Tag: Rehabilitacja nadgarstka po złamaniu ćwiczenia

Ćwiczenia na nadgarstki

Jak ćwiczyć nadgarstki?

Rozciąganie
Bolące stawy to problem coraz większej ilości ludzi. Coraz częściej też borykamy się z bólem nadgarstków. Przechodzimy tak z dnia na dzień w nadziei, że jakoś to będzie lub, że samo przejdzie – co większość osób niestety wciela w życie. Nadgarstki są nam potrzebne w wielu aspektach życia. Dzięki nim nasze dłonie działają prawidłowo. Nie wolno nam więc zapominać o ich wyćwiczeniu, zwłaszcza, gdy dają się nam we znaki i od czasu do czasu przypominają o sobie. Poniżej znajdziesz zestaw prostych ćwiczeń wzmacniających i usprawniających nadgarstki.


Podobne porady

unieruchomienie kończyny

Jak unieruchomić kończynę?

Pierwsza Pomoc
Szyna unieruchamia kończynę. Nie jest ona tak jak gips zakładana dookoła nogi czy ręki. Jest bardziej giętka i przymocowuje się ją do kończyny bandażem. W każdej chwili można poprawić opatrunek. Poniżej znajdziesz instrukcje jak założyć szynę bez pomocy pielęgniarki.
zespół cieśni nadgarstka

Jak naturalnie leczyć zespół cieśni nadgarstka?

Kości, Stawy i Mięśnie
Zespół cieśni nadgarstka może być przyczyną bólu, mrowienia i drętwienia dłoni lub palców. Najczęściej jest on spowodowany codziennym powtarzaniem określonych czynności (np. praca z myszą), ale może też mieć związek z nadwagą, cukrzycą i ciążą. Osoby cierpiące na zespół cieśni nadgarstka doświadczają dużo bólu, ale jest dla nich ratunek. Poniżej dowiesz się jak naturalnie leczyć tę przypadłość.
ból nadgarstka

Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka?

Zaburzenia Układu Kostnego
Ból nadgarstka to schorzenie bardzo utrudniające codzienne życie. Obecnie coraz częściej spotyka się zespół cieśni (bądź kanału) nadgarstka. Jest to schorzenie, które przeważnie dotyka osoby pracujące przy komputerach, np. programistów, informatyków, pisarzy czy też edytorów. Częste używanie klawiatury komputera oraz myszki prowadzi do nadwyrężenia mięśni i ścięgien palców. Dzieje się to poprzez nadmierny, długotrwały ucisk na nerw pośrodkowy biegnący w kanale nadgarstka. Im wcześnie zdiagnozowane jest to schorzenie tym szybciej można je wyleczyć. Ważne jest to, żeby nie nadwyrężać ręki. Gdy czujemy ból w nadgarstku, który promieniuje na dłoń i utrzymuje się przez kilka dni warto zgłosić się do lekarza. W tym artykule znajdziesz porady jak postępować, gdy dotknie cię zespół cieśni nadgarstka.
złamanie barku

Jak postępować przy złamaniu barku?

Pierwsza Pomoc
Okres wakacyjny sprzyja różnego rodzaju złamaniom. Szczególnie często zdarzają się wypadki, gdzie dzieci łamią sobie obojczyk lub przedramię. Taki wypadek jest niezwykle bolesny niestety niewiele osób wie jak w takich przypadkach trzeba udzielić pierwszej pomocy. Czytając ten artykuł dowiesz się jak udzielić pomocy osobie, która złamie obręcz barkową.
uraz nadgarstka

Uraz nadgarstka - jak leczyć?

Kontuzje Sportowe
Kontuzje nadgarstka przytrafiają się często. Zdarza się, że pacjenci bagatelizują je, a niestety zlekceważenie tego, zdawałoby się błahego, urazu może prowadzić do zwyrodnień, ograniczenia ruchomości, a nawet do trwałego pogorszenia sprawności całej ręki. Co więc robić, gdy z jakiegoś powodu dojdzie do urazu nadgarstka?

Wybity palec: Objawy, jak leczyć?

Zwichnięcia i Skręcenia
Wybicie palca to jedna z najczęstszych kontuzji, z jaką zmagają się sportowcy oraz amatorzy ruchu, ale nie tylko. Twoje palce mogą ucierpieć również w codziennych sytuacjach np. podczas upadku, uderzenia, czy też wskutek niefortunnego podparcia się czy ułożenia dłoni. Pamiętaj, że bardzo ważna jest szybka diagnostyka oraz wdrożenie terapii. Aby prawidłowo określić kontuzję, trzeba niezwłocznie zrobić zdjęcie rtg. Jeśli doszło do uszkodzenia torebki stawowej, palec trzeba usztywnić specjalnymi opatrunkami lub drewnianą deseczką. Wszystko po to, aby zapobiec nadmiernemu wysiękowi. Co jeszcze warto wiedzieć i o czym nie zapomnieć? Podpowiadamy.

Ganglion: Dlaczego powstaje i jak go leczyć?

Guzy
Ganglion to torbiel wypełniona płynem, która pojawia się w okolicy nadgarstka, kolana lub stopy. Rośnie głęboko pod skórą i zazwyczaj osiąga średnicę do dwóch centymetrów, tworząc charakterystyczne uwypuklenie. Jest zmianą niegroźną, ale może powodować uciążliwe dolegliwości – ograniczenie ruchomości dłoni, mrowienie, a nawet ból przy poruszaniu nadgarstkiem. Zagrożeni tym schorzeniem są sportowcy, muzycy, a także osoby spędzające bardzo dużo czasu przed komputerem. Ganglion powstaje bowiem na skutek urazu lub regularnego obciążania nadgarstka i pojawia się najczęściej u młodych osób – między 15. a 40. rokiem życia. Kiedy guzek w okolicy ręki powinien nas zaniepokoić i zachęcić do wizyty u lekarza? Jak skutecznie zapobiegać zwyrodnieniom nadgarstka?