Tag: Co jeść aby schudnąć

Kobieta jedząca sałatki

Jak jeść i chudnąć?

Zdrowe Odżywianie
Czy wiesz, że możesz dużo jeść i ciągle chudnąć? Brzmi zbyt pięknie, aby było prawdziwe? Poniżej znajdziesz kilka sposobów, aby chudnąć jedząc.
odchudzanie

Produkty, które wspomagają odchudzanie

Odchudzanie
Wielce prawdopodobne jest, że kiedy spojrzysz na tę listę, pomyślisz: „Nie, to niemożliwe! Czerwone wino i jajka pomagają w odchudzaniu?” Chociaż wydaje się to niemożliwe, to jest to prawda poparta medycznymi faktami. Prezentowane poniżej produkty zawierają składniki, które przyspieszają przemianę materii, a przez to są doskonałym sprzymierzeńcem osób, które rozpoczynają walkę ze zbędnymi kilogramami. Oczywiście pod warunkiem, że wprowadzimy je do naszej diety z rozwagą, w niewielkich ilościach. Nie mogą one bowiem stanowić samodzielnej diety, mają ją jedynie wspomóc.
utrata wagi

Jak schudnąć stosując suszone figi i ocet jabłkowy?

Odchudzanie
Złe nawyki żywieniowe, tryb pracy i brak aktywności fizycznej to najczęstsze przyczyny zwiększenia ilości tkanki tłuszczowej. Nieatrakcyjny wygląd powoduje nie tylko pogorszenie stanu zdrowia, lecz także wpływa na samopoczucie i samoocenę. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj środek na utratę wagi.
odchudzanie

Czynniki, które pomogą zrzucić zbędne kilogramy

Odchudzanie
Zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest ważne ze względów wizualnych, a zdrowotnych. Jeżeli cierpisz z powodu nadwagi, to prawdopodobieństwo wystąpienia u ciebie cukrzycy, nadciśnienia czy podwyższonego poziomu cholesterolu jest wyższe, niż u osób z prawidłową wagą. Jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, to musisz wiedzieć, że nie wszystko zależy od tego co i ile zjadasz. Istnieje kilka prostych czynników, które w połączeniu ze zdrową dieta pomogą zrzucić zbędne kilogramy.

Makaron Shirataki: Cenny składnik diet

Przepisy niskokaloryczne
Japoński makaron Shirataki nie zawiera cukru ani tłuszczu, jest za to źródłem cennego błonnika. W 97% składa się z wody i nie ma żadnego smaku, ale idealnie pochłania smak i aromat dodawanego do niego sosu lub innych produktów pokarmowych. W 100 g znajdziemy zaledwie kilka kalorii. Właśnie dlatego Shirataki jest hitem wśród osób na diecie oraz tych zmagających się z ciężkimi chorobami, na przykład cukrzycą. Co zawiera ten orientalny makaron i jak wpływa na nasze zdrowie? Gdzie go kupić i jak przyrządzać?

Dieta pudełkowa: Zalety i wady

Zdrowe Odżywianie
Pozbycie się nadprogramowych kilogramów nie jest łatwym zadaniem – wymaga poświęceń i znajomości zasad zdrowego odżywania. Dlatego coraz więcej osób korzysta z fachowych porad dietetyków, którzy podpowiadają, jak idealnie zbilansować posiłki i schudnąć bez efektu jo-jo. Kluczowe jest regularne spożywanie posiłków dostarczających odpowiednią liczbę kalorii oraz wartości odżywczych. I choć z czasem przeliczanie plasterków wędliny czy porcji ryżu na kalorie staje się coraz łatwiejsze, to codzienne przygotowywanie posiłków zajmuje sporo czasu i wymaga cierpliwości. Dlatego rekordy popularności biją tzw. diety pudełkowe, czyli dietetyczny catering. Specjalne firmy dostarczają klientom do domu lub pracy zbilansowane posiłki na cały dzień, dzięki którym odchudzanie ma być prostsze i efektywniejsze. Czy jednak dieta pudełkowa jest zdrowa i bezpieczna? Jakie są jej największe zalety i wady?

Dieta CRAM: Sposób na płaski brzuch

Odchudzanie
Dieta CRAM to jedna z bardziej popularnych w ostatnim czasie diet. W stosunkowo szybkim czasie pozwala zrzucić zbędne kilogramy, a jednocześnie wspomóc organizm w oczyszczaniu z toksyn. Zwolennicy diety CRAM podkreślają, że dzięki jej stosowaniu lepiej się czują, mają więcej energii, a w dodatku mogą cieszyć się płaskim brzuchem. Czy dieta CRAM rzeczywiście jest skuteczna i jakie są jej efekty?

Witarianizm: Wady i zalety

Diety i Powrót Do Figury
Witarianizm nazywany jest najsurowszą dietą świata. Nie chodzi tylko o restrykcyjne zasady, a sposób przygotowywania posiłków. Ten styl żywienia zakłada bowiem spożywanie jedynie surowych i nieprzetworzonych produktów. Witarianizm nie wyklucza mięsa, ale większość przestrzegających go osób rezygnuje z niego ze względów bezpieczeństwa. Jedzenie żywności nieprzetworzonej odnosi się do pierwotnego sposobu życia ludzi, w którym produkty (w szczególności warzywa) nie tracą cennych składników odżywczych. Pośród wielu zalet tej diety (obniżenie cholesterolu, profilaktyka cukrzycy i otyłości) kryją się jednak zagrożenia. Czy witarianizm jest zdrowy? Jakie korzyści daje organizmowi? Dlaczego może być niebezpieczny?

Dieta Szangri-La: Wady i zalety

Zdrowe Odżywianie
Hasło diety Szangri-La to: „jedz wszystko, nie głoduj, chudnij!”. Sekretem tego sposobu odżywiania się jest poskromienie apetytu i ciągłej chęci jedzenia. Nie ma produktów zakazanych, nie trzeba liczyć kalorii ani odmawiać sobie posiłków. Kluczem do sukcesu jest jedynie hamowanie apetytu za pomocą… cukru lub oliwy. Na czym polega dieta Szangri-La i jakie daje efekty? Czy jest zdrowa dla organizmu?

Co jeść i pić, aby podkręcić metabolizm?

Odchudzanie
Szczupła sylwetka wymaga - często niemałego - wysiłku. Jeśli chcemy zgubić zbędne kilogramy, nie unikniemy odpowiednich ćwiczeń fizycznych oraz zbilansowanej diety. Aby efekt był widoczny, musimy również pamiętać o śnie oraz o solidnej dawce witamin. Oczywiście, kluczową rolę odgrywa silna wola, która pomaga nam pokonać wiele pokus niweczących wysiłki. Poza tym popełniamy mnóstwo błędów i wykluczamy z diety produkty, które świetnie podkręcają metabolizm. Co jeść i pić, żeby szybko schudnąć? Podpowiadamy.