Tag: Dieta a skóra

zdrowa i piękna kobieta

Co jeść, aby być piękną?

Diety
To co jemy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie, ale również na to, jak wyglądamy. Ważne jest, aby w naszej diecie znalazły się produkty, które będą dostarczać nam potrzebnych witamin i minerałów. Prawidłowo dobrana dieta powinna być zróżnicowana i dostarczać nam wszystkiego po trochę. Co zatem jeść, by przyniosło nam to korzyści nie tylko zdrowotne, ale również odbiło się na plus na naszej urodzie? Odpowiedź poniżej.
Zdrowa, piękna skóra

12 produktów dla zdrowej skóry

Pielęgnacja skóry
Czy patrząc na reklamy zastanawiasz się, czy twoja skóra też może wyglądać tak nieskazitelnie? Zdrowa skóra ma naturalny blask i wygląda ładnie. Wydawanie pieniędzy na zabiegi pielęgnacyjne w SPA czy używanie kremów przeciwzmarszczkowych każdego wieczoru, nie sprawi, że twoja skóra będzie zdrowa i promienna, ponieważ sekret leży w twojej diecie. Badania znalazły powiązanie między niektórymi składnikami odżywczymi, a blaskiem skóry, zmniejszeniem się ilości zmarszczek i zapobieganiem trądzikowi. Uważa się, że niektóre produkty spożywcze zawierają składnik odżywcze, które sprawiają, że skóra wygląda młodo. Oto niektóre z tych produktów:

Pięć faktów świadczących o tym, że masz niedobory białka

Zdrowa Dieta
Białka stanowią kluczowy element dla podtrzymywania działania praktycznie wszystkich czynności i procesów w naszym organizmie. Można wręcz powiedzieć, że są rodzajem „robotników”, którzy pracują nad podtrzymaniem funkcji życiowych. Utrzymują nas w formie i dają energię do działania. Niektóre dostarczają tlen do krwi, inne uczestniczą w produkcji hormonów czy są budulcem komórek. Bez białek nasz organizm jest po prostu wybrakowany, dlatego powinniśmy uważać na symptomy świadczące o jego niedoborze. Jeżeli więc zauważysz któreś z wymienionych poniżej objawów, powinieneś urozmaicić lub zmienić swoją dietę.


Podobne porady

5 niebezpiecznych skutków spożywania zbyt dużej ilości białka

Dieta Proteinowa
Białko sprawia, że twoje mięśnie są szczęśliwe, twój żołądek nie domaga się jedzenia godzinę po posiłku, a twój metabolizm nie pędzi jak szalony. Ale podobnie jak z innymi rzeczami, również z białkiem nie należy przesadzać. Poniżej opisano pięć dziwnych skutków spożywania zbyt dużej ilości białka.
13 sposobów na które niszczysz swój organizm jedząc zbyt dużo białka

13 sposobów, na które niszczysz swój organizm jedząc zbyt dużo białka

Odżywianie
Białka odgrywają kluczową rolę we wszystkich procesach wzrostu ciała od rozwoju komórkowych organelli aż po regeneracje wątroby. Pomimo ich kluczowej roli we wszystkich istotnych procesach życiowych, bardzo ważna jest czujność w ich konsumpcji. Ilość spożywanego białka powinna być zależna od wieku, masy ciała i poziomu aktywności fizycznej. Generalnie uznaje się, by nie dostarczać organizmowi białka w ilościach większych niż 30% zalecanego dziennego spożycia. Podane poniżej sposoby pokazują, w jaki sposób spożycie białka jest szkodliwe dla zdrowia i jak jego jedzenie może zaszkodzić twojemu organizmowi.