Tag: Pralka śmierdzi stęchlizną

Czyszczenie pralki

Jak czyścić pralkę?

Sprzątanie łazienki

Po pewnym czasie użytkowania pralka zaczyna zwykle nieprzyjemnie pachnieć. Aby zlikwidować przykry zapach unoszący się z bębna, należy ją porządnie wyczyścić. Jak? Dowiesz się tego poniżej.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2374777&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

pralka

Jak czyścić bęben pralki?

Pralki i suszarki
W miarę upływu czasu i użytkowania naszych pralek w rożnych jej częściach zaczynają osadzać się resztki proszków, płynów, brudów co powoduje, że w pralkach zaczyna tworzyć się pleśń, a nasze pranie nie pachnie już płynem czy proszkiem, ale tym, co się znajduje w pralce. Aby pozbyć się tego problemu wcale nie trzeba wymieniać pralki na nową. Wystarczy ją dokładnie wyczyścić, a potem odpowiednio o nią dbać. Są różne sposoby czyszczenia pralek i różne środki do tego przeznaczone. Proponuję jednak te domowe, łatwo dostępne. Coś, co na pewno masz w domu. A mianowicie ocet, wybielacz, woda i ściereczka. Te z pozoru niewinne przedmioty sprawią, że twoja pralka będzie znów prała jak nowa.
pranie pachnące stęchlizną

Jak usunąć zapach stęchlizny z prania?·

Pranie

Twoje pranie, mimo użycia dobrego proszku i płynu do płukania tkanin, pachnie stęchlizną? Może być tego kilka powodów. Poniżej poznasz te najczęściej spotykane oraz dowiesz się jak w prosty sposób pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu z ręczników i ubrań. Nie będziesz w tym celu potrzebować żadnych specjalistycznych detergentów. A dzięki wskazówkom zamieszczonym w kolejnych krokach uzyskasz informacje, które pomogą ci rozwiązać problem stęchlizny na dobre.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2374777&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

pralka

Ubrania po praniu brzydko pachną? Wyczyść pralkę!

Pranie
Jednym ze sprzętów, które na co dzień znacznie ułatwiają życie, ale bardzo lubią się psuć, jest pralka. Uszkodzenia mechaniczne i niewłaściwe użytkowanie to najczęstsza diagnoza, którą słyszą właściciele niesfornych maszyn. Niektóre awarie bezdyskusyjnie potrzebują ręki specjalisty. Kiedy jednak problem stanowi to, że pralka nie dopiera ubrań i te zamiast pachnieć świeżością mają brzydki zapach pleśni, możemy go rozwiązać samodzielnie.

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań?

Pranie
Nic tak nie psuje humoru ceniącej porządek pani domu jak dobywający się z szafy, czy bezpośrednio z bluzki, koszuli, czy sukienki zapach stęchlizny. Jak skutecznie się go pozbyć, żeby nie uszkodzić przy tym delikatnej tkaniny? Wystarczy przestrzegać kilku kluczowych zasad i sięgnąć po sprawdzone, babcine triki, zakładające użycie olejku sosnowego lub wykorzystanie spirytusu salicylowego do prasowania. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.