co sprawia, że często nie możemy się poruszać lub mamy z tym problemy. Nasze mięśnie nie są rozciągnięte, są podatne na skurcz i wywierają nacisk na tkanki nerwowe odpowiadające za uczucie bólu.

 

Najlepszą metodą na pozbycie się bólu pleców jest praca nad rozciągnięciem i poprawą elastyczności mięśni. Dzięki drobnym ćwiczeniom i masażom zapewnisz sobie szybki powrót do zdrowia i pozbędziesz się bólu. Wystarczy poświęcić 5 - 10 minut na ćwiczenia, które możesz wykonać nawet nie wstając z łóżka. Dlatego nie zapomnij się zawsze trochę porozciągać po przebudzeniu. Wykonanie kilku porannych ćwiczeń rozciągających, sprawi, że mięśnie pleców staną się bardziej elastyczne. Twój kręgosłup będzie wówczas w mniejszym stopniu narażony na urazy związane z wykonywaniem czynności w życiu codziennym.

 

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak radzić sobie z bólem kręgosłupa w sposób naturalny. Pamiętaj jednak, że przed przystąpieniem do rutynowych ćwiczeń powinieneś zasięgnąć opinii lekarza lub specjalisty.

rozciąganie przy biurku

Jak unikać bólu kręgosłupa pracując przy komputerze?

Przetrwanie w Pracy
Praca przy komputerze jest coraz bardziej popularna. Firmy się komputeryzują, my sami w domach też siedzimy często przed komputerem i załatwiamy różne sprawy lub po prostu serfujemy po internecie. Jak zatem przy takim trybie życia dbać o kręgosłup? Przecież jemu nie służy siedzący tryb życia, nie mówiąc już o garbieniu się. Poniższe ćwiczenia – pod warunkiem, że będą wykonywane systematycznie, pomogą Ci zwalczyć ból kręgosłupa. Wystarczy kilka minut przerwy w pracy na wykonanie tych prostych ćwiczeń, a efekty dadzą o sobie znać.
ćwiczenia na kręgosłup

Ćwiczenia na bóle kręgosłupa·

Ćwiczenia
Może wydaje ci się, że na ból kręgosłupa najlepszy jest odpoczynek. Nic bardziej mylnego, ruch to jedyny skuteczny środek. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pomogą wzmocnić mięśnie pleców, brzucha i nóg. Mięśnie te będą w stanie lepiej podtrzymywać twój kręgosłup, co złagodzi ból. Przed przystąpieniem do któregokolwiek z opisanych poniżej ćwiczeń, skonsultuj się z lekarzem. W zależności od przyczyny bólu kręgosłupa, niektóre z nich mogą nie być dla ciebie korzystne. Poniżej dowiesz się jakie ćwiczenia pomogą złagodzić ból kręgosłupa, a jakich należy unikać.
ból pleców w pracy

Jak uniknąć bólu pleców w pracy siedzącej?

Przetrwanie w Pracy
Ból pleców jest bardzo powszechny w dzisiejszym świecie. Nie cierpią już na niego tylko osoby starsze, ale również i młode, w tym dzieci. Spowodowane jest to powszechnością komputerów. Dzieciaki, nie dość, że siedzą w szkole to popołudnia spędzają również na siedząco, tylko przed komputerami. Nasza praca też coraz częściej ma charakter siedzący, przed komputerami właśnie, jako, że w związku z rozwojem komputeryzacji powstały nowe zawody, które ściśle związane są z pracą przy komputerze. Wszystko to powoduje brak ruchu, a brak ruchu prowadzi to bólu pleców i kręgosłupa. Jak uniknąć bólu pleców w pracy dowiesz się z poniższego artykułu.
rozciąganie w pracy

Jak się rozciągać w pracy siedzącej?

Rozciąganie
Długie godziny spędzone przed komputerem, za biurkiem, w kasie czy w okienku bankowym na pewno nam nie służą. Niestety, jeśli taką mamy pracę nie mamy wyjścia jak tylko zmienić pracę, lub zacząć ćwiczyć poza pracą, a w pracy się rozciągać. Zastane mięśnie nie będą dobrze funkcjonowały, a długo zaniedbywane mogą być bardzo słabe. Musisz zdać sobie z tego sprawę i wziąć się za siebie. Pięć czy dziesięć minut w pracy wykorzystane na rozciąganie się nie tylko zadba o Twoje mięśnie, ale i o dobre samopoczucie. A wiadomo, dobry pracownik to zadowolony i zdrowy pracownik. Nie zapomnij jednak, że samo rozciąganie nie wystarczy. Podejmij jakąś aktywność fizyczną po godzinach pracy. To bardzo ważne dla Twojego zdrowia.
Ból pleców

Sposoby na bóle pleców

Bóle Pleców
W pewnym momencie życia prawie każdy cierpi na różnego rodzaju bóle pleców jednak najczęściej pojawiają się one w wieku od 30 do 50 lat. Jednak nie ważne kiedy się pojawiają czy co je powoduje, najważniejsze jest to, że bóle te bywają bardzo nasilone i trzeba sobie jakoś z nimi poradzić. Dobrą wiadomością jest, że są rzeczy, które można zrobić aby zapobiec bólom pleców i utrzymać kręgosłup w dobrej kondycji.
sól do kąpieli na bóle mięśni i pleców

Jak zrobić sól do kąpieli na bóle mięśni i pleców?

Bóle Pleców
Tradycyjnie na bóle mięśni (w tym bóle pleców) stosuje się kąpiele w soli Epsom. Zawarty w niej siarczan magnezu jest łatwo absorbowany przez skórę i szybko zmniejsza stan zapalny. Możesz po prostu wsypać do wanny porcję tej soli lub dodać do niej kilka olejków eterycznych, by osiągnąć jeszcze mocniejszy efekt rozluźniający mięśnie i uwalniający od bólu. Przepis na skuteczną, „podrasowaną” sól do kąpieli znajdziesz poniżej.

5 sposobów na ból pleców·

Bóle Pleców
Bóle pleców, to ciężka i bardzo dająca się we znaki dolegliwość, która znacznie utrudnia nam wykonywanie codziennych czynności. Wynika ona najczęściej z przeciążenia, kiedy to dźwigamy na plecach ciężkie rzeczy lub pracujemy ciągle w schylonej pozycji np. podczas zbierania truskawek latem. Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych sposobów na pokonanie bólu pleców.
ból nerek

Jak odróżnić ból nerek od bólu pleców?

Bóle Pleców
Ból pleców i ból nerek dają bardzo podobne objawy, choć różnią się między sobą, jeśli chodzi o przyczynę i sposób leczenia. W przypadku pierwszego wystarczy zazwyczaj zestaw ćwiczeń, drugi natomiast może wskazywać na kamienie nerkowe lub infekcję nerek. Niezależnie od rodzaju bólu, nie unikniesz wizyty u lekarza. Istnieje jednak 10 cech, które pozwolą ci samodzielnie odróżnić jeden rodzaj bólu od drugiego. Sprawdź na co zwrócić uwagę.
korzonki

Jakie są objawy zapalenia korzonków?

Kości, Stawy i Mięśnie
Jedną z najbardziej uciążliwych dolegliwości, jeśli chodzi o bóle pleców, jest zapalenie korzonków, czyli włókien nerwowych odchodzących od rdzenia kręgowego po jego obu stronach. Korzonki są bardzo wrażliwe na wszelkie zmiany stanu zdrowia zarówno samego kręgosłupa, jak i otaczających go mięśni. Nawet niewielki ucisk na nerwy może spowodować przeszywający, ostry ból uniemożliwiający poruszanie się. Aby poczuć ulgę i zapobiec kolejnym atakom, warto umieć w porę rozpoznać przyczynę dolegliwości i pamiętać o kilku prostych zasadach.