Tag: Pralka śmierdzi stęchlizną

Czyszczenie pralki

Jak czyścić pralkę?

Sprzątanie łazienki

Po pewnym czasie użytkowania pralka zaczyna zwykle nieprzyjemnie pachnieć. Aby zlikwidować przykry zapach unoszący się z bębna, należy ją porządnie wyczyścić. Jak? Dowiesz się tego poniżej.

pralka

Jak czyścić bęben pralki?

Pralki i suszarki
W miarę upływu czasu i użytkowania naszych pralek w rożnych jej częściach zaczynają osadzać się resztki proszków, płynów, brudów co powoduje, że w pralkach zaczyna tworzyć się pleśń, a nasze pranie nie pachnie już płynem czy proszkiem, ale tym, co się znajduje w pralce. Aby pozbyć się tego problemu wcale nie trzeba wymieniać pralki na nową. Wystarczy ją dokładnie wyczyścić, a potem odpowiednio o nią dbać. Są różne sposoby czyszczenia pralek i różne środki do tego przeznaczone. Proponuję jednak te domowe, łatwo dostępne. Coś, co na pewno masz w domu. A mianowicie ocet, wybielacz, woda i ściereczka. Te z pozoru niewinne przedmioty sprawią, że twoja pralka będzie znów prała jak nowa.
pranie pachnące stęchlizną

Jak usunąć zapach stęchlizny z prania?·

Pranie

Twoje pranie, mimo użycia dobrego proszku i płynu do płukania tkanin, pachnie stęchlizną? Może być tego kilka powodów. Poniżej poznasz te najczęściej spotykane oraz dowiesz się jak w prosty sposób pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu z ręczników i ubrań. Nie będziesz w tym celu potrzebować żadnych specjalistycznych detergentów. A dzięki wskazówkom zamieszczonym w kolejnych krokach uzyskasz informacje, które pomogą ci rozwiązać problem stęchlizny na dobre.

pralka

Ubrania po praniu brzydko pachną? Wyczyść pralkę!

Pranie

Jednym ze sprzętów, które na co dzień znacznie ułatwiają życie, ale bardzo lubią się psuć, jest pralka. Uszkodzenia mechaniczne i niewłaściwe użytkowanie to najczęstsza diagnoza, którą słyszą właściciele niesfornych maszyn. Niektóre awarie bezdyskusyjnie potrzebują ręki specjalisty. Kiedy jednak problem stanowi to, że pralka nie dopiera ubrań i te zamiast pachnieć świeżością mają brzydki zapach pleśni, możemy go rozwiązać samodzielnie.

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań?

Pranie
Nic tak nie psuje humoru ceniącej porządek pani domu jak dobywający się z szafy, czy bezpośrednio z bluzki, koszuli, czy sukienki zapach stęchlizny. Jak skutecznie się go pozbyć, żeby nie uszkodzić przy tym delikatnej tkaniny? Wystarczy przestrzegać kilku kluczowych zasad i sięgnąć po sprawdzone, babcine triki, zakładające użycie olejku sosnowego lub wykorzystanie spirytusu salicylowego do prasowania. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.