Tag: Minimalizm w mieszkaniu

Styl minimalistyczny

Jak urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym?

Style aranżacji
Kluczem do stylu minimalistycznego jest pozbycie się z widoku wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Powinno być ich możliwie jak najmniej, aby nie wprowadzały chaosu i zamieszania. Przykładowo, na podłodze w jadalni powinno znajdować się tylko kilka najważniejszych mebli a mianowicie stół (niezastawiony) i krzesła. W kuchni mogą to być szafki na których znajdują się: toster, mikrofalówka czy ekspres do kawy. Czy takie mieszkanie w stylu minimalistycznym jest pozbawione życia i radości? Niektórzy tak uważają, jednak właściciele takich mieszkań czują satysfakcję rozglądając się po niezabałaganionych pomieszczeniach. Mieszkania takie działają uspokajająco i są po prostu ładne. Jak je urządzić?
styl minimalistyczny

Jak wygląda styl minimalistyczny?

Style aranżacji
Mieszkanie w stylu minimalistycznym jest czyste, niezagracone i przestronne. Poza ładnym wyglądem mieszkanie takie działa uspokajająco na nerwy wyciszając umysł i jest proste do sprzątania. To, jak dokładnie wygląda styl minimalistyczny, zależy od gustu właściciela i tego w jakim stopniu lubi minimalizm. Są jednak pewne podstawowe cechy, które opisują ten styl a mianowicie:

Jak stać się minimalistką?

Pomysły na Czas Wolny
Twoja szafa pęka w szwach z powodu ilości ubrań, a Ty bez przerwy narzekasz, że nie masz co na siebie włożyć? Półka w łazience jest zagracona kosmetykami, ale Ty koniecznie musisz kupić kolejny balsam, ponieważ akurat jest w promocji. Naucz się bycia minimalistką, wtedy zrozumiesz, że więcej nie oznacza lepiej!

Jak urządzić pokój dla faceta w kilka dni?

Aranżacja wnętrz
Faceci nie przywiązują dużej wagi do wystroju wnętrz. Większość studenckich pokoi przypomina prawdziwe pole bitwy i nigdy nie wiesz co czai się pod stertą ubrań. Brak umeblowania w takim pomieszczeniu to standard, normalną kolej rzeczy stanowi ogrom przedmiotów na podłodze, które dumnie pełnią rolę szafy. Facetom to nie przeszkadza i powtarzają nam, że dobrze jest jak jest, ale chyba każdy z nas chce mieć miejsce, do którego z chęcią będzie wracał. Oto kilka wskazówek, które pomogą wam urządzić pokój młodego, zapracowanego mężczyzny w zaledwie 10 dni.