Tag: Daktyle w diecie

daktyle

Jakie właściwości mają daktyle?

Przekąski Zimne
Daktyle to słodkie owoce idealne dla osób cierpiących na problemy trawienne. Daktyle bowiem świetnie balansują proces trawienia i biorą w nim czynny udział. Dodają energii przemęczonemu organizmowi już w pół godziny po spożyciu. Są szczególnie polecane kobietom w połogu, aby szybciej doszły do pełnej sprawności. Mówi się, że jeden daktyl dziennie utrzyma w sprawności wzrok nawet do końca życia. Regularne spożywanie daktyli ma naprawdę mnóstwo zalet. Chcesz poznać je wszystkie? Wczytaj się w artykuł.

Daktyle: Remedium na zatrucia alkoholowe i słabe kości

Owoce
Włączenie daktyli do codziennej diety wiąże się z mnóstwem korzyści. Stanowią one źródło cennych witamin A oraz K, tiaminy, niacyny, kwasu foliowego oraz minerałów - między innymi wapnia, siarki, żelaza potasu, fosforu, manganu, miedzi oraz magnezu i jednocześnie mają zbawienny wpływ na nasze serce i pracę jelit, regulują proces trawienia, pomagają unikać przejadania się i zwalczać zaparcia oraz biegunkę. Co ciekawe, uważane są też za remedium na zatrucia alkoholowe. Właściwości daktyli doceniają również kulturyści. Regularne zjadanie tych pysznych owoców pomaga im rozbudowywać masę mięśniową.


Podobne porady

daktyle

Właściwości zdrowotne daktyli

Owoce
Jeśli cenisz swoje zdrowie i chcesz stosować zdrową dietę, nie powinno zabraknąć w niej daktyli. Posiadają one nie tylko wspaniałe walory smakowe, ale są źródłem wielu cennych składników odżywczych, takich jak białka i węglowodany oraz witamin, m.in. witaminy B, A, K i C. Ponadto dostarczają organizmowi potas, magnez i inne ważne minerały. Kolejną zaletą daktyli jest ich niski poziom glikemiczny co oznacza, że po ich spożyciu tylko nieznacznie podnosi się poziom cukru we krwi. Bez przeszkód mogą więc znajdować się w diecie diabetyków oraz osób chcących zrzucić zbędne kilogramy.