Tag: Odstawienie butelki

Jak odzwyczaić dziecko od butelki?

Jak odzwyczaić dziecko od butelki?

Zachowanie się Dziecka
Twoje dziecko nadal pije z butelki wszystkie płyny? Nie możesz zdecydować się na krok ostatecznego usunięcia jej z użycia? Jest to trudne z różnych powodów, czasem jesteśmy wygodni, bo z butelką dziecko się uspokaja, bo nie musimy pilnować go czy aby nie rozlało płynu. Chciałabyś, aby dziecko samo zdecydowało, że już nie będzie piło z butelki? Jeśli tak, to musisz mu jednak pomóc. Poniżej znajdziesz kilka porad jak odzwyczaić dziecko od butelki w sposób "bezbolesny".
karmienie piersią

Jak odstawić roczne lub dwuletnie dziecko od karmienia piersią?

Zachowanie się Dziecka
Nagłe odstawienie rocznego i starszego dziecka od piersi nie jest już tak fizycznie niewygodne dla matki jak we wcześniejszym okresie jego życia. Dziecko w tym czasie powinno jeść już większość stałych pokarmów i produkcja mleka jest już znacznie mniejsza. W związku z tym unikniesz przepełnionych i boleśnie nabrzmiałych piersi i dyskomfortu z tym związanego. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zakończyć laktację w "bezbolesny" sposób dla dziecka i matki.
Dziecko pijące z butelki

Jak odstawić dziecko od butelki?

Żywienie Niemowlaka
Butelka ze smoczkiem jest dla maluszka prawdziwą miłością, gwarantuje pełny brzuszek, a tym samym dobre samopoczucie oraz czas na karmienie, który spędza się blisko mamy. Specjaliści sugerują jednak aby dziecko między 12 a 18 miesiącem życia, umiało już pić z kubeczka i oduczyło się korzystania z butelki, ponieważ wraz z wiekiem coraz trudniej będzie wyplenić nawyki z okresu niemowlęcego. Dla wielu rodziców oznacza to prawdziwą batalię, płacz i niezadowolenie, istnieje jednak kilka sposobów, które ułatwią nam ten okres.
dziecko pijące z kubeczka

Jak odzwyczaić dziecko od picia mleka z butelki?

Karmienie butelką
Im wcześniej zaczniemy odzwyczajać od niej malucha i przekonywać go do niekapka, tym szybciej odniesiemy sukces. Podpowiadamy, jak to zrobić. Picie przez smoczek kojarzy się niemowlakowi z bezpieczeństwem wynikającym z bliskości mamy. Dlatego niektóre maluchy nie chcą rozstać się z butelką. Dla nas mam taki sposób karmienia czasem też jest wygodny, dlatego zwykle nie spieszy nam się, by uczyć malca pić z kubeczka. Tymczasem dla dziecka długotrwałe korzystanie z butelki nie jest ani zdrowe, ani dobre. Nie da się ukryć, że maluchy, które zbyt długo piją z butelki, są bardziej narażone na próchnicę butelkową. Poza tym długotrwałe ssanie smoczka sprzyja powstawaniu wad zgryzu, a w konsekwencji i wymowy. Jeśli chcemy uchronić brzdąca przed takimi problemami, warto nie zwlekać z pożegnaniem butelki. Najlepiej zrobić to powoli, stopniowo i krok po kroku. Oto łatwy plan.


Podobne porady

dziecko pijące z kubka

Jak nauczyć dziecko pić z kubka?

Odżywianie Dziecka
Dziecko polega na butelce do karmienia w przypadku przyjmowania pokarmów, które w okresie niemowlęcym stanowią głównie mleko i woda. Kiedy dziecko jest już troszkę starsze, poczynając od pierwszego roku życia będzie musiało doświadczyć kilku zmian, a wśród nich przejścia z butelki na szklankę lub kubek. Przejście z butelki na kubek wymaga czasu. Dziecko zostało przyzwyczajone do ssania smoczka i nie będzie mu łatwo od razu przestawić się na picie ze szklanki lub kubeczka. Oto jak ułatwić dziecku tą zmianę.
karmienie piersią

Jak odstawić dziecko od karmienia piersią?

Karmienie piersią
Karmienie malucha piersią jest najlepszą metodą na zapewnienie noworodkowi wszystkiego, czego potrzeba mu w tym okresie życia. Jednak niektóre kobiety popadają w prawdziwą rozpacz z powodu braku pokarmu lub karmią dziecko tak długo, że staje się to już co najmniej dziwnie. Pamiętajmy że poród, oraz karmienie są sprawą natury i ona sama daje znaki co i kiedy powinno nastąpić.
dziecko karmione piersią

Jak odstawić roczne dziecko od karmienia piersią?

Karmienie piersią
Twoja pociecha niedługo skończy rok, a ty wracasz do pracy? Zanim to nastąpi, chciałabyś odstawić ją od piersi? Niemowlaki są z reguły bardzo związane ze swoimi mamami. Nic zatem dziwnego, że obawiasz się, że pożegnanie z piersią może być dla was obu dosyć trudne. Wprawdzie zauważyłaś ostatnio, że szkrab coraz krócej ssie, wierci się i bardziej niż jedzeniem jest zainteresowany tym, co się dzieje wokół, ale samo myślenie o zakończeniu karmienia jest z pewnością dla ciebie bardzo stresujące. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, koniecznie przeczytaj ten krótki artykuł.
cukier odstawianie

Jak stopniowo odstawić cukier?

Zdrowa Dieta
Cukier w dowolnej formie nie jest dobry dla organizmu ludzkiego. Nie ma znaczenia czy używasz białego, brązowego lub trzcinowego, jego stosowanie zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy i otyłości. Nie musisz sięgać po drastyczne sposoby, aby oczyścić organizm z cukru. Sprawdź tych kilka porad, a wkrótce odczujesz pierwsze zmiany.