Tag: Powody zapalenia spojówek

zapalenie spojówek

Jak zapobiegać zapaleniu spojówek?

Oczy i Wzrok
Zapalenie spojówek dopada nas zazwyczaj nagle i bez ostrzeżenia. Nie jest bardzo groźne dla naszego zdrowia, ale powoduje duży dyskomfort, swędzenie, łzawienie, czasami zaburzenia ostrości widzenia. Nie da się spokojnie siedzieć i czekać, aż samo przejdzie. Trzeba udać się do okulisty. Ale jak dobrze nam wszystkim wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli więc zastosujesz się do poniższych wskazówek, możesz uniknąć niespodziewanego zapalenia.


Podobne porady

problemy żołądkowe

Jak zapobiegać zapaleniu śluzówki żołądka?

Choroby Układu Pokarmowego
Jest to choroba powodująca marszczenie się, puchnięcie oraz zaczerwienienie błony śluzowej żołądka. Jego mięśnie kurczą się, a wzmożona produkcja kwasów żołądkowych często wywołuje zgagę. Nagły atak choroby poprzedza silne uczucie nudności. Spożycie posiłku wywołuje wymioty oraz piekący ból w okolicy przepony. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak leczyć oraz zapobiegać zapaleniu śluzówki żołądka.
basen

Jak zapobiec zapaleniu ucha po basenie?

Uszy i Słyszenie
Plaża, słońce, kąpiele w wodzie – brzmi jak scenariusz idealnych wakacji. I pewnie byłyby idealne, gdyby planów nie zepsuło atakujące znienacka zapalenie ucha. Jest ono skutkiem infekcji (czasem grzybiczej, ale częściej bakteryjnej) powstałej na skutek kąpieli w morzu lub basenie. Woda może wówczas wymyć z ucha pełniącą funkcje ochronne woskowinę, a sama zgromadzić się w kanale słuchowym tworząc ciepłe, wilgotne środowisko - idealne do rozwoju bakterii. Wywołane w ten sposób zapalenie ucha dotyka zazwyczaj tylko ucha zewnętrznego. Jego objawami jest z początku swędzenie i mrowienie w uchu. Towarzyszy temu niewielki lub bardziej nasilony ból. W takim przypadku warto skorzystać z domowych sposobów, które pomogą zwalczyć infekcję. Jeśli jednak prócz bólu pojawia się wydzielina z ucha lub problemy ze słuchem (wynikające z opuchlizny kanału słuchowego), należy natychmiast udać się do lekarza. Poniżej dowiesz się jak zapobiegać zapaleniu ucha po kąpieli oraz co robić, gdy infekcja mimo to się pojawi.
szczepionki

Jakie szczepienia zrobić przed wyjazdem?

Zdrowie Kobiety
Podczas letnich miesięcy wielu z nas prowadzi bardziej intensywny tryb życia niż zwykle: więcej się ruszamy, korzystamy z kąpieli, jemy poza domem. To sprawia, że jesteśmy bardziej narażeni na nieprzewidziane sytuacje: atak kleszczy, skaleczenia, zatrucia pokarmowe itp. Warto więc rozważyć szczepienia, które zabezpieczą nas przed następstwami tych zdarzeń – niebezpiecznymi chorobami. Nawet jeśli przegapiliśmy zalecany termin szczepień, nie wszystko stracone. Możemy skorzystać z tzw. przyspieszonego schematu, który pozwala uodpornić się na zachorowania w krótszym czasie. Warto o tym pamiętać szczególnie, gdy planujemy wyjazd, także zagranicę.
jedzenie brokuła

Jaka dieta przy atopowym zapaleniu skóry?

Skóra
Masz skórę alergiczną, skłonną do wysuszenia i podrażnień? Po pierwsze – pij dużo płynów, najlepiej niegazowaną wodę na zmianę z zieloną herbatą. Pamiętaj też o dostarczaniu organizmowi witaminy E i kwasów omega-3, ważnych dla prawidłowego nawilżenia skóry. Potrzebujesz też witamin C i A oraz tych z grupy B. Dobroczynne dla skóry atopowej działanie mają roślinne flawonoidy, zawarte głównie w ciemnych owocach jagodowych.
zapalenie wątroby

7 domowych leków pomocnych w zapaleniu wątroby

Ziołolecznictwo
Stan zapalny wątroby może prowadzić do wielu poważnych objawów takich jak zapalenie stawów, dreszcze, depresja, zawroty głowy, gorączka, grypa, niepokój i krwawienie. Mimo, że istnieje szczepionka przeciwko tej chorobie, może ona wciąż stanowić duże zagrożenie dla życia pacjentów. W przypadku niewłaściwego lub zbyt późno rozpoczętego leczenia zapalenia wątroby może skończyć się śmiercią. Leczenie medyczne jest niezwykle ważne jednak oprócz niego można również stosować domowe sposoby, które mają na celu szybsze dojście do zdrowia pacjenta. Kilka z nich przedstawiamy w niniejszym artykule.
nasiona kuminu zatoki

5 zastosowań nasion kminu (kuminu) rzymskiego w zapaleniu zatok

Bóle Głowy
Czy kiedykolwiek doświadczyłaś dokuczliwego bólu? Zapewne jesteś jednym z tych, którzy cierpią z powodu infekcji zatok. Zapaleniu zatok najczęściej towarzyszy silny ból głowy, który nasila się wraz z poruszaniem głową. Chociaż istnieje wiele antybiotyków, które potrafią rozwiązać ten problem, istnieją również naturalne sposoby na zmniejszenie stanu zapalnego. Nasiona kuminu są tym naturalnym źródłem, które poradzi sobie z zapaleniem zatok. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak go stosować.

Produkty, które można jeść po operacji ominięcia jelitowo-żołądkowego

Choroby Układu Pokarmowego
Dla osób, które cierpią na nadwagę, stracenie zbędnych kilogramów i przejście na zdrowy tryb życia, stanowi solidne wyzwanie. Niektórzy z nich są tak zdesperowani, że decydują się na operację ominięcia jelitowo-żołądkowego. Miej jednak na uwadze, że ta operacja nie jest rozwiązaniem problemów z otyłością, a tylko wskazaniem odpowiedniej drogi. Kluczem jest to, aby zrozumieć, jak działa to narzędzie. Po operacji musisz stale monitorować swój stan zdrowia i uważać na wiele rzeczy. Należy także pilnować zaleceń żywieniowych. Poniżej znajduje się lista dziesięciu produktów, po które możesz sięgać.