Tag: Rzucanie palenia zalety

Palenie papierosów

Skutki palenia papierosów

Palenie Tytoniu
Papierosy wpływają na twój organizm na wiele różnych sposobów - od problemów w łóżku do kłopotów ze wzrokiem. Dodaj poniższe skutki palenia do swojej listy powodów dla których należy w końcu rzucić to świństwo.

4 plusy rzucenia palenia

Palenie Tytoniu
Papierosowy dymek sprawia, że czujesz się bardziej rozluźniona, a w rzeczywistości zaciska się na twojej szyi niczym boa dusiciel. Palenie jest nałogiem, z którym ciężko zerwać, zaczyna się niewinnie - kilka papierosów raz na jakiś czas. Tymczasem uruchamiasz machinę, którą ciężko później zatrzymać. Oczywiście rzucenie palenia ma znacznie więcej plusów niż 4 jednak, te są najbardziej odczuwalne w pierwszych miesiącach po zerwaniu z nałogiem.
płuca palacza

Naturalny sposób oczyszczenia płuc z nikotyny

Medycyna Niekonwencjonalna
Każdy palacz wie, że nikotyna i substancje smoliste zawarte w papierosach są niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia. Decyzję o rzuceniu palenia warto podjąć jak najszybciej, szczególnie dlatego, że proces oczyszczania organizmu z nikotyny i substancji smolistych jest długotrwały, a niektóre negatywne skutki działania tych substancji na płuca są nieodwracalne. Aby oczyścić płuca ze szkodliwych substancji zawartych w papierosach warto wypróbować skuteczny i łatwy w przygotowaniu domowy sposób:
rzucanie palenia

Jak rzucić palenie z pomocą sody oczyszczonej?

Medycyna Naturalna
Jak wiadomo palenie jest niebezpiecznym nawykiem. Dym papierosowy zawiera wiele trujących substancji chemicznych, które są szkodliwe zarówno dla palacza jak i wszystkich wokół. Badania wykazały, że długość życia palacza jest 10 lat krótsza niż osoby niepalącej. Jeśli palisz i kiedykolwiek próbowałeś rzucić, wiesz jakie trudno jest to zrobić. Na szczęście jest domowy środek, dzięki któremu będzie to łatwiejsze.
rzucanie palenia

6 wymówek, przez które jeszcze nie rzuciłaś palenia

Palenie Tytoniu
Rzucenie nałogu dla osoby, która paliła przez wiele lat, jest jednym z najtrudniejszych wyzwań w życiu. Jednym z powodów są przesądy związane z procesem rzucania. Uprzedzenia mogą sprawić, że walka z nałogiem będzie jeszcze trudniejsza. Przykładowo, wielu palaczy obawia się, że przybiorą na wadze. W ekstremalnych przypadkach zdarza się, że palacz uważa, że papierosy są częścią jego charakteru i stylu bycia. Na szczęście w większości, nie są one zgodne z prawdą. Oto 6 najczęstszych wymówek:
profilaktyka nowotworowa

Profilaktyka antynowotworowa

Inny Rak
Nowotwory są plagą naszych czasów. Powstają na skutek nieprawidłowego wzrostu komórek w organizmie, którego przyczyną jest uszkodzenie lub mutacja pewnych kluczowych genów, szczególnie DNA komórek. Niestety, czasami pomagamy nowotworom w ich powstaniu, poprzez palenie tytoniu, stosowanie nieodpowiedniej diety, poddawanie skóry długotrwałemu działaniu promieni UV. Warto więc wprowadzić kilka zmian w dotychczasowym trybie życia, zacząć dbać o swój organizm i w ten sposób powiedzieć NIE nowotworowi.