Tag: Cukrzyca badania

Cukrzyca

Powikłania cukrzycowe - jak ich unikać?·

Cukrzyca
Poprzez przestrzeganie zaleceń lekarza dotyczących odżywiania, ćwiczeń fizycznych oraz przyjmowania leków można zapobiec powikłaniom cukrzycowym, które mogą spowodować uszkodzenie wzroku, nerek czy naczyń krwionośnych.
krzywa cukrowa

Jak się bada krzywą cukrową?

Cukrzyca
Krzywa cukrowa (krzywa glikemiczna) jest badaniem, które zaleca się, gdy poziom cukru we krwi na czczo jest w normie lub przekracza górny zakres normy, ale nie osiąga jeszcze wartości pozwalających rozpoznać cukrzycę. Na czym dokładnie polega to badanie? Jak należy się do niego przygotować?
Leczenie cukrzycy

Zaskakująca lista produktów, które pomagają w walce z cukrzycą

Cukrzyca
Z cukrzycą boryka się coraz więcej osób. Można zaryzykować nawet stwierdzenie, że jest to choroba cywilizacyjna. Często cukrzyca jest następstwem nadwagi, w którą sami się wpędzamy praktykując złe nawyki żywieniowe. Pęd życia, stres, brak wolnego czasu – to najczęstsze wymówki, które mają usprawiedliwić niewłaściwą dietę. A wystarczy odrobina chęci i świadomości, by niekorzystne dla organizmu przyzwyczajenia zastąpić zdrowymi praktykami i w ten prosty sposób znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę. Poniżej prezentujemy listę produktów, które korzystnie wpływają na organizm, a do tego łatwo dostępne i bez trudu można je wprowadzić do codziennej diety.

Siedem przypraw, które znormalizują poziom cukru we krwi

Cukrzyca
Cukrzyca jest chorobą autoimmunologiczną, która niszczy trzustkę i uniemożliwia produkcję insuliny. Przyczyny jej powstawania nie zostały do tej pory jednoznacznie wyjaśnione, a zasadniczą rolę w jej tworzeniu mają czynniki genetyczne oraz środowiskowe. Wysoki poziom cukru we krwi może powodować bóle głowy i niewyraźne widzenie, a długotrwałe komplikacje obejmują choroby nerek i serca. Istnieją domowe środki, pomagające regulować poziom cukru we krwi. Oto kilka przypraw, które są w stanie sprostać temu zadaniu:

Moringa - ziele, które niszczy raka i hamuje cukrzycę

Cukrzyca
Jeśli należysz do osób, którym zależy na utrzymaniu tak długo, jak tylko się da: sprawności, zdrowia, wolności od ciężkich chorób, energii i długowieczności, powinieneś dodać do swojej diety moringę. W tym artykule zostaną przedstawione zdrowotne właściwości tego mało znanego w Polsce zioła.

Moringa występuje głównie w Azji

Czy słyszałeś o niej kiedykolwiek ? Moringa Olejodajna jest rośliną powszechnie występującą na terenie Azji; stosowaną w medycynie od tysięcy lat. Jej gałązki przypominają trochę pałeczki do grania na perkusji. Moringa jest niebywale bogata w wiele witamin i minerałów. Potwierdza to wiele testów przeprowadzonych przez naukowców. Roślina jest ciągle badana i na światło dzienne wychodzi coraz więcej jej właściwości. Poniżej wymienionych zostało siedem powodów, dla których warto dodać zarówno liście jak i owoce tej rośliny do swojej standardowej diety.

Dlaczego nieleczona cukrzyca jest tak niebezpieczna?

Cukrzyca
Cukrzyca jest zaburzeniem charakteryzującym się wysokim poziomem cukru we krwi, które utrzymuje się przez długi okres.

"Cichy zabójca"

Jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób w ostatnim czasie. Według Światowej Organizacji Zdrowia, aż 387 milionów ludzi na świecie choruje na cukrzycę.

Glukoza: Rola i znaczenie

Glukoza jest głównym źródłem energii i jest wykorzystywana przez każdy żywy organizm. Kiedy jesz, twój system trawienny rozkłada pokarm na glukozę, dzięki czemu komórki mogą pozyskać z niej energię. Każda komórka w organizmie, każdego narządu, czy to mięśni, nerek czy mózgu, opiera się na energii pochodzącej z glukozy, dzięki której mogą wykonać swoje funkcje. Z glukozą wiąże się też ważny hormon. Insulina jest wydzielana przez trzustkę i reguluje prawidłowy poziom cukru. Istnieją dwa główne typy cukrzycy:

Zioła i przyprawy, które pomogą w walce z cukrzycą

Cukrzyca
Cukrzyca to schorzenie, które dotyka coraz większą liczbę osób na świecie w różnym wieku. Choroba ta polega na zaburzeniu metabolicznym, które wiąże się z podwyższonym poziomem glukozy we krwi, wynikającym w głównej mierze z defektu produkcji lub działania insuliny. Hiperglikemia, czyli podwyższony poziom glukozy we krwi, wiąże się niestety z ryzykiem uszkodzenia organów wewnętrznych oraz ich niewydolnością. Chodzi tu głównie o prawidłową pracę nerek i serca, jednak nieleczona cukrzyca powoduję również uszkodzenia nerwów oraz w dużej mierze naczyń krwionośnych. Ze względu na wiele czynników, takich jak przebieg choroby czy jej główna przyczyna, możemy rozróżnić cukrzycę typu 1. oraz typu 2. W przypadku osób u których zdiagnozowano zarówno cukrzycę typu 1. lub typu 2., bardzo ważne jest, aby utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Dla wielu osób jest to ciągła walka, ponieważ muszą sobie odmawiać wielu przyjemności wiążących się z jedzeniem danych produktów. Jednak tak długo, jak utrzymujemy prawidłowy poziom cukru we krwi, możemy czuć się w miarę spokojni, a pomogą nam w tym naturalne zioła i przyprawy, które zalecane są osobom z cukrzycą.