Tag: Próchnica

próchnica

Jak walczyć z próchnicą?

Ubytki
Wśród dzieci w wieku 6 – 18 roku życia liczba psujących się zębów stałych spadła aż o 57% od 1970 roku. Część zasługi możemy przypisać środkom zapobiegawczym. Przeczytaj zatem poniższe wskazówki, jak walczyć z próchnicą i zachować czyste i zdrowe zęby.
dentysta

Co szkodzi zębom?

Bóle Zębów
Często zdarza się, że o zębach zaczynamy myśleć dopiero wtedy, kiedy się psują. I choć wydaje nam się, że odpowiednio dbamy o higienę jamy ustnej, bo przecież rano i wieczorem myjemy zęby, a czasem zdarza nam się nawet użyć nici dentystycznej lub płynu do płukania ust, prawda jest nieco inna. W rzeczywistości na nasze zęby czyha codziennie mnóstwo niebezpieczeństw, za które to my sami jesteśmy odpowiedzialni.


Podobne porady

zdrowe zęby

Jak chronić szkliwo zębów przed działaniem leków?

Stomatologia Ogólnie
Długotrwałe zażywanie niektórych lekarstw osłabia szkliwo zębów, sprzyja próchnicy i brzydkim przebarwieniom. Rzadko zdajemy sobie z tego sprawę i udajemy się do dentysty dopiero wówczas, gdy jest już za późno. Z tego powodu warto wiedzieć jakie leki mogą szkodzić naszym zębom i jak zapobiec osłabieniu szkliwa, które może być konsekwencją ich zażywania.
remineralizująca pasta do zębów

Jak zrobić remineralizującą pastę w proszku?

Czyszczenie Zębów
Ta pasta może być używana także przez dzieci. Remineralizuje szkliwo zębów, usuwa kamień nazębny i pomaga walczyć z próchnicą. Nie zawiera xylitolu, ani fluoru, co sprawia, że jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Jedyne, co może wzbudzić twoje zdumienie, to konsystencja pasty. W rzeczywistości jest to... proszek do zębów. Stosuje się go jednak równie łatwo i przyjemnie jak tradycyjne produkty do higieny jamy ustnej.

Jak walczyć z płytką nazębną? Naturalne metody

Higiena jamy ustnej
Płytka nazębna to rodzaj nalotu, który powstaje na szkliwie na skutek gromadzenia się na zębach oraz między nimi osadu bakteryjnego i resztek jedzenia. Przyczyną jej powstawania jest zazwyczaj nieodpowiednia higiena jamy ustnej, a konkretnie zaniedbywanie mycia zębów, a także infekcje występujące w jamie ustnej. Płytka nazębna z pozoru wydaje się nieszkodliwa, jednak może przekształcić się w kamień nazębny i niszczyć dziąsła. Brak odpowiedniego leczenia prowadzi do trwałych uszkodzeń i psucia się zębów. Oprócz leków, które zaleci dentysta, warto zastosować naturalne metody i preparaty. Przedstawiamy te najskuteczniejsze.

Co najbardziej szkodzi zębom?

Ubytki
Piękny i zdrowy uśmiech to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Aby cieszyć się nim jak najdłużej, należy odpowiednio dbać o zęby. Wcale nie musisz w tym celu zostawiać bajońskich sum w salonach medycyny estetycznej, wystarczy trzymać się kilku ściśle określonych zasad. Co najbardziej szkodzi zębom? Czego powinno się unikać? Dlaczego warto pić napoje gazowane przez słomkę? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.

Dlaczego plastik może uszkadzać wątrobę i inne narządy?

Ekologia
Trudno dziś wyobrazić sobie świat bez plastiku. To skonstruowane przez człowieka tworzywo usprawniło wiele dziedzin życia, na czele z produkcją opakowań do przechowywania żywności. Tak naprawdę ten wynalazek jest całkiem nowy i jeszcze nie poznano do końca wszystkich właściwości zawartych w nim substancji. Dziś już wiemy, że plastik ma niekorzystny wpływ na środowisko, z powodu jego długiego rozkładu. Czy jednak może on w równym stopniu szkodzić bezpośrednio naszemu zdrowiu? Dlaczego plastik może wpływać na pracę narządów? Sprawdźmy.

Jak wzmocnić szkliwo zębów?

Bóle Zębów
Mocne, zdrowe i białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety na kondycję naszej jamy ustnej mają wpływ nie tylko zabiegi pielęgnacyjne czy zdrowy styl życia, ale też czynniki genetyczne. Z tego powodu szkliwo zębów u niektórych osób może mieć większą tendencję do demineralizacji i osłabienia. A to grozi próchnicą, kruszeniem się zębów, ich żółknięciem, a także szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości, na przykład nadwrażliwością na zimne lub gorące pokarmy. Jak wzmocnić szkliwo za pomocą naturalnych sposobów? Czy można je całkowicie odbudować?